PUBG Nations Cup 2019 Seul macerası biter – şampiyon belli oldu!

PUBG Nations Cup’ın son gününde sıcakların biraz dindiği, rüzgarlı bir finale hazırız. İşte şampiyon takım, işte büyük final ve son günün heyecanı.

PUBG Nations Cup 2019 Seul macerası biter – şampiyon belli oldu!

1.Maç

Takımımız maça hazır gözüküyor. Sıralamada düşük takımların daha agresif oynayacağını tahmin ediyoruz. Takımımız Los Leones’in çevresine atladı. Hızlıca loot yapan Mert, yoldan geçen Vietnamlı takımın araçlarına ateş ederek rahatsız etti. Loot yaparken takımımızdan ayrı kalan SIXMO, Arjantinli takımın lootladığı eve yaklaşmasını fark etti ancak Arjantinli takımın sayı üstünlüğü nedeniyle bu maçtan ayrıldı. Alanın gene Impala tarafına kapanması büyük boş alanlarda çatışmalara sebep olmaya başladı. Takımımız dağların üstündeki binaları lootladıktan sonra hızlıca araçlarıyla hareket etmeye başladı. Farkında olmadan Brezilyalı takıma yaklaşıyorlardı. Aynı zamanda arkalarından Amerikan takımı yaklaşıyordu. Çinliler açık alandan geçen Avustralyalı takımı resmen keklik gibi nişancı tüfekleriyle avladı. Takım arkadaşlarının maçtan ayrılmasının ardından bulundukları dağlık bölgeye dağılıp alabilecekleri hasarı düşüren takımımız daha gizli bir oynayışa döndü. Takımımız ilerlerken Japon takımının sakladığı eve yaklaştı. Önce dışarıdan tarayan takımımız 2 Japon oyuncunun işini el bombasıyla bitirdi. Sona kalanları da tekrar tarayarak alan takımımız Japon takımını eledi. Alanın yakınlarına kapanması büyük bir şans kazandırdı ancak Arjantinli takımın tam karşılarında kalıyordu. Görülmeleriyle birlikte çıkan kaos’a Kanada da dahil olunca takımımız bu maçtan elendi. Bu zamanda yüksekteki Çinli 2 oyuncuyu fark eden Rus oyuncu el bombasıyla 2’sini almayı başarıp Çin’i eledi. Alanda 1 Koreli, 4 Kanadalı, 4 Vietnamlı kalan takımlar agresif oynamaya başladı. Kore oyuncu Pio ise tek kalmasına rağmen agresif oynayışını devam ettirerek Vietnamlılar ve Kanadalılar arasındaki savaşta Vietnam’a çok sıkıntı yaşattı. Kanadalıların sakladığı yere yaklaşan Koreli oyuncu üstündekileri çıkartarak kuru çimlerin arasında kaybolmuştu ancak Kanadalılar fark ederek işini bitirdi ve maçın galibi Kanada oldu.

123

2.Maç

Takımımız 2. Maçta Los Leones’in alt tarafına atladı. Alanın tekrar Impala tarafına kapanması tamımıza biraz yardım edecek. Takımlar bu maçta daha sakin oynadılar. Takımımızın yanında Arjantinliler var ama farkında değiller. İlerledikleri yerde Arjantinli takımla karşılaşan takımımız, gelen ateşe yanıt vermek yerine daha iyi saklanmayı tercih etti. Karşılıklı bombalaşmalar devam ederken 1 Arjantinli oyuncu takımın arkasına dolaşmayı çalışıyordu. Ancak SIXMO, onu ve başka bir oyuncuyu oyun dışı bıraktı ve arkadaşlarının attığı bombaya az kalsın yem oluyordu. Takımımızdan, o bombayla bilirlikte 3 kişi düştü. Sona kalan 2 Arjantinliyi öldüren oyuncumuz böylece Arjantini komple eledi. Ancak düşen 3 oyuncumuzun kaldırılamaması ve dışardan gelen düşman ateşiyle birlikte takımımız elendi. Alanın daha da daralması takımları yaklaştırırken tekli çatışmalar başlamaya başladı. Tek kanal Avusturalyalı oyuncu evine gelen 4’lü Çin takımına yem oldu. Yoldan geçen Amerikanları kaldıkları ev içinden avlayan Brezilyalı takım 3 kişiyi öldürmeyi başarırken kendinden 2 kişi kaybetti. Rus takım ise yakınlarına yaklaşan İngiliz takımı gördü. Arkadaşlarından biraz ilerde olan oyuncuyu Rus oyuncu bombayla düşürmeyi başardı. Bu sırada Kanada ve İngiltere arasında uzun bir savaş dönüyordu. Brezilyalılar ise son kalan Amerikan oyuncuyu bulup, öldürdü ve takımı elemeyi başardı. Kanada üstünlerine gelen İngiliz oyuncuları öldürerek, İngiliz takımı elemeyi başardı. Alanın Impalanın üstündeki açık alana kapanması ise pek saklanacak yer vermiyordu oyunculara. Kanada, Çin, Kore Takımlarının bomba yağmuruyla birlikte birbirlerine yaklaşması ise çok ilginç bir görüntüydü. Alanın küçülmesiyle birlikte açıkta kalmış Rus oyunculara karşı diğer takımların ateşleri yoğunlaştı. Rus takımdan 2 kişi düştükten sonra takımların ateşi Korelilerin üstüne yoğunlaştı. En küçük alana yaklaşırken sona kalan Kore, Çin, Rus, Alman ve Japon takımlarının birbirine çok yakınlaşması çatışmaları arttırdı. Koreliler ise sis bombalarıyla birlikte ilerlerken Japon oyuncuların evlerinin yakınına geldi. En son alanda Alman, Kore ve Japon takımlarının kazananı Japon takımı oldu.

2

3.Maç

Maç başladığında takımımız Primosk etrafına indi. Alanın üstümüze açılması ve bizimle birlikte Rusya ve Arjantin takımlarının alan içinde olması ilk büyük avantajı kazandırdı. Hiçbir takımın inmediği military base’e de merkezi olan alan oyunu ilginç bir yere sokacaktı. Alana gitmek üzereyken eşya ve kıyafet değiştiren Japon takımı ve onların bu durumunu eğlenceli şekilde anlayan Koreli yayıncı eğlenceli anlara sebep oldu. Takımımızdan 1 kişi atlarken uzakta kalmasının ardından kalan 3 arkadaşına yaklaşmaya çalışıyordu. Military Base’in sol köşesine inen takımımız yavaş yavaş base’e ilerliyordu. Alanın sağ alana doğru kapanması takımımızı çok güzel noktada bıraktı ancak Ruslar kendilerine yaklaşıyordu. Brezilyalıların kendi videolarında söylediği “kimseye saygı göstermeyeceğiz”i gerçekten uyguluyorlardı. Düşürdükleri Alman oyuncuyu yerdeyken tavayla öldürdüler. Military Base’i gaz yağmuruna tutan Taylandlı ve Amerikalı takımlar, Taylandlıların çok güzel bombalıyla Amerikanlar gaz içinde 1 oyuncusunu kaybederken 1 oyuncusunu yere düşürdü. Takımımızın üstüne kapanan alan, military base’in altında dağda olan takımımıza büyük bir fırsat sunuyordu. Gaz savaşının ardından Amerikan oyuncuların saldırmalarıyla birlikte Taylandlı oyuncular defansa geçti ve Amerikanları eledi. Koreliler ise kendilerine doğru araçla gelen Brezilyalı 2 oyuncuyu mermi yağmuruna tutarak araçlarını patlatıp 2 oyuncuyu oyundan eledi. Alanın tekrar küçülmesinde alanın sınırında kalan takımımız hem yüksekte hem de köşe avantajına sahip oldu. Ancak tekrar hareket etmesi gerekebilirdi. Çinli takım çok güzel taktik uygulayarak 1 oyuncusunu araçla dikkat çekmesi için açıkta tuttu. Korelilerin ateşini üstüne çeken oyuncu Korelilerin tümünü arkadaşları avladı. Alanın tekrar küçülmesi takımımızın az hareket etmesini gerektiriyordu. Ancak yanlarından gelen Çin takımı 1 oyuncumuzu düşürdü. Takımımızın üstüne koşan Çinlilerden birini Iroh vururken Almanlarda Çinlilere saldırdı. Çinliler, Almanlar ve Türkler tarafından elendi. Tek kalan 1 oyuncumuz ise Rus oyuncuların kurşunlarına yem oldu. Son kalan oyuncumuz ise arkadaşının kaderini paylaşıp Rus mermilerine yem olup oyuna veda ettik. Takımların birbirini fark etmeden birbirine yaklaşması sebebiyle Avusturyalılar Arjantin’i eledi. Gizli gizli Alman oyuncularına yaklaşan Rus oyuncu Ubah ise el bombasıyla kafalarını karıştırıp takımı eledi. Ruslar mükemmel oyunlarıyla son kalan Kanadalı oyuncuların 1’ini indirdikten sonra pes eden arkadaşı mavi alana girerek Rus takımına galibiyeti verdi.

1234

4.Maç

Primosk tarafına inen takımımız artık burası bizim edasıyla hareket etti. Alanın Military base ve ana adanın arasındaki bölgeye açılması çoğu takımın rahat rahat loot yapmasını sağladı. Fazla uzak olmasak da geçen maçın kazananı Ruslar yolumuzun üstündeydi. Alanın kapanması başlamasıyla Rusların arka tarafından dolaşan takımımız yeni loot yerleri aradı. Bir yandan da diğer takımlar rahat rahat loot yaparken bazı atışmalar yaşandı. Poçinki etrafındaki tarlalarda olan Filandiyalı takım, yoldan geçen Kanadalıları fark edip ateş etti ancak sonuç alamadı. Bu sırada takımımız Rozhok ve School etrafından geçerken Koreli takıma yaklaştı. Koreliler onları fark etti ve ateşe başladı ancak sonuç alamayacaklarını fark edince kesti. Finlandiya loot yapmak için geldiği evin etrafındaki Arjantinli oyuncuyu fark etmedi. Oyuncu yavaş yavaş hareket ederek binanın dışına saklandı. Vietnamlıların yakınımıza gelmesiyle birlikte çıkan çatışmada takımımız 2 oyuncuyu kaybetti. Daha sonra 1 oyuncumuz da Kanadalılar tarafından düşürüldü ve öldürüldü. Arjantinliler sıkışmış arkadaşlarını kurtarmaya geldi. Finlandiyalıların bir kısmını öldürseler de diğer takımlardan gelen ateş altında fazla bir şey yapamadılar ve arkadaşlarını da fark edilip öldürülünce geri çekildiler. Neredeyse Amerikan ve Finlandiyalı takımın geçiş alanının tümünü gören Ruslar mükemmel pusu kurup avladı ancak Amerikan oyuncuların öldürülmesi Arjantinli ve Finlandiyalı oyuncular tarafından oldu. Alanın küçülmesiyle Rus ve Vietnamlı takımlarla, Alman ve Çinli takımlar çok yakınlaştı. Almanlar, Çinlilerin ve Vietnamlıların işini bitirirken Ruslar, Tayvanlı savaşa girmişti. Ruslar sis bombalarıyla evin etrafını sararken kendi el bombasına ölen arkadaşlarını kaldırmak için durdular. Dışarda olan bir Tayvanlı oyuncu sis içinde sürüne sürüne yaklaşıp gafil avlamak istedi ancak başaramadı ve kendi ölümüne sebep oldu. Büyük güçle eve giren Ruslar, Tayvanlı takımı eledi. Son alanda kalan takımlar ise 4 Rus, 2 Arjantinli, 4 Alman ve 2 Vietnamlı oldu. Almanlar ve Ruslar savaşırken Arjantin buna dahil oldu ve el bombasıyla 2 oyuncuyu öldürdü. Rus oyuncu Ubah ise Almanlarda ayrılmadı ve 2 Almanı öldürdü. Tek kalan Rus ve Arjantinli, 2 Almana karşı. 1v1v1 durumuna düşen oyun, Alman oyuncunun Arjantinliyi öldürmesiyle 1v1 kaldı. Ve Rus oyuncunun yerini gören alman oyuncu Rusu öldürüp takımına galibiyet kazandırdı.

0

5.Maç

  1. maça geldiğimizde 1. Güney Kore (122) ve 2. Rusya (120) arasında sadece 2 puan fark vardı. Bu maç birinciyi belirleyecekti. Ruslar tek başlarına miltary base’e, Koreliler ise Gergepol Hangar tarafına indiler. Takımımız ise Rozhok tarafına indi. Alan ise Lipovka tarafına açıldı. Alan içindeki takımların arasından geçen takımımız loot için yer arayışındaydı. Bu sırada Brezilyalı oyuncuları fark eden Çinli oyuncu, bir iki el bombasıyla 1 kişiyi öldürdü. Çinliler bomba oyununa devam ederek yanlarındaki binalara sığınmış Brezilyalıları resmen bombalarla avlıyordu. 1 oyuncuyu daha düşüren Çinlilere karşı Brezilya da 2 kişi kalanlar üstlerine koştu. Savaşın sonunda kazanan Brezilya oldu. Bu sırada Finlandiyalı 1 oyuncuyu fark eden takımımız, direk onu eledi. Ruslar agresif oynayarak araçlı 2 İngiliz oyuncuyu oyun dışı etti. Rusların aksiyonundan sonra gene Finlandiyalı 1 oyuncuyu fark eden takımımız, onu da saf dışı bıraktı. Finlandiyalıların evini isteyen takımımız onları baya zorluyordu. Bu arada arkamızdan yaklaşan Arjantinli takımı fark eden oyuncumuz onlara ateş ederek saldırılarını durdurdu. Alanın tam ortasında 2 takımla sıkışmış takımımızın durumu zordu. Alan ise Mansion’a kapanıyordu. Kanadalıları avlayan Amerikanlar, yanlarından geçen Ruslara odaklanmıştı. Ruslar karşılık veriyordu. Amerikanların çoğunu düşüren Ruslar gözlerini Kanadalılara dikmişti. Ancak bu büyük bir hataya mal oldu ve 2 oyuncularını, Amerikan Kanada ve sonradan katılan İngiliz savaşında kaybettiler. Mansion etrafında kendilerine yer tutan takımımız gayet güzel durumdaydı. Gelen Rusları fark eden takımımız onlara ateş etti ama sonuç alamadı. Rus oyuncular ise Taylandlı oyunculara karşı binalarına saldırdı ancak ikisinin de ölümüne ve maçtan elenmeleriyle sonuçlandı. Çin Taipei ile yan yana binalarda olan takımımız, Vietnamlı oyuncuları avlıyordu. Son kalan Finlandiyalı oyuncu ise alana geçmeye çalışan oyuncumuzu arkadan vurup öldürdü. Son alana yaklaşırken ayakta kalan 4 kişi takımımız, 3 kişi Çinli Taipei ve 3 kişi Almanlar. Takımımız Çin Taipei’nin binasına bomba atarken, buna Almanlar 2 tarafa bomba atarak katıldı. Taipei ise binaya girmeye çalışan oyuncumuzu bomba ile düşürerek durdurdu. El bombasıyla 1 Alman oyuncuyu yere düşürürken, 1 Taipeili oyuncu bizim oyuncumuzu düşürdü. Çin Taipei’li oyuncuyu fark eden oyuncumuz, 1 kişiyi daha oyun dışı etti. Alman bombalarına yenik düşen takımımız son maçı üçüncü olarak bitirdi. Almanlar ise son kalan Taipeili oyuncuyu öldürüp galip oldu. Ancak Puan durumunda dolayı Rus takımı galip geldi.

6

Rus takım maç sonrası röportajda bizlere şunları aktardı:

1-) Son oyundaki stratejiniz neydi? Koreli takımla aranızda sadece 2 puan fark vardı?

-Military Base taraflarına kimse atlamıyordu. Oradan loot yapıp Koreli takımdan daha uzun süre ayakta kalmak istedik.

2-) Kore’nin 30 puan gerisinde olmanıza rağmen kazanacağınızdan umutlu muydunuz?

-Son maça kadar elimizden geleni yaptık. Puan farkı azdı, bugün kapatabileceğimizi biliyorduk buna bağlı oynadık.

3-) Farklı takımlarda oynuyor olmanıza rağmen bu deneyim sizin için nasıldı?

-Ülkemiz içerisinde birçok şekilde birlikte veya karşı karşıya oynuyoruz. Bazılarımız ise tek başına oynuyor. Buradaki çoğu takım karma geldi. Deneyimlerimiz vardı birlikte oynamamızdan, bizce güzel bir deneyim oldu.

Ve bir PUBG Nations Cup Seul macerası biter.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler