'Raynaud fenomeni' hastalığına yakalandı!

Tekirdağ’da yaşayan "raynaud fenomeni" hastası Seval Taşdan, hastalığının etkilerinden korunmak için ihtiyaç duyduğu tiftik eldivenlere Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan sayesinde kavuştu.

Tekirdağ'ın Kapaklı ilçesinde yaşayan "raynaud fenomeni" (soğuk veya stresli bir uyaran neticesinde el ve ayak parmaklarında solukluk, morarma, kızarıklık ve üşüme ile kendini gösteren hastalık) hastası 48 yaşındaki Seval Taşdan, hastalığının etkilerinden korunmak için araştırma yaptı.

AĞRI BELEDİYE BAŞKANI'NA MEKTUP YAZDI

Taşdan, izlediği belgeselden yola çıkarak Ağrı yöresinde yapılan tiftik eldiveni, mektup yazarak Belediye Başkanı Sayan’dan istedi. Sayan, 16 Ağustos’ta sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, mektubun kendisine ulaştığını ve bir bayram ziyaretinde kendisine hediye edilen tiftik eldiveni Taşdan’a göndereceğini bildirdi. Sayan, ardından, tiftik eldiven ve bir çift patiği Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin’e gönderdi.

Belediye Başkanı Çetin, AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Ercan Üçel ve Belediye Meclis üyeleri, Seval Taşdan’ı evinde ziyaret ederek eldiven ve patiği teslim etti.

Taşdan, burada yaptığı açıklamada, hastalığının özellikle kışın ağır geçtiğini söyledi. Televizyonda izlediği belgeselde, tiftik eldivenin kendisini hastalığına karşı koruyacağını öğrendiğini anlatan Taşdan, şöyle konuştu:

"AYNI ZAMANDA EPİLEPSİ HASTASIYIM"

"Ardından hemen Ağrı Belediye Başkanı’mıza mektup yazdım. Doktorum da tiftik eldiven tavsiye etti. Ellerimde de ayaklarımda da aynı üşüme hissi var. 2013 yılında kozmetik fabrikasında çalışıyordum. O zaman ellerim sürekli üşüyordu. Hastaneye gittim, sürekli kan tahlili yapıldı ve ilaçlar verildi. Sonuç alamayınca işi bırakmak zorunda kaldım. Aynı zamanda epilepsi hastasıyım."

Taşdan, Belediye Başkanı Sayan’a teşekkür etti.

Çetin de "Belediye Başkanımız Savcı Sayan, Türkiye’nin öbür ucundan buraya Seval Hanım’a eldivenlerini ulaştırdı. Biz de inşallah şifa niyetine size takdim ediyoruz. Ayrıca ayaklarınız üşümesin diye patik de getirdik." dedi.

GÖRÜNTÜLÜ KONUŞTULAR

Ardından Çetin ve Taşdan ile telefonla görüntülü konuşan Sayan, şu ifadeleri kullandı: "Cumhurbaşkanımızın yolunda gidiyoruz. Kimin başı dertte ise onun yanına koşuyoruz. Hep birlikte inşallah Türkiye’nin daha yükseklere çıkması için çabalayacağız. Ben çok sevindim, bize bu fırsatı verdiniz. Ailenize ve size çok teşekkürler. Ağrı’ya hepinizi bekliyorum. Türkiye düşmanlarına bu bir ders olsun. Türkiye’nin doğusu da batısı da bir. Kürt’ü, Türk’ü, Trakyalısı hepimiz kardeşiz. Burada bunu da görmüş oluyoruz."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 24 yorum
masallah tüm akp kurmaylarini alip gitmişsiniz eve kadinin çaresizliğini firsata cevirmişsiniz.
@nadirkemal777 İşte hala çözemediğimiz mesele. Hükümet iyi bir şey yapamaz, hep kötü olmak zorunda. Tamam belki de hükümetin ülkeye faydası daha az, ama adamakıllı iyi bir şey yapılmış. Takım tutan fanatikler gibi parti tutmayı bırakın artık.
Tiyatroya çevirmişler yardımı burnundan getiren siyasiler rezilsiniz kim olursa olsun
@nadirkemal777 çok haklısın nadir bey
takım tutar gibi parti tutmaktan bıkmadınız bu partiden değilse x parti olsaydı helâl olsun başkanım diye şak şak çalmayı bilirdiniz sağcılara diyorsunuz at-nalı gözlüklerinizi çıkartın diye asıl siz çıkartın kurtulun tebrik etmeyi öğrenin hangi siyasetçi yaptı birşeyi bu şekilde sun muyor biz vatandaş olarak bile aldınız birşeyi sosyal mecrada paylaşmayınca almadı sayıyoruz cahil cüheyla dediniz millet kalkındırdı bu ülkeyi ilerilere taşın nasıl yaptıklarına analam veremediniz işiniz gücünüz çirkeflik ayıpladınız millet tankın topun altına yattı kurtardı bu ülkeyi bankamatikçiler.
ya bi git ya. Kadına yardım etmişler daha ne istiyorsun. muhalif olmak ayrı senin yaptığın ayrı. her gün iyi şeyler olsa da tüm hükümet toplansa. hiç farketmez yani. yeter ki iyilik olsun.
ne yani şimdi Raynaud Sendromuna tiftik eldiven mi etkli oldu..bu hastalık parmak uçlarındaki damarlara yeterince kan ulaşamamasından kaynaklanır ki eldeki en büyük soğukluğun,üşümenin nedeni budur.değil tiftik eldiven derinin içine soksanız da ısınmaz...mutlak süratle bir anjiyo ile tıkalı damarlar açılmalı akabinde uzun vadede kan sulandırıcı ve damar genişletici ilaç kullansın ki şikayetler gerileyebilsin...
çok merak ettim bu haberde beğenmeyen neyi beğenmedi tam olarak
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler