Red Bull Chess Masters 3. şampiyonunu arıyor

9 Nisan’da başlayacak ve 4 hafta sürecek elemelerin ardından Türkiye’nin en iyi kadın oyuncusu 9 Mayıs’ta, erkek oyuncusu ise 10 Mayıs’ta oynanacak finallerle belli olacak. Kayıtlar Redbull'un internet sitesinde devam ediyor.

Red Bull Chess Masters 3. şampiyonunu arıyor

9 Nisan’da başlayacak ve 4 hafta sürecek elemelerin ardından Türkiye’nin en iyi kadın oyuncusu 9 Mayıs’ta, erkek oyuncusu ise 10 Mayıs’ta oynanacak finallerle belli olacak. Kayıtlar RedBull.com/chessmasters adresinde devam ediyor.

Farklı formatıyla dikkat çeken satranç turnuvası Red Bull Chess Masters’da büyük heyecan üçüncü kez başlıyor. Türkiye Satranç Federasyonu ve Red Bull ortaklığında düzenlenen organizasyon, Türkiye’nin en iyi satranç oyuncularını bir araya getiriyor. 16-70 yaş arasındaki lisanslı satranç oyuncularının mücadele edecekleri Red Bull Chess Masters’da bu senenin en büyük özelliği hem elemelerin hem de finallerin tamamen çevrimiçi olması.

En iyilerin hem rakibi hem de zamanı mat etmek için hamle yapacakları, ‘yıldırım satranç’ formatıyla düzenlenecek turnuvada elemeler 9 Nisan’da başlayacak. Dört hafta boyunca 8 eleme üzerinden yapılacak elemeler sonunda 32 kadın ve 32 erkek oyuncu finale yükselmeye hak kazanacak. Türkiye’nin en iyi kadın oyuncusunu belirleyecek Red Bull Chess Masters Kadınlar Finali 9 Mayıs’ta, en iyi erkek oyuncuyu belirleyecek Erkekler Finali ise 10 Mayıs’ta oynanacak.

Tamamı çevrimiçi olarak oynanacak Red Bull Chess Masters’ta tüm eleme ve finaller, chees24 Türkçe youtube kanalı üzerinden, Emre Hasgüleç ve Sabri Can Onay Yontar’ın sunumuyla canlı yayınlanacak. Kayıtlar RedBull.com/chessmasters adresinde devam ediyor.

Red Bull Chess Masters nedir?

Lisanslı satranç oyuncularını bir araya getirmeyi hedefleyen Red Bull Chess Masters’da elemeler ‘ve final ‘yıldırım satranç’’ formatında oynanacak. Satranç sporunun daha rekabetçi ve kapsayıcı bir formatta deneyimlenmesine fırsat verecek turnuvada, her elemede en yüksek puanları toplayan 4 kadın, 4 de erkek oyuncu finale yükselecek. Red Bull Chess Masters’ta şampiyon çevrimiçi ve ayrı günlerde oynanacak kadınlar ve erkekler finalleri ile belli olacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler