Red Bull Chess Masters’da Tania Sachdev sürprizi

Türkiye Satranç Federasyonu ve Red Bull’un ortaklaşa düzenlediği, ilki geçen yıl gerçekleştirilen Red Bull Chess Masters’da bölge elemeleri heyecanı Marmara Bölgesi elemesiyle devam edecek.

Red Bull Chess Masters’da Tania Sachdev sürprizi

5 bölgede finalistlerin belli olduğu Red Bull Chess Masters’ın Marmara Bölgesi elemesinde ise Red Bull sporcusu Tania Sachdev bir gösteri maçı yapacak. Hintli şampiyon satranç oyuncusu, saat 19.00’da elemeleri de canlı yayında sunan Satranç Medya ekibinden Sabri Can Onay Yontar’a meydan okuyacak. Karşılaşma Satranç Medya Youtube kanalı üzerinden canlı yayınlanacak.

Farklı formatıyla dikkat çeken satranç turnuvası Red Bull Chess Masters’da büyük heyecan başladı. Türkiye Satranç Federasyonu ve Red Bull’un ortaklaşa düzenlediği organizasyonda Türkiye’nin 7 ayrı bölgesinde yapılan çevrimiçi elemelerde sıra Marmara Bölgesi’ne geldi. Doğu Anadolu, İç Anadolu, Güney Doğu Anadolu, Karadeniz ve Ege bölgelerinin finalistlerinin belli olduğu turnuvada Marmara Bölgesi’nin en iyi satranç oyuncuları hem rakiplerine hem de zamana medyan okuyacaklar.

Marmara Bölgesi’nde çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek elemelerde büyük bir sürpriz yaşanacak. International Master ve Woman Grandmaster şampiyonluklarının sahibi, Red Bull sporcusu Tania Sachdev, elemeler sırasında bir gösteri maçı yapacak. 6 yaşında satranç oynamaya başlayan, U12 Dünya Kupası’nda şampiyonluk elde eden Tania, 2012 yılında İstanbul’da gerçekleştirilen Satranç Olimpiyatları’nda da bronz madalyanın sahibi olmuştu.

Red Bull sporcusu Tania Sachdev, 14 Kasım’da saat 19.00’da Satranç Medya ekibinden Sabri Can Onay Yontar ile bir gösteri maçı yapacak. Mücadele, Emre Hasgüleç ve Sabri Can Onay Yontar’ın sunumuyla tüm elemelerin canlı yayınlandığı Satranç Medya Youtube hesabından izlenebilecek. 

Premium Chess tarafından özel olarak tasarlanan online satranç platformu https://premiumchess.netüzerinden oynanan Red Bull Chess Masters’da son eleme ise 15 Kasım’da Akdeniz Bölgesi’nde gerçekleştirilecek. Çevrimiçi olarak tamamlanacak bölge elemelerinin ardından finale yükselen 24 erkek ve 8 kadından oluşacak 8 takım, 24 Kasım’da İstanbul’da düzenlenecek büyük finalde şampiyonluk mücadelesi verecek.

RED BULL CHESS MASTERS NEDİR?

Lisanslı satranç oyuncularını bir araya getirmeyi hedefleyen Red Bull Chess Masters’da bölge elemeleri ‘’yıldırım satranç’’ final ise ‘’hızlı satranç’’ formatında oynanacak. Satranç sporunun daha rekabetçi ve kapsayıcı bir formatta deneyimlenmesine fırsat verecek turnuvada, her bölgedeki en iyi 3 erkek ve 1 kadın sporcu kendi takımlarını oluşturacak. Bir özel davetli takımın da katılmasıyla belirlenecek 8 takım İstanbul’da yapılacak finalde şampiyon olmak için hamle yapacak. Hem kendi bölgesinde hem de finalde dereceye giren oyunculara ise çeşitli ödüller verilecek.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler