Red Bull Music Festival İstanbul Seyircileri için Beslenme Tüyoları

Red Bull Music Festival Istanbul 1-15 Ekim tarihleri arasında şehri ele geçirirken festivale tam performansla katılmanı sağlayacak tüyoları öğrenmenin tam vakti. Diyetisyen Büşra Ünlen'e kulak ver!

Red Bull Music Festival İstanbul Seyircileri için Beslenme Tüyoları

Müziğin ritmine kapılıp giderken metabolizmanın da sana ayak uydurmasını istiyorsan bu önerilere kulak vermelisin!
Doyasıya eğleneceğin bir gece seni bekliyor; sabah enerji veren bir kahvaltı ile güne başla! Bu sevdiğin bir porsiyon meyve ile yapılan sütlü/yoğurtlu yulaf kasesi olabileceği gibi blend edilmiş bir meyveli smoothie de olabilir. Gün içinde egzersiz planın var ise yanına bir haşlanmış yumurta eklemeyi ihmal etmemelisin.

Akşam menüne sağlam bir ızgara protein eklemen gece boyunca daha uzun süre tok kalmanı sağlar. Öğle menünü biraz hafifletip sebze ve yoğurt tercih etmen akşam menüne sağlam bir ızgara protein eklemen gece boyunca daha uzun süre tok kalmanı sağlar. Enerjini müziğe ve dansa harcayacağından bu aşamayı es geçme derim!

Bugünkü çay/kahve tüketimine bir miktar dikkat etmen gerekebilir. Gece tüketeceğin içecek alternatiflerinin yanında kuruyemişleri almayı da ihmal etme ki tokluk süren uzasın!

İşte kuruyemiş tüketmen için bir sebep daha: Alkol tüketeceksen kan şekerini düşün ve meyve ya da tatlıya çok dokunma. Eğer Red Bull Enerji İçeceği tüketeceksen bolca dans etmeyi unutma ya da kalori bakımından karlı çıkman adına şekersiz seçeneğine de şans verebilirsin!

Ertesi günü daha enerjik sürdürmek için ise bu 5 adımı deneyebilirsin.

  • Aç kalarak dünü dengelemeye çalışma, öğünlerini planla.

  • Güne büyük bir bardak su ile başla ve bugün normalden 500 ml daha fazla su iç.

  • Proteini yüksek bir kahvatlı ile güne başla. 2 yumurtalı bir omlet seni öğleye kadar tok tutar.

  • C vitamini bizim için önemli, arınmaya ve canlanmaya yardımcı bir vitamin. Gün içinde ara öğünlerinden birine mandalina gibi C vitamini yüksek bir meyve eklemeyi ihmal etme.

  • Çiğ salata ve sebzeler bugün senin için çok daha değerli, günü daha fresh ve hafif geçirmek için menülerinde mutlaka yer ver.
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler