'Reis' filminin yapımcısı FETÖ'den gözaltına alınan Avcı'yı suçladı

Uyanış' filminin fragmanında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başına silah dayanan görüntülerden sonra büyük tepkiler alan filmin yapımcısı Ali Avcı FETÖ üyeliğinden gözaltına alınmıştı. Avcı'nın adı 'Reis' filminde de geçiyordu. 'Reis' filminin yapımcısı Avcı'yı dolandırıcılıkla suçladı.

'Reis' filminin yapımcısı FETÖ'den gözaltına alınan Avcı'yı suçladı

Ali Avcı'nın gözaltına alındığı operasyonda FETÖ soruşturması kapsamında hakkında arama kararı bulunan Doç. Dr. Fetullah Karabiber de evinde yakalanmıştı. Avcı'nın adı 'Reis' filminde de geçiyordu.

‘Reis’ filminin yapımcısı Temel Kankıran, ‘FETÖ üyeliği’ suçundan hakkında soruşturma başlatılarak gözaltına alınan Ali Avcı’nın ‘Reis’ filmi ile ilişkisinin olmadığını savundu.

İHA'nın haberine göre Kankıran, “Tarabya’da bizim restaurantımız vardı. Bir vesileyle bu arkadaşla tanıştık. Ondan sonra yalanlarıyla dolanlarıyla bir şekilde geldi inandırdı bizi. Sinemanın yüzüncü yılı dolayısıyla bir program için sponsor olmamızı istedi. Burada ben bir gece düzenlemek istiyorum dedi. Biz de bilmiyoruz tabii o zaman onları. Neyse o program da düzenlendi. Bir gün yemek yerken ‘Projelerim var. Sinema sektöründe iyi para var. Yatırım yapmak ister misin?’ dedi. Cumhurbaşkanımız çok sevdiğim takdir ettiğim benim büyüğüm, liderimdir. Ben de dedim ki çeksem çeksem beyefendinin filmini çekerim, Bugün buralara gelmesi lider olmasının meziyetini, bir başarının olduğunu gençliğe yansıtma düşüncem vardı. Ama Ali Avcı benim senaryomun üstünde değişikler yaptı. Bizi de dolandırdı. Bu adamı hemen yanımdan uzaklaştırdım. Proje bana aittir. Filmin yapımcısı da benim. Yönetmeni de benim her şeyi benim” diye konuştu.

reis

FETÖ elemanlarının piyasada ‘Reis’ filminin imajını kötülemeye çalıştıklarını, Ali Avcı’nın da o elemanlardan biri olduğunu savunan Kankıran, “Bu adam dolandırıcıdır. Bunu sette de bilirler, oyuncular da bilirler. Bizi mafya ettiler, baron ettiler. Kanser oldum hasta ettiler beni. Çünkü kimseye derdimi anlatamadım. Bağışıklık sistemin çöktü. Yani şimdi de birkaç gündür ‘Reis’ filminin yapımcısı FETÖ’cü diyorlar. Bir araştırın filmin künyesi belli" dedi.

Reis ve Uyanış filmlerinin yapımcısı gözaltına alındı

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
AKP ICINDE FETOCU OLMAYAN BULUNMAZ AKP ZATEN BAŞTAN AŞAĞI FETOS URUNU
yalakalik yapinca yapiyorsunuz, adalet size ugramayinca aldatildik bahanesine siginiyorsunuz
NE OLDU FİLM ELİNİZDE PATLADI DEMİ 180 BİN KİŞİ İZLEMİŞ SADECE.
film bile yapamıyorlar.
ALO DE FETOCU OLMAYAN TEK KIŞI GOSTEREMESSINIZ
İçinde reis varsa yadırgamadım
Yalakalık yapacam diye yola çıkıp en sonunda böyle olursunuz. gişede giden olmadı filme. film çekmek çocuk oyuncağı değil, sanat yalakalık kaldırmaz..
darbenin temelide zaten ranta dayalı ,paylaşım meselesiydi bunu herkes biliyor.
Haha ne komik adamlar
herkez birini kandiriyo zaten kandirildim :)
yorum yok
Diğer Haberler