Roman Polanski'nin Paris'teki film gösterimi iptal edildi

Cinsel saldırıyla suçlanan yönetmen Roman Polanski’nin An Officer and a Spy (Bir Subay ve bir Casus) isimli filminin Paris gösterimi, göstericilerin salon girişinde toplanmasının ardından iptal edildi.

Roman Polanski'nin Paris'teki film gösterimi iptal edildi

Hakkında cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle suçlamalar bulunan yönetmen Roman Polanski'nin 'An Officer and a Spy' filminin Le Champoo sinemasında düzenlenen Paris gösterimi, salon girişinde toplanan protestocuların eyleminin ardından iptal edildi. Toplanan kalabalık, Polanski'yi cinsel istismarla suçlayan kadınların isimlerinin yazılı olduğu pankartlarla tepki gösterirken, gösterimin yapılmasına da izin vermedi.

Gazete Duvar'ın haberine göre, sinemanın önünde yaklaşık 40 kişinin toplandığı öğrenildi. Orada bulunan eylemcilerden biri “Bu gösterimin iptali bir zafer değil. Tecavüzcülere olan ‘bağışıklık’ sona erdiğinde zafer kazanılmış olacak” ifadelerini kullandı.

An-Officer-and-a-Spy-4

Ne olmuştu?

Polanski, 1977 yılında 13 yaşındaki bir çocuğa cinsel istismarda bulunduğunu itiraf etmesinin ardından ABD'de kaçak konumuna düştü. Bu olayın ardından en az üç kadın 18 yaşından küçük oldukları 1970 ve 1980’li yıllarda Polanski tarafından cinsel tacize uğradıklarını açıkladı. Yönetmenin avukatı suçlamaları reddederken, Polanski de Fransız oyuncu Valentine Monnier’in 1975 yılında yönetmenin cinsel saldırısına uğradığına dair iddialarını reddetti.

Gösterimi iptal edilen 'An Officer and a Spy' filminin galası Venedik Film Festivali’nde yapıldı. Polanski'nin hakkındaki iddialara rağmen, 'An Officer and a Spy' filminin festivalden Büyük Jüri Ödülü’nü alarak dönmesi tepkilere neden oldu.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler