Rusya'dan ilginç tank testi! T-80 tankında mermi yerine odun kullandılar!

Rusya Savunma Bakanlığı’na ait Zvezda televizyonu, Sovyet yapımı T-80 tankının yenilenen topunun test edilirken görüntülendiği videoyu yayınladı.

Rusya'dan ilginç tank testi! T-80 tankında mermi yerine odun kullandılar!

Onarımdan çıkan T-80 tankının durumunun kontrol edilmesi için sıra dışı bir yöntem kullanıldı, tank hedefe mermi yerine odunla ateş açtı. Odun merminin alev almaması içinse tankın namlusuna su döküldü.

Atıştan hemen sonra mermi olarak kullanılan odunun paramparça olduğu anlaşıldı.

Sovyetler Birliği’nde üretilen ve o zamanın başlıca muharebe aracı olan T-80, 1976’da Sovyet ordusunun envanterine alınmıştı. (Sputnik)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 13 yorum
ODA BİRŞEYMİ BİZ TANK PALET FABRİKASINI KATARA SATTIK !!!!
@kemal_1979_ubckb fabrikanın varlığından şüphe ediyordunuz kuruluşuna karşıydınız şimdi yabancı ortak alınınca gözünüzde kıymete bindi.
@kemal_1979_ubckb t80 tanklarını biz üretiyorduk ama pahalı olduğundan rusyanın edvanterindeydi
@atakan.kdr salak o fabrikayı rte mi kurdu zannediyosun ...rte nin kurduğu bi fabrika söylesene beraber gülelim..rte sadece satar....o fabrika 1975 yılında kuruldu...
@kemal_1979_ubckb SİZ UZAYA KOLONİ KURDUNUZDA BU HÜKÜMET KAPATTI DEĞİLMİ 90 YILDA SADECE BİR BAYRAK İPİ YAPABİLEN ZİHNİYET BOŞ BOŞ KONUŞUYOR.SİZİN ZİHNİYET HALA YÖNETSEYDİ ÜLKEYİ 90 LARDA OLDUĞU GİBİ HER AY 20/30 ŞEHİT VERİYOR OLURDUK HALA /SİZİN BİLDİĞİNİZ BOL BOL HEYKEL DİKMEK
satacak bir şeyimiz kalsaydı satmazdık
Ormanı yok etmeseler bari..
DÜNYA BARIŞI İÇİN ÇALIŞMA VARMI
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler