Sadece soğuktan korumakla kalmıyor! Sarımsağın bu özelliklerine hayret edeceksiniz

Her birimizin en az bir kez yediği sarımsağa o kadar alıştık ki bu ürünün benzersizliğini bile fark etmiyoruz. Özelliklerini görünce sadece soğuk algınlından korumadığı anlayacaksınız. Bakın düzenli olarak tükettiğinizde neler oluyor?

  Sadece soğuktan korumakla kalmıyor! Sarımsağın bu özelliklerine hayret edeceksiniz

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİZ GELİŞECEK

2

Sarımsağın bizi çeşitli virüslerden ve soğuk lagınlığından koruduğu geçeği babaannelerimiz zamanından beri bilinen bir gerçek. Ancak bilim adamları, kışın hastalanmamak için düzenli olarak sarımsak tüketmesi gerektiğini bir kez daha onayladılar. Çünkü, bir avuç vitamin, faydalı yağ ve amino asit içeriyor. Ayrıca, içinde bakteri ve mantarları öldüren allisin bulunduruyor. Önemli bir not: Sarımsak sizi hastalıklardan korumak için taze olmalıdır.

KAN BASINCINIZ DENEGELENECEK

6

Yüksek tansiyonunuz varsa diyetinize sarımsak ekleyin. Damarları genişletir ve arter basıncını azaltır. Baş ağrıları, hem de kalp üzerindeki yük, yüksek tansiyon ile birlikte kaybolacaktır. Hipertansiyon tedavisi için kişi günlük 4 diş sarımsak yemelidir. Ayrıca sarımsak, kandaki "kötü" kolesterol seviyesini% 10-15 oranında azaltır. Bu bizim için ne anlama geliyor? Kalp hastalığı veya inme riski, neredeyse iki kat azalır. Ancak, bu yöntemin tek tedavi olarak kullanılamayacağını, sarımsak veya diyet takviyesi kullanmadan önce doktorunuza danışmanız gerektiğini unutmayın.

DAHA ÇEKİCİ OLACAKSIN

1

Sarımsak, erkekleri daha çekici yapar. Bununla birlikte, sarımsak kokusunun iletişim kurma isteğini reddettiği her zaman düşünülmüştür. Ancak son araştırmalar bunun yanlış olduğunu kanıtladı. Eğer bir erkek bir kadını etkilemek istiyorsa buluşma saatinden 12 saat önce 2 diş sarımsak yemeli. Çünkü sarımsak yiyen bir erkeğin vücut kokusu yüzünden kadınlar deliriyor.

SAÇLARINIZ VE CİLDİNİZ GELİŞİR

3

Saç: Sarımsak saç uzamasını teşvik ederek daha uzun ve kalın hale getirir. Lokalize alopesiyi bile tedavi edebilir. Bu sonucu elde etmek için kafa derisine uygulanmalıdır. Bugün birçok yerde sarımsak özü içeren kozmetik ürünler bulabiliyoruz.

Cilt. Fibroblastlar (cildin yenilenmesinden sorumlu hücreler) sarımsaklara karşı pozitif reaksiyon gösterir. Günlük tüketilen 2 karanfil, doğal kolajen ve elastin üretimini geliştirmek için yeterlidir.

DİŞ AĞRISINI AZALTIR

4

Antibakteriyel ve antifungal özellikleri nedeniyle sarımsak çürükler için iyidir. Zararlı mikropları öldürür ve iltihaplı diş etlerini iyileştirir.

ZAYIFLAMANIZA YARDIMCI OLUR

5

Sarımsak, uygunsuz ve dengesiz bir diyet yapıldığında kilo alımını engeller. Vücuda giren fazla kalorileri yakar. Tabii ki, eğer yeterince sarımsak yerseniz işe yarayacaktır.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
kadınlar deliriyor. bu yeter :)
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler