Sahra Çölü’nde bilinmeyen bir uygarlığın izlerine rastlandı

İnsanlığın kadim tarihinin izleri her geçen gün daha da netleşiyor. Arkeologların Batı Sahra’da önceden bilinmeyen bir uygarlığın izlerine rastladıkları öğrenildi.

Sahra Çölü’nde bilinmeyen bir uygarlığın izlerine rastlandı

Live Science dergisinin aktardığına göre sıra dışı uydu görüntüleri ve havadan çekilen fotoğraflar, East Anglia Üniversitesi’nden (UEA) bir grup bilimcinin dikkatini çekti. Yapılan kazılar sonucunda objektiflere antik yapı kalıntılarının takıldığı anlaşıldı.

Habere göre araştırmacılar, taştan inşa edilmiş olan yapıların çeşitli ölçülere ve daire, dikdörtgen ve hilal olmak üzere değişik şekillere sahip olduklarını, bazı yapıların 630 metreye kadar alanda gruplandırıldığını ifade etti.

Bulunan yapıların ne amaçla yapıldığı ve kesin yaşı henüz bilinmiyor, fakat bilimciler, aralarından bazılarının yaşının bin 500 yıldan fazla olduğunu düşünüyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
Mukaddes kitabımız KURANIKERİM , sapıklık,asilik,bencilik v.s. gösteren birçok kavmin çeşitli şekillerle yok edildiğini yazıyor.İslam alimleri bu mevzuları çok daha iyi biliyor.Ne yazıkki ateistlerin bu kalıntılara kendilerinin uydurdukları isimler vererek ,sözde bir kavim bulduklarını idia ederek ,ALLAH ın varlığını inkar yoluna gitmeye çalışıyorlar.İşte islam alimleri de bu hususta sanırım gaflete düşüyor meydanı onlara bırakıyorlar.
9 yaşındaki kız çocuğunu koynuna alana neden bir şey yapmamış. komiksiniz
Herşeyin fazlası.Ayranın da.
@sadik4482 hahaha müslüman-troll seni :D
100 milyon yıl sonra 'elimizde Ege, Akdeniz ve Karadeniz in çevrelediği alanda yaklaşık 100 milyon yıl önce koyun sürüleri yaşadığına dair ciddi bulgular var' diye haber çıkar kesin
koyunlar genelde iç anadolu ve doğu kesimlerinde görülmekte. biz egeliler kurbanda bile keçi keseriz ???? turkiyenin oy haritasına da bakarsan koyunlar gene ege akdeniz ve karadenizde gözükmüyor ????
@cakmak_yildiray_1977 ADAMSIN
sadik4482 Din konusunda hiç bir şey bilmiyorsun din cahilisin ama kalkıp dini yorum yapıyorsun. Binlerce yıl öncesindeki uygarlıklardan kalmış yapılarla ataistliğin ne alakası var. Bu yapıları dindar insanlarda buluyor. Birde 'İslam alimleri' diye yine ne olduğunu hiç bilmediğin bir konudan bahsediyorsun. Allah indinde insanın 4 derecesi vardır. 1) MÜMİNLİK 2) ABİTLİK 3) ARİFLİK 4) ALİMLİK... Bu 4 derecenin ne olduğunu araştır önüne gelenede ALİM deme. Alimlik diploması kozmik bir mezuniyet diploması olup ancak Allah tarafından verilir. Peki sen kimsin?
4 karı varmı bana ondan haber ver
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler