Mynet Trend

         

Salento

Salento

Genel Bilgiler

Yaşayan Organizma Kolombiya'nın Quindío Bölümü'nde yer alan (Yaklaşık 7,247 nüfuslu) Salento Bölgesi'nin neden bu kadar çok turist çektiğini açıklayacak birkaç iyi neden bulunuyor.

Yaşayan Organizma

Kolombiya'nın Quindío Bölümü'nde yer alan (Yaklaşık 7,247 nüfuslu) Salento Bölgesi'nin neden bu kadar çok turist çektiğini açıklayacak birkaç iyi neden bulunuyor. Göze çarpan nedenlerden birini; Armenia ve Pereira'nın yakınında bulunan ve kahve üreten bu şehirde yürümeye başladığınız zaman yan yana dizilen renkli koloni binalarını (Paisa mimari tarzında) görünce anlayacaksınız. Fakat bunların çok daha fazlası Kolombiya'da var.

Salento'yu ayrı bir yere koyan iki şey var. İlk olarak, anlamsızca uzun hurma ağaçları, Cocora Vadisi çevresinde bulunan nefes kesici ve yemyeşil alanlar ile birlikte muhteşem dağların görüntüsü. Calle Real sonunda bulunan Alto de la Cruz manzarası ise nefes kesici. İkinci olarak, gelen turistler burada nasıl yollarını bulmaları gerektiğini bilseler dahi, şehir bir başka turist tuzağına değil de adeta yaşayan bir organizmaya benziyor.

Salento, özünde esnaf, alabalık çiftçileri ve kahve üreticilerinden oluşan bir topluluk. Bulut ormanları boyunca yürüyüş, at sürme, kahve çiftlikleri gezileri, el sanatları alışverişi ve kahve içmek. Salento'da yapılacak çok şey var.

Not: Salento'nun uluslararası bağlantıları iyi olmadığı için Kolombiya gezileri için yeterli bir giriş noktası değil. Bunun yerine Medellin'i deneyin.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön