Sarp Sınır Kapısı’nda 2 bin 500 su kaplumbağası ele geçirildi

Artvin'de Sarp Sınır Kapısı’nda Türkiye kaçak yollardan sokulmak istenen 2 bin 500 su kaplumbağası ele geçirildi.

Edinilen bilgiye göre, Sarp Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü'nce Gürcistan’dan Türkiye’ye giriş yapmak üzere Sarp Gümrük Kapısı'na gelen Türk vatandaşı H.G.'nin kullandığı TIR durduruldu.

PİZZA KUTULARININ İÇİNE GİZLENMİŞ

Gümrük muayene ve tescil işlemlerinin ardından şüphelenilerek aranan TIR'ın dorse kısmındaki yemek dolabında pizza kutularının içine gizlenmiş vaziyette 2 bin 500 adet su kaplumbağası yurda illegal yollarla sokulmak istenirken ele geçirildi.

ADLİ İŞLEM BAŞLATILDI

Ele geçirilen kaplumbağalar Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Parklar Genel Müdürlüğü Artvin Şube Müdürlüğü'ne teslim edildi. H.G. hakkında adli işlem başlatıldı.

DEĞERİ 141 BİN 600 LİRA

Öte yandan soruşturma kapsamında ele geçirilen 2 bin 500 adet su kaplumbağasının gümrüklenmiş değerinin 141 bin 600 lira olduğu öğrenildi.

(İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
Kim , ne yapacak su kaplumbağasına ki..değeri 141 bin lila anlamadım..
adet fiyatı 75tl ve 150 TL arası satiliyior...evlerde ufak su kaplarinda iskence gibi büyüyor. sonra kış uykusuna yatıyor oldu sanilip ya klozete yada çöpe atılıyor yada görmüyorlar..toprağa sadece cocouklar biraz aevinsinndiye ....birde hasatalik taşıyorlar......hemde ciddi derecede...yasaklanması lazım bildiğim kadar yasak da.iyi olmuş. ama şimdi ne olacak imhami yoksa dogayami
Kamlumbağa çorbası yapılmalı çok lezzetlidir
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler