Servisçilerden İBB önünde "tahdit kararı" kutlaması

İstanbul’da taksi ve servis minibüsçülüğü yapan esnaf, “tahdit kararının” ardından akşam saatlerinde Saraçhane’deki İBB binası önünde toplanarak kutlama yaptı.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın ‘tahdit müjdesi’ne binaen alınan kararın ardından İstanbul’da servis minibüsçülüğü yapan esnaf, Saraçhane’deki İBB binası önünde toplantı. Ellerinde Türk Bayrakları ve meşalelerle toplanan grup, müzik eşliğinde oynayarak kararı kutladı.

Kutlamanın ardından toplanan esnaf adına açıklama yapan İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası (İSAROD) Başkanı Hamza Öztürk, kararda emeği geçen ve çalışan herkese teşekkür etti.

1

Alınan kararın kendileri için bir milat olduğunu ve kendileri için çok önem arz ettiğini belirten Öztürk, ‘’Ancak bu işin bir mazisi var. 25 Mayıs 2015’te sayın Cumhurbaşkanımızın Sinan Erdem’de başlayıp bugün Sancaktepe Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde sayın Binali Yıldırım’ın müjdesi ile son bulan tahdit kararı hepimize şimdiden hayırlı olsun. Bu işte emeği olan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum’’ diye konuştu.

Alınan tahdit kararının değerinin bilinmesi gerektiğini ve esnaf arkadaşlarının nankörlük yapmaması gerektiğini aktaran İSAROD Başkanı Öztürk, ‘’Bu işte şöyle bir durum da var, üzülerek söyleyeceğim. Hiç emeği olmadan bugün öğleden sonra 30 yıllık çabanın sonucu aldık diyen, sosyal medyada paylaşım yapan arsızları da gördük. Bizim işimiz esnafa bir hizmet üretmek. Geldiğimiz günden beri bir şeyler yapmaya çalıştık. Zaman zaman rahatsızlandık, elden ayaktan düştük, ama hiçbir zaman pes etmedik. O günden bugüne geldik artık meyveyi toplama zamanındayız. Emeği geçenden, herkesten Allah razı olsun. Hiç mütevazilik göstermeye gerek yok. Bizimle birlikte hakaret işittiler, küfür yediler, aşağılandılar, hatta çoluk çocuğuna kadar beddua edildi. Bunların hiçbir tanesini hak etmedik, fakat derdimizi bugün anlatabiliyoruz. Çünkü sonuca vardık’’ şeklinde konuştu.

2

Polis ekiplerinin güvenlik önlemleri aldığı kutlamada esnaf, meşale yaktı, müzik eşliğinde oyun oynadı. Kutlamanın ardından sessiz bir şekilde dağıldı. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 85 yorum
ne ilginc ki kararı binali duyurdu. Halbuki yillardir bunu çözemeyen akp islemlerini başlatan Ekrem Imamoğlu ve sonuca ulaştıran geçici olarak gorevi devralan vali ve kararı duyuran dış kapının mandalı binali yıldırım
belliki zoruna gitmiş kopyalamacilar sizi..
Ekrem İmamoğlu halledicem deyince Binali olaya atladı bukadar kopya yeter artık
@sezgineren1907 ekrem sksn senin gelmişini geçmisini koyun sen daha bu kafayla çok güdülür sün
Resmen oy kolpacılığı yapıyorlar Allah bildiği gibi yapsın
bu kararla tercihini değiştiren kişilere yazıklar olsun diyorum. menfaatler doğrultusunda tercih yapmak çirkinliğe hukuksuzluğa göz yummaya ortak olmak alınan veballere de ortak olmaktır.
@nadirkemal777 Hadi hadi Yıldırım..en az 50 000 oyu kaptın yine..İmamoğlu Ordu Valisi ile uğraşsın dursun.trend aşağıya döndü.çok hata yapıyor çok. .
@bulent_akkoc o tercihini değiştirenler ola ki cin aliyi seçtiklerinde şunu bilmeliler ki bu verilen hakkı misli ile geri alacaklardır ne zaman bu satılmışlar vatandaşın menfaatine yapılan bir iş var ben hiç bir tane bilmiyorum siz biliyor musunuz yaptılar ise de ertesi gün kat ve kat fazlası ile geri almışlardır zamlarla
imamoglu daha cok is yaptirir bunlara. ama secimi kazansinlar hemen geri alirlar
Başta Ekrem imamoglu Sayesinde Vesile oldugu icin Ve Binali Yıldirimın da PİLAKA TAHDIDI KARARI almasi biz esnafları cok memnun etti Herkezden Allah Razı olsun Demokrasi mücadelesini Esnaf Kazandı.
ekrem kopyalama yapacağına iş yapsaydı daha iyi sonuc alırdı..
@sezgineren1907 Halamı savunuyorsun akp yı sen bankamatik akpartilimisin yoksa :) 25 yıldır yattılar . yap işlet devret modeliyle bu zamana geldiler. devlete ait ne var elde sıfır. ama parsel parsel sattılar
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler