Sevgilisini böyle ölüme sürüklemiş: Korkup uzaklaşmaya başlayınca...

ABD'de yayınlanan "I Love You, Now Die" isimli belgesel korkunç bir ölümün detaylarını ortaya çıkardı. Sevgilisinin ölümüne yol açan Michelle Carter'ın davasını anlatan belgeselde olayın bilinmeyenleri anlatıldı. Kan donduran intiharda genç kızın kendisini öldürmekten vazgeçen sevgilisini konuşarak ikna ettiği ortaya çıktı. İşte hapis cezası ile sonlanan o olayla ilgili yeni bilgiler...

Sevgilisini böyle ölüme sürüklemiş: Korkup uzaklaşmaya başlayınca...

ABD'li yayın kuruluşu HBO, sevgilisi tarafından intihar etmeye sürüklenen 18 yaşındaki Conrad Roy'un intiharını konu alan "I Love You, Now Die" adlı bir belgesel hazırladı.

2 bölüm olacak belgeselde, erkek arkadaşının intiharından suçlu bulunan 22 yaşındaki Michelle Carter'ın dava süreci, kişiliği ve hayatı ele alındı.

1

Belgeselde Carter ve Roy çiftinin klinik depresyon sorunu yaşadığı ve zaman zaman intihar etme teşebbüsünde bulunduğu belirtildi. Çiftin 2 yıllık ilişkileri boyunca 5 kez yüz yüze görüştükleri de belgeselde ifade edildi.

6

Çiftin ilişkisinin sonunda Roy, Michelle'in baskıları sonucu yaşamına son verdi ve olaydan 4 yıl sonra Carter hapiste buldu.

2

Belgeselde Michelle'in erkek arkadaşı Roy'a "Çamaşır suyu iç. Neden çamaşır suyu içmiyorsun? Kendini as. Bir binanın tepesinden atla, kendini bıçakla. Çok fazla seçenek var" yazarak intihara azmettirdiği ifade edildi.

Mesajların ardından sevgilisinin psikolojik baskılarına dayanamayan Conrad, içi karbonmonoksit gazı ile dolu kamyona binerek kendisini araca kilitledi ve zehirlenerek yaşamını yitirdi.

3

Roy'un ölümünden aylar sonra Michelle'in bir arkadaşına, "Ölümü benim hatamdı, onu durdurabilirdim. Onunla telefonda konuşuyordum. Aracın içinden çıktı çünkü bu şekilde ölecekti, korktu fakat ona araca geri dönmesini ve devam etmesini söyledim" mesajını yazdı.

4

Michelle'in ayrıca sevgilisine süreç boyunca "Cennette mutlu olacaksın. Doğru zaman ve hazırsın. Bunu yap tatlım" mesajları attığı da ortaya çıktı.

5

İntihar etmesi için teşvik edici mesajlar gönderen Carter, arkadaşına gönderdiği itiraf niteliğindeki mesajların ardından 2017 yılında davanın bir numaralı sanığı olarak yargılanmaya başladı. Michelle dava sonunda 30 ay hapse mahkum edildi ancak yargılama süresi göz önüne alınarak hapis cezası 15 ay olarak belirlendi. Michelle'in Mayıs 2020'de hapisten çıkması bekleniyor.

Belgeselin ikinci bölümünün Michelle'in savunması ve hakkında az bilinen detayları konu alacağı belirtildi.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
mal adam
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler