MAGAZİN

Sevilay Yılman'dan Tuğçe Kazaz'a sert tepki: Kim gazlıyor bu müptezeli?

Eski model Tuğçe Kazaz'ın Atatürk'le ilgili skandal sözlerinin yer aldığı 13 dakikalık video sosyal medyayı ayağa kaldırdı. Kazaz'a bir tepki de Habertürk yazarı, gazeteci Sevilay Yılman'dan geldi.

Eski model Tuğçe Kazaz'ın Atatürk'le ilgili skandal sözlerinin yer aldığı video tartışılmaya devam ediyor. Sosyal medyada gündem olan Kazaz'a Habertürk yazarı Yılman da sert tepki gösterdi.

Yılman, "Kim gazlıyor bu müptezeli de böyle atıp tutuyor arkadaş? Bu sadece #atatürk e hakaret edip aşağılamıyor...Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti resmi kimliğine, hepimize hakaret ediyor. Yok mu Tuğçe Kazaz denilen bu terbiyesize had bildirecek bir savcı bu ülkede? #tuğçekazaz" dedi.

basliksiz-8-dyvz-VW5Y

TUĞÇE KAZAZ NE DEMİŞTİ?

Tuğçe Kazaz, Atatürk’ün dini unutturmak ve Kemalizm’i ortaya çıkarmak için kendisini mitolojik bir öğeymiş gibi gösterdiğini ve dinsizliği getirdiğini öne sürdü.

Manken Tuğçe Kazaz, Kemalizm’in bir din olduğunu, Atatürk’ün Osmanlı döneminde saltanatı dini yok etmek için kaldırmak istediğini söyledi.

Kazaz 13 dakikalık videosunda Cumhuriyet’in kurucu değerlerine ve Atatürk ilkelerine sert eleştiriler yöneltti. Videosuna, “Kemalizm ile arasına mesafe koyamayan Allah ile arasına mesafe koyar” notu düşen Kazaz, Mustafa Kemal Atatürk için “Adam esti gürledi, ondan sonra adam şöyle, adam böyle, adam seçilmiş, neredeyse ilahlaştırma sürecine gidecek bir hale dönüştürüldü” dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 158 yorum
Sen bi kere güzel değilsin. Piyasa yapmak için abuk sabuk konuşuyorsun. Atamızın arkasından konuşuyorsun bilmeden etmeden. Adam siz ve sizin gibi ateistler kabul etmese de müslüman. Aksini iddia eden ermeni dönmesi veya müslüman dönmesidir. Anlayan anladı
@hgurakan dayatılmış sistemin kölesi olmuşlar atamızın diyor atamız ne? Orta Asya'dan bu yana ve 1000 yıllık Anadolu Türk İslam Devletinde kala kala atanıza mı kaldık? kurmuşlar kafalarına göre bir sistem, ağzını açanı hemen mahkemeyle korkutmaya çalış, yok öyle bir dünya, tam tersini biz yapsaydık bu kemalistler ülkeyi yağmalardı ama biz artık devlete bir şey olmasın diye mi susuyoruz bilemiyorum
@hgurakan onla alakası yok bence. Her kes kendince haklı. Kendi döneminin atatürk ünü yaratmaya çalışıyor. Veya Atatürk sayesinde instagram da çok fazla gündem olmaya çalışıyor. Kaale almaya gerek yok. Atatürk tektir. Milletvekili maaşı öğretmen maaşını geçmesin diyen bir babayiğit daha gelmez bu dünyaya. Atatürk umuze sahip çıkalım yeter.
@hgurakan ne güzel anlattın, "Gökten indiği varsayılan doğmalarla değil..." diyen atanın sözlerini bi oku eğer anlarsan ne olduğunu
@hgurakan kurtuluş şavaşı baban yaptı herhalde
bu kadın kimmiş , neymiş , annesi babadı belli mi ? bizim Allaha şükürler olsun herşeyimiz ortada , önce ALLAH ımız sonra da ATATÜRK ümüz var .
bu mal yaa atatürkmü dini yok etti gerizekalı şimdi yaşıyorsan atatürke borçlusun türkiye olmadaydı bütün islam alemi biterdi
@aydnmurat her şeyin zamanı var
@hgurakan senin ne korkusu oldugu bellide ondan konusamiyosun:)
@hgurakan Atamız derken Metehan’ı Alparslan’i ve Fatih’i kastediyordur belki ... Yani ata diyince insan şööyyle bi gerilere gidiyor
@hgurakan maneviyate dokunmakmı, gün gelirde birgün Tooprağada sığmaz.
dinsizin hakkından imansız gelir. çıkarın vatandaşlıktan şunu
Bu da bankamatik memuru hemde dini nedir o da belli değil yani kisacasi bu şahıstan herşey beklenir..
Geri Dön