Sıla hasreti çeken kangal yürek dağladı! Belediye harekete geçti

Sıla hasreti çeken Kangal videosunun ardından belediye harekete geçti, köpeği kayda alan genç şair videonun hikayesini anlattı.

Geçtiğimiz hafta sosyal medyada yayınlanan bir video, Fransa'nın başkenti Paris'te bulunan bir antikacı dükkanındaki Kangal kırması köpeğinin "sıla hasretini" anlatıyordu. Videoda, köpeğin sahibi telefonundan bir türkü açıyor, türkü duyan köpek ise tepki vererek etrafına bakınmaya başlıyordu. Birçok sosyal medya kullanıcısı türküyü duyan köpeğin çevresinde bir şey aramaya başladığını düşünüyor.

O ANLAR, İZLEYENLERİ ÜZDÜ

gfyjgk

Video son günlerin en çok paylaşılan ve yorumlanan videoları arasına girdi. Televizyon ve gazeteler köpeğin haberlerini okuyucularıyla paylaştı. "Paris'te memleket özlemi çeken Kangal köpeği", kangallarıyla ünlü Sivas'ta da yankı buldu.

SİVAS BELEDİYESİ HAREKETE GEÇTİ

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, kişisel Twitter hesabından bir mesaj paylaşarak Kangalı Sivas'a geri getirmek için girişimlerde bulunacağını söyledi.

sivas

Video çeken Zülal Sema, Erasmus için yurtdışına giden ve Brüksel'deki Avrupa Birliği Müzakere Merkezi'nde staj yapan bir genç. İstanbul Sebahattin Zaim Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde okuyan ve yaklaşık 3 yıldır Şair İbrahim Tenekeci'nin yönettiği İtibar dergisinde şiirleri yayımlanan Sema, videonun hikayesini Independent Türkçe'ye anlattı.

"BU KADAR İLGİ GÖRECEĞİNİ DÜŞÜNMEDİM"

zülal

Paris'teki antikacıları ziyaret etmek ve eski şiir kitaplarından almak için şehre gittiğini söyleyen Sema, Louvre Müzesi yakınlarında bir antikacıya girerek dükkan sahibiyle sohbet etmeye başladığını anlattı.

Sema, "Türkiye'den geldiğimi öğrenince bana köpeği göstermek istedi. Köpeğin türkülere tepki verdiğini de antikacı söyledi. Yurtdışına çıkarken İbrahim Tenekeci bana 'bol bol anı biriktirin' demişti. Ben de bu anıyı kaydetmek istedim. Bu kadar ilgi göreceğini düşünmemiştim" dedi.

Köpeğin bu durumuna çok üzüldüğünü de söyleyen Sema, Sivaslılardan binlerce mesaj aldığını söylüyor. Paris'e giden Türkler vasıtasıyla antikacıyla tekrar görüşeceklerini söyleyen Sema, köpeğin Türkiye'ye kavuşmasını istediğini söyledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 20 yorum
Sivasta sivaslı bile durmuyor. Hepsi istanbulda. Köpeği istanbula getirin :)
hahahahah:)
Süper sin
O kadar haklısınki. Sivasta kalanlar tesadüfen kalmıştır. Alayı istanbulda
@fouray2007 SİVASTANBUL'A
Misafir olarak gelecekse gelsin. yoksa gerisi pişmanlıktır. İnsana, Kadına, Çocuğa verilen değer belliyken bir hayvan arada harcanır.
sonuna kadar ayakta alkışlıyorum seni ????????????????
DEMEK FRANSIZLAR KANGALI DA ÇALMIŞLAR.... HIRSIZ GAVURLAR...
@hikmetgungor Gavurun arabasına binme deve kullan.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler