Sokak Kedisi Kendisine 1000 Dolarlık Balık Ziyafeti Çekti!

Ve pek tabii bir internet ünlüsüne dönüştü :)

Sokak Kedisi Kendisine 1000 Dolarlık Balık Ziyafeti Çekti!

Bu 'balık düşkünüğü'nü iyi biliriz...

Çünkü çocukluğumuz bu gerçeğin aklımıza kazınmasıyla geçti :) Örneğin kedi Tom, evin faresi Jerry ile arasındaki husumete ara verdiği dönemlerde balıklarla haşır neşir olurdu.

Ya da;

Garfield'ın evdeki herhangi bir akvaryum balığına çektirdiklerini hangimiz unutabiliriz ki!? :)

Bu düşkünlüğü çizgi filmlerde çok gördük, balıkçı tezgahları çevresindeki kedileri Tom'a, Garfield'a benzettik durduk... Ammavelakin ya balıkçılar çok dikkatliydi, ya da karşımıza henüz Tom gibi, Garfield gibi babayiğit bir kedi çıkmamıştı.

'Henüz' diyoruz...

Çünkü artık gerçek hayatta da bir Garfield'ımız var ve Rusya'da yaşıyor!

Hikayemiz 2014 yılında Rusya'nın Vladivostok Uluslararası Havalimanı'nda gerçekleşmiş. Bir sokak kedisi, havaalanındaki balıkçı kadın Irina Kuzmina'nın anlık dikkatsizliğinden faydalanıyor, kendini balık reyonuna atıyor. Mürekkep balıkları, kalamarlar ve ahtapotlarla ilgileniyor daha çok :) Reyondaki varlığı farkedildiği anda çıkartılıyor dışarı, ama reyondaki tüm ürünler temizlik ve benzeri sebepler yüzünden çöp oluyor tabii!

Irina Kuzmina'nın zararı 1000 Dolar'ı buluyor, üzüntüler hat safhalara çıkıyor. Gel gelelim ne oluyorsa bu ziyafetin videosunun internete düşmesiyle başlıyor!

Çünkü videoyu gören havaalanına koşmaya başlıyor!

Önce meraklılar ziyaret etmeye başlıyor havaalanı balıkçısını, sonra hayvanseverler balıkçı kadına kediye iyi davranması için sıkı bahşişler bırakmaya başlıyorlar :) Sonra ünlüler giriyor devreye...

Önce Rusya'nın en ünlü kedi eğitmeni Yuri Kuklachev, balıksever kediyi ekibine katmak istediğini açıklıyor!

Kuklachev, balıkçının tüm zararını karşılayacağını da belirtiyor elbette...

Ancak kedinin geleceği başka bir ekipte şekilleniyor!

Kentin buz hokeyi takımı Admiral Vladivostok, sokak kedisini resmi maskotu olarak işe alıyor, ismini de Matroska koyuyor :)

Matroska bugünlerde hokey takımının stadyumunda rahat, mutlu, mesut bir yaşam sürüyor. Bu arada şöhreti de biraz bile azalmış değil!

Sık sık televizyon şovları ziyaret ediyor Matroska'yı :)

Bir anlık dalgınlığın, böylesine pahalı bir haylazlığın doğurduğu sonuçlara bak!


Kaynaklar: YouTube.com, Cattime.com & BBC.com

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Diğer Haberler