Sokakta Bulduğu Yavru Köpeğe Kol Kanat Geren Cefakar Makak

Yine enteresan bir hikaye; garip vakaların anayurdu Hindistan'dan bildiriyoruz :)

Sokakta Bulduğu Yavru Köpeğe Kol Kanat Geren Cefakar Makak

Maymunluk Ölmemiş!

İnsanlar arasında, çıkar ilişkisine dayanan dostluklardan bıktınız mı?

O zaman sizi Hindistan'ın Erode kentinde geçen, tam anlamıyla gerçek bir dostluk hikayesi ile baş başa bırakalım...

Geçtiğimiz ay sokakta bulduğu yavru köpeği sahiplenen, ona kol kanat geren, köpeksi maymunlar familyasından bu makak görenlere "insandan daha insan" dedirtti.

Köpek evlat edinen makak mı? Evet!

Yabani bir maymun türü olan fakat (onlar bulaşmadıkça) insanlara saldırmayan, tam anlamıyla kendi halinde yaşayan bu makak, sokağa terk edilmiş yavru köpeği bildiğiniz evladı yerine koymuş ve kendi çocuğu gibi bakıyor.

Yemeğini bile o yediriyor :) Yerel halkın dikkatini çeken maymun-yavru köpek ilişkisi

Maymunun yavru köpeğe şefkat dolu yaklaşımı yerel halkında ilgisini çekmiş. İnsanlar, evlat edindiği köpeği beslesin diye maymuna yiyecek veriyorlar :) Yanından bir an olsun ayırmıyor :)

Yavru köpeğe öz evladı gibi bakan maymun onu çevrede yaşayan insanların verdiği meyvelerle besliyor.
Durum o kadar ilginç ki; maymun verilen yemeklerden ilk önce köpeğe yediriyor. Sonra kendisi yiyor :) 1 ay içinde popüler olan ikili Hint Haber Ajansı sayesinde sosyal medyada geniş yer buldu.

Hindistan'da yayın yapan Zee News adlı haber servisinin haberine konu olan ikili bir anda ünlü oldu. Sosyal medyada hızla yayılan, 2 farklı hayvan arasındaki görünmez bağ insanlara örnek olacak cinsten...

"2 hayvan arasındaki güçlü ve karşılıklı bağ dikkat çekmeyecek gibi değil. İkili arasındaki ilişkiyi gören insanlar, iki insan arasında bu kadar güçlü bir bağın kurulmasının ne kadar zor olduğunu bilir. 2 hayvan umarız insanlara örnek teşkil eder." Olay bu kadar yayıldıktan sonra yerel yetkililer kentin maskotu haline gelen ikili için hareket geçti.

Hayvanları birbirlerinden ayırmadan bakımlarının yapılabileceği bir merkez arayışındalar.

Maymun her ne kadar elinden geleni yapsa da küçük köpek için sokakta yaşam hayli zor. O yüzden, en azından büyüyene kadar bakım evi şart...

Umarız ikilinin şefkat dolu ilişkisi, insanoğlu müdahalesi olmadan uzun yıllar sürer..


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler