EĞİTİM

SON DAKİKA | YÖK Başkanı duyurdu! Depremden etkilenen öğrenciler için karar: Katkı payı ve öğrenim ücreti alınmayacak

Son dakika haberi: YÖK'ten depremden etkilenen öğrenciler için yeni bir karar geldi. Buna göre; olağanüstü hal (OHAL) kapsamında yükseköğretim alanında tedbirler getiren Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile depremden etkilenen öğrencilerden katkı payı ve öğrenim ücreti ödemeleri alınmayacak. İşte son dakika haberinin detayları...

SON DAKİKA | YÖK Başkanı duyurdu! Depremden etkilenen öğrenciler için karar: Katkı payı ve öğrenim ücreti alınmayacak

Son dakika haberi: YÖK Başkanı Erol Özvar, depremden etkilenen öğrenciler için yeni kararı açıkladı. Resmi Gazete'de, 'OHAL Kapsamında Yükseköğretim Alanında Alınan Tedbirlere İlişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi' yayımlandı.

"KATKI PAYI VE ÖĞRENİM ÜCRETİ ALINMAYACAK"

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, kararnameye ilişkin, "Resmi Gazete'de bugün yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi uyarınca depremden etkilenen öğrencilerimizden bahar yarıyılında katkı payı ve öğrenim ücreti alınmayacak. Öğrencilerimize bu kolaylığı sağlayan Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ederim" dedi.

ÖDEYEN ÖĞRENCİLERE İADE EDİLECEK

YÖK Başkanı Özvar, katkı payı ve öğrenim ücreti ödeyen öğrencilere ise ücretin yükseköğretim kurumlarında iade edileceğini kaydetti. (DHA)

thumbs_b_c_ecd0d8b846d1a3da346feaf832cdcbe8


Geri Dön

En Çok Aranan Haberler