Sony Android 10 alacak Xperia modellerini listeledi

Sony, Android 10 güncellemesini alacak olan Xperia modellerini resmi olarak açıkladı. Bakalım hangi Xperia modeli Android 10 ile tanışacak.

Sony Android 10 alacak Xperia modellerini listeledi

Japonyalı telefon üreticisi Sony, son yıllarda üretmiş olduğu telefonlar ile maalesef ki umduğunu bulamamıştı. Japonya’daki akıllı telefon satışlarında yaklaşık yüzde 60 pay ile lider olan Apple’ı bu yıla kadar takip eden Sony, tahtını önce Sharp’a sonra da Samsung’a kaptırmıştı.

2-3 yıl içerisinde ya politika değiştirip sadece orta segmente yönelecek olan ya da piyasadan silinecek olan Sony, yine de yazılım konusunda farkını ortaya koymaya devam ediyor.

Sony, bugün Android 10 güncellemesi ile tanışacak olan Xperia modellerini resmi olarak açıkladı. 2020’nin ilk çeyreğinde güncelleme ile tanışması beklenen Xperia modelleri arasında Xperia XZ2’nin yer alması dikkat çekiyor.

Sony de diğer firmalar gibi ilk olarak amiral gemisi modellerine Android 10 güncellemesini sunacak gibi görünüyor.

Sony Xperia 1
Sony Xperia 5
Sony Xperia 10
Sony Xperia 10 Plus
Sony Xperia XZ2
Sony Xperia XZ2 Compact
Sony Xperia XZ2 Premium
Sony Xperia XZ3

Android 10 güncellemesi kullanıcılar için ek gizlilik ve güvenlik özelliklerinin yanı sıra karanlık tema, Akıllı Cevap, Odak modu, özel “Gizlilik bölümü” ve daha pek çok şey getiriyor. Sony de bu özelliklerin tamamını Xperia modellerine ekleyecek.

Beverly Hills Cop 4 Netflix için hazırlanıyor

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler