Sosyal medya bu paylaşımı konuşuyor! Suç duyurusunda bulundular

Sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden, 6 yaşındaki bir çocuğun fotoğrafını paylaşarak kıyafeti nedeniyle hakaret ettiği iddia edilen kadın hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Sosyal medya bu paylaşımı konuşuyor! Suç duyurusunda bulundular

Kutsala Saygı Derneği Başkanı Avukat Mehmet Sarı, fotoğrafı paylaşılan küçük çocuğun babası Cuma Avcı ile birlikte Anadolu Adalet Sarayı'na gelerek hazırladıkları suç duyurusu dilekçesini savcılığa sundu.

Suç duyurusu dilekçesinde, S.K. adlı bir kadının Twitter hesabı üzerinden 24 Eylül 2018'de başında sarık ve üzerinde cübbe bulunan 6 yaşlarındaki bir çocuğun fotoğrafını paylaşarak hakaret ve aşağılayıcı ifadelerde bulunduğu belirtildi.

Sarık ve cübbenin İslam dininin kutsal saydığı sembollerden olduğu belirtilen dilekçede, bir anne ya da babanın velayet haklarının doğal bir sonucu olarak çocuklarına giydirdiği bu sembol kıyafetler kastedilerek paylaşımda kullanılan ifadelerin bütün Müslümanlara ağır bir hakaret olduğu savunuldu.

Dilekçede, söz konusu paylaşımı yapan kadının değişik tarihlerde çok sayıda benzer içerikte beyan ve ifadelerinin mevcut olduğu ileri sürülen dilekçede, hesap sahibi S.K. hakkında "halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama" ve "halkı din ve mezhep farkı gözeterek birbirine karşı kin ve düşmanlığa tahrik" suçlarından cezalandırılması amacıyla kamu davası açılması talep edildi.

"AİLE OLARAK İNCİNDİK"

Kutsala Saygı Derneği Başkanı Mehmet Sarı, suç duyurusunun ardından adliye önünde yaptığı basın açıklamasında, bugün yargıya taşıdıkları vakada şahit olunan kin ve düşmanlık örneğinin ilerleyen süreçte toplumu ne denli büyük problemlerin beklediğine dair çok somut emareler barındırdığını söyledi.

Sarı, "Bir kadın, hatta maalesef anne olduğunu kendi beyanlarından öğrendiğimiz bir kadın, 6 yaşındaki bir çocuğun kıyafeti üzerinden kutsal değerlerimize saldırmış, ağır hakaretler etmiş ve bu hakaretlerine 6 yaşındaki bir çocuğu alet etmekten hiç çekinmemiştir." dedi.

Baba Cuma Avcı da yaşanan olay nedeniyle yıprandıklarını ve aile olarak incindiklerini belirterek, "Türk halkı olarak da incindik Müslümanlar olarak da. Bu konuların tekrarlanmaması için, kutuplaştırılmamak için bunların önüne geçilmesini rica ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 79 yorum
1938 'de ölmüş gitmiş birine düşman olupta naapsın O Çocuk.. Atatürk şuan işlediği günah yada Sevap nevarsa Onların hesabını vermekte;Ahirete giden HER İNSAN GİBİ! "Ona Kimse Hesap soramaz!" diyen Putperestlere birşey anlatmaya gerek yok! O Çocuk Atatürk Düşmanı olmaz. ama; Atatürk adının ardına sığınıp Putperestliğini İnsanlara dayatmaya çalışan Ebu Cehil in Torunlarına Düşman olur. HER MÜSLÜMAN GİBİ!
@palermo544 at kafası konusmus, senin o ölüp gitmiş dediğin birine hauatını borçlusun, o oşmasa baban belli olmazdı nankör herif
@palermo544 tam atatürk düşmanı olur o yaşta cocuk o şekılde gıyınemez onun yeerı okuldur
@palermo544 bu toplumdan ATATÜRKÇÜLERİ birde ERDOĞANCILARI çıkarsak gayet düşünen yorumlayan 1 kişiye bağlı kalmayan kendi aklı olan kişiler kalır. tertemiz bi toplum olur
bu memleket her atatürkü ağzından düşürmeyenle her sarık takanı alllah diyeni müslüman sanarak çok şey kaybetti.
@palermo544 nasılda inanmışlar yazık
@palermo544 O çocuk tabiki müslüman olsun öyle yaşasın öyle istiyorsa. AMA sakın selefi-vahabi ve İbni teymiye zihniyetli olarak büyümesin.Makul ortalama her müslüman gibi büyüsün.İslam dinine bu vahabi selefi ve işid el kaide gibi zihniyeti kadar zarar veren kimse yoktur...
umarım ceza alır kimseye karışamazsınız ama ailenin açıklaması yanlış bu kıyafetin neresi kutsal değer ? bu kıyafetler arap geleneğidir sünnet ile hiç bir alakası yoktur araplar o zamanlar böyle giyiniyordu diye peygamberde böyle giyiniyordu iyi o zaman o dönemler peygamber deveyede biniyordu sizde satın arabanızı deveye binin sünnet ile olur mu ? ülkede ki en büyük sıkıntı arap geleneğini din zannetmek malesef...
Cahiller asırlar öncesinin kıyafet sakal saç gibi şeyleri kutsal değer zannediyor
@akif_2019 arap geleneğimi :) nasıl bir cahilliktir bu hiçmi interneti kullanıp arap kıyafetlerine bakmayı akıl edemedin!
yazık bu çocuklara yazık bu ülkeye.
kimse 6 yaşındaki çocuğun özgür iradesi ile böyle giyindigini söylemesin..
@baykus_1980_blckh 6 yaşındaki çocuk veya çocuklar özgür iradesi ile giyinmez ailesinin istediği veya yaşadığı şekilde giyinirler. şort giyen çocuklarda da bu boyledir sarık takan çocuklarda da bu böyledir.
begenmiyorsan cikip gidebilirsin seni bu kadar zorla tutan nedir aceba
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler