Sosyal medya yıkıldı! Makinede oyuncak yerine canlı köpek kullanıyorlar

Çin'de olduğu tahmin edilen bir oyuncak kapma makinesinde kullanılan gerçek köpekler tüm dünyada büyük yankı uyandırdı! Görenlerin yetkilileri topa tuttuğu video şimdiden Hayvan Hakları Grubu PETA'nın gündemine oturdu! İşte o görüntüler...

Küçük bir hediye almak için saatlerce başında beklediğiniz oyuncak kapma makinelerini hatırlıyorsunuz değil mi? Kim bilir bu makinelerden bir şeyler kapmak için ne kadar bozuk para harcamışsınızdır...

Şimdi göreceğiniz bu oyuncak kapma makinesi bugüne kadar gördüklerinizden çok daha farklı. Görenlerin hayret ettiği sosyal medyanın da resmen linç ettiği bu atari salonundaki kıskaç makinesi insanları sinirden köpürttü!

Normalde, sevimli oyuncaklar gibi ödüller içeren bu cam kabın içinde insanların kapması için canlı köpek kullanıyorlar.

oyuncak

Görüntüler, büyük metal pençe hareket ettiğinde köpeklerin nasıl hareket ettiğini gösteriyor. Videonun sonunda ise köpeklerden birini yakalayan ve elinde tutan bir kişi görülüyor.

Çekimlerin nerede veya ne zaman çekildiği belli değil, ancak biyolog Daniel Schneider, videoyu Twitter'da şu başlıkta paylaştı: "Japonya'daki oyunda makinesinde bulunan gerçek. #Hayvanlaranazikolun!"

Her ne kadar da bu videonun çekildiği yerin Japonya'da değil Çin'de olduğu tahmin edilse de yapılan bu hareket tüm dünyada büyük olay yarattı!
Sosyal medyada video yayınlandıktan sonra ilk açıklama şu şekilde oldu: "Pençenin yol açtığı bariz tehlikenin ötesinde, köpekler sağlıksız koşullarda resmen işçi gibi çalıştırılıyor. Ayrıca, köpeklerin ödül olarak verilmesi, bir evcil köpeğe sahip olmanın getirdiği sorumluluğun ağırlığını göz önünde bulundurmaz ve bu nedenle köpekleri değersiz göstermeye yol açıyor"

PETA hayvan hakları grubu direktörü Elisa Allen, videoyu 'bir ölüm kalım meselesi' olarak nitelendirdi ve ekledi:
“Hayvanlar tek kullanımlık oyuncaklar değil ve PETA Çinli yetkililere bu videoya acilen bakmaya çağırıyor - köpekler gerçekse, zararsız bir oyun değil, ölüm kalım meselesidir"

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler