Süper Güçleri Olmayan, En Güçlü 10 Süper Kahraman

Bazen akıl, lazer saçan gözlerden üstündür...

Süper Güçleri Olmayan, En Güçlü 10 Süper Kahraman
  1. Deadshot

Dark Knight'ın Gotham sokaklarını temizlerken hapse tıktığı, aslında özünde iyi olan, adam gibi adam: Deadshot.

Teknolojik donanımları elbette var, ancak listemizdeki diğer isimler gibi onun da hiçbir doğaüstü gücü yok. Hedefi her zaman on ikiden vurmasıyla tanınan bu suçlunun bugüne kadar ıskaladığı tek hedef de, elbette Batman. Deadshot'ı Suicide Squad'da Will Smith'ten izlemek için sabırsızlanıyoruz!

  1. Hit-Girl

Kick-Ass'in çizgiromanlarında da, filminde de en bela tip bu 10 yaşındaki kız çocuğu :)

Gerçek ismi Mindy McCready olan Hit-Girl, daha çocuk yaşta babası Damon McCready (Big Daddy) tarafından suikast ve dövüş sporları konusunda eğitilmeye başladı. Sonuç; 10 yaşında, hiperaktif ve öfke dolu bir kız çocuğu!

  1. Joker

Bu karakteri artık Jared Leto ile anmaya başlamanın vakti geldi, çünkü Leto tahminimizce Joker'e Heath Ledger'dan çok başka açılardan yaklaşacak ve hayran bırakacak.

Joker'i tanıtmamıza çok gerek yok sanki, çizgiroman dünyalarının en psikopat karakteri desek, zekası ve deliliğinden başka bir süper güce ihtiyacı yok desek yeterli gibi... Yine ve yine, Suicide Squad'ı bekliyoruz.

  1. Nightwing

Dick Grayson...

Akrobat bir ailenin oğlu olan bu genci çizgiroman hayranları 'İlk Robin' olarak tanıyorlar. Bruce Wayne'in partnerliğine yükselen Dick Grayson'ın bazı çizgiroman serilerinde kendi yolunu çizen Nightwing adını aldığını, bazı serilerde ise Bruce Wayne'in ölümünden sonra Batman olarak onun yerini aldığını görüyoruz.

Sonuç olarak Batman'in öğrencisi...
Elbette süper kahraman olacaktı.

  1. Hawkeye

Avengers ekibinde başka yeriyle değil, aklıyla hareket etmeyi en iyi başarabilen adamdan bahsediyoruz burada: Hawkeye!

Okçuluk konusunda aşırı yetenekli, gözüne ve/veya kulağına kestirdiği (bazen hedefi duyması bile yetiyor!) herhangi bir hedefi oku ve yayıyla anında indirebilen Hawkeye, nam-ı diğer Clint Barton listemizin altıncı sırasında. 5. Black Widow

Avengers serisinde yetenekli aktör Jeremy Renner tarafından canlandırılan Hawkeye'ı sayıp da Natasha Romanoff'u saymamak olmaz tabii!

Eskiden KGB ajanı olan, sonra bir süre suikastçi olarak takılan Romanoff, nihayet doğru yolu buluyor ve Avengers'a katılıyor, dünyayı kazadan beladan koruyor. Ekip arkadaşı Captain America'nın, Hulk veya Thor'un aksine, Black Widow lakaplı hanımefendinin hiçbir süper gücü yok. Gördüğümüz kadarıyla gerek de yok...

Fotoğraftan da anlaşıldığı üzere, bu çizgiroman karakterine beyazperdede Scarlett Johansson can veriyor.4. The Punisher

Kahraman değil, kötü adam da değil, Batman gibi birşey aslında Punisher.
Batman'den tek farkı, suçluları hapse tıkmak yerine onları öldürmeyi tercih ediyor :)

Bu ruh hastası davranış biçimiyle fazlasıyla Deadpool'u da hatırlatan -gerçek adıyla Frank Castle'ın, yine aynı Deadpool gibi Marvel Evreni'ndeki tüm süperkahramanları tıkır tıkır öldürmüşlüğü de var. Deadpool kolunu bacağını yeniden çıkartabilirken, Punisher'ın tek süper gücü, süper taramalıları...3. Black Panther

Geliyor Wakanda'nın Kralı, geliyor vibranyum madenlerinin efendisi... Fragmanlarda gördüğümüz üzere Winter Soldier'ın ağzını yüzünü kırmaya geliyor!

[

Captain America: Civil War](http://sinema.mynet.com/film/kaptan-amerika-kahramanlarin-savasi/782525)'da ilk kez beyazperdede karşımıza çıkacak olan T'Challa'nın da hiçbir doğaüstü gücü olmamasına karşın, ülkesi Wakanda'yı işgal etmek isteyen istilacılara karşı, dünyayı yerle bir etmek isteyen suç örgütlerine karşı, hattâ vahşi hayvanlara karşı bile amansız bir mücadele gücü var :) Tabii bir de fazlasıyla zengin olduğu için (adam kral beyler-hanımlar) kendisi aynı zamanda süper zengin.

  1. Iron Man

*Sahip olunan zenginliğin ve süperzekanın, yarı-tanrı Thor'un şimşek çaktıran çekici

Mjöllnir'e karşı eşit durumda olduğunu Avengers filmlerinde görmüştük...*

Bakalım Amerikan hükümetinin biyokimyasal deneylerle doğaüstü bir yenilmezliğe ulaştırdığı Captain America karşısında bu zenginlik ve süperzeka ne yapabilecek. Kimse kusura bakmasın, taraf tutuyoruz: bu maçı Iron Man alır!1. Batman

[

**](http://sinema.mynet.com/film/batman-v-superman-adaletin-safagi/781890)

Çizgiroman arşivine göz attığımızda Bruce Wayne'in Clark Kent'i alt edeceği gerçeğiyle karşılaşıyoruz :) Bu gerçekten de ziyadesiyle mutluyuz, bastır Ben Affleck!

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler