SPOR

CANLI

Tevez için 40 bin kişilik imza töreni

Juventus'tan ayrılarak yetiştiği kulübü Boca Juniors'a dönen Carlos Tevez için müthiş bir şölen düzenlendi. 11 yıl sonra evine dönen Tevez için Boca Juniors'un stadı Bombonera'ya 40 bin kişi akın etti.

Juventus'un geçen sezon Şampiyonlar Ligi finaline katılmasında ön ayak olan Tevez, Arjantin'e döndü. 11 yıl sonra Arjantin yolunu tutan 31 yaşındaki oyuncu için Boca Juniors'un stadına yaklaşık 40 bin kişi geldi.

La Bombonera Stadı'ndaki binlerce taraftardan etkilenen Carlos Tevez, "Benim için bundan daha iyisi olamaz. Hiçbir şey bununla karşılaştırılamaz. Bunlar benim halkım, artık İngilizce veya İtalyanca konuşmak zorunda değilim" ifadelerini kullandı.

Artık evinde olduğunu kaydeden Tevez, "Bu kadar insanın soğuğa rağmen beni görmek için buraya gelmesi inanılmaz. Bu harika ve taraftarın bu tutkusu için müteşekkirim" diye konuştu.

"Cenevizliler" lakaplı Boca Juniors'a yeniden katılmanın amacı olduğunu kaydeden Tevez ayrıca, "Amacım bir gün eve dönmekti. Başım dönüyor; çünkü bu kulüpteki her şeyi çok özledim" dedi. Carlos Tevez'i karşılaşanlar arasında Maradona da vardı. Futbolun gelmiş geçmiş en büyük isimlerinden biri olarak adlandırılan efsane isim, Tevez'in tanıtımında "Geri döndüğün için teşekkürler Carlitos. Maradona ailesi" pankartı açtırdı.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler