Ünlü Albüm Kapaklarının Tamamını Gördünüz mü?

Kuşkusuz hepimizin favorisi olarak belirlediği bir takım sanatçılar ve onların unutulmaz albümleri var... Albümleri sanatçı ve içeriğinin dışında albüm kapaklarıyla da hatırlıyoruz... Peki o albüm kapaklarında bir takım değişiklikler olsaydı ? Bu soruya cevabı ünlü web tasarım şirketi Aptitude, ikonik albüm kapaklarının

Ünlü Albüm Kapaklarının Tamamını Gördünüz mü?

Bruce Springsteen - Born in the U.S.A.

Muhteşem ses, göz alıcı gitar tekniği ve dayanılmaz karizma... 1980'li yıllarda analog müzikle zirvelere oynamak için harika özellikler ve bunların hepsi Bruce Springsteen'de mevcuttu. Listeleri kasıp kavuran Bruce Springsteen peşpeşe albümlerini çıkarıyor, hayranlarını mest ediyordu. Ancak bu albümlerinden en unutulmazı kuşkusuz Born in the U.S.A. oldu. Ancak şarkının yanlış anlaşılması sanatçıyı bir hayli üzmüştü.

Bu albüm kapağı tasarımşı şirket tarafından fast food karavanına monte edilmiş. Blur - Parklife

Alternatif Rock’un en büyük temsilcilerinden ve 90’lı yılların en iyi gruplarından olan Blur, listeleri hüzünlü şarkılarıyla yerle bir ediyordu. Fakat çıkardıkları albümler arasından en özeli kuşkusuz 1994’deki Parkli oldu. 1995 Brit Ödülleri'nde 'En İyi Video Klip', 'En İyi Albüm', 'En İyi Single' ve 'En İyi Grup' ödüllerini toplamıştı.

Tasarımcı firma köpek yarışını sakin bir kumsala taşımış. Adele - 19

Her şarkı çıkarışıyla müzik piyasalarını alt üst eden Adele ilk kez kendisini '19' adlı albümüyle göstermişti. 2008'de çıkan albüm ilk haftadan Britanya Krallığında zirveye oturarak büyük bir başarı yakaladı. Bunda elbette Bob Dylan'dan söylediği 'Make You Feel My Love' şarkısının da payı büyüktü.

Albüm kapağının resminin devamını korkunç bir zombi tamamlamış. Fatboy Slim - Why Try Harder

Norman Quentin Cook adıyla 18 yaşında müzik kariyerine başlayan sanatçı ilerleyen zamanda ismini Fatboy Slim yaparak müzik hayatına yeni bir sayfa açıyor. Önceleri DJ Quentox ismini de kullanan sanatçı yapmış olduğu haraketli parçalarla insanın içinin kıpır kıpır ediyor.

Görselde Why Try Harder albümünün kapağındaki şişman çocuğunun yanında havariler yükseliyor. Michael Jackson - Off the Wall

The Wiz filminin ardından başarıdan başarıya koşan Michael Jackson 5. Stüdyo albümünü yayınlayarak ününe ün kattı. Bu albümün adı 1979’da çıkardığı Off the Wall’dan başkası değildi. Efsane sanatçı ilk grammy ödülünü bu albümle almıştı. Michael Jackson’un bu albümü Rolling Stones dergisi tarafından tüm zamanların en iyi albümleri kategorisinde 68. Sırada yer aldı.

Arka kapakta başka bir ünlü de görüyorsunuz… Kim olduğuna dair küçük bir ipucu verelim; Evde Tek Başına Nirvana - Nevermind

Nirvana’yı patlatan, bugünlere getiren kuşkusuz en büyük albüm Nevermind olmuştur… Albüm o kadar iyidir ki 1991’de Michael Jackson’un Dangerous şarkısını listeden indirip birinci sıraya geçecektir… Bu albümü büyük yapan bir başka etki de kuşkusuz 89’da yapılan başarısız albümün ardından gelmesi oldu. 1991’den sonra Nirvana yepyeni bir boyut kazanmıştı.

Ünlü bebeği köpek balıkları arasında yüzerken görüyoruz. The Beatles - Abbey Road

60’ların sonunda iyice dağılmaya gidileceğini anlayan grup üyeleri toparlanmayı yepyeni bir albüm çıkarmada buluyordu. Her şeye rağmen ekip yeniden toplanıp yeni bir albüm çalışmasına başlayarak Abbey Road adlı albümlerini çıkardılar. Albüm kapağı müzik piyasasında en çok kopyalanıp esinlenilen albüm kapağı olarak tarihe geçti. Albüm ise 11 hafta boyunca zirveden inmedi. Ancak Beatles grubunun dağılmasına da engel olmadı.

Tasarımcı firma bu albüm kapağına göre uykun bir tamamlayıcı görsel bulmuş Justin Bieber - My World

Son olarak biz sevmesek de büyük bir kitlenin sevgilisi haline gelen Justin Bieber var. 2010 yılında henüz ergenliğe yeni adım attığı yaşlarda ilk şarkısı My World ile müzik piyasasına giren Justin Bieber, bugün dünya çapında büyük hayran kitlesi olan genç bir sanatçı konumunda.

Ancak tasarım şirketi yine acımasız davranmış ve genç sanatçıyı tutuklattırmış :)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler