Ünlü işletmeci Umut Evirgen serbest!

İşletmeci Umut Evirgen ile çifti görüntüleyen gazetecinin fotoğraf makinesini gasp eden iki şüpheli ‘yağma’ suçundan 22 Haziran 2017 tarihinde tutuklanmıştı. Evirgen ve iki koruması hakkında 15'er yıl hapis istmemiyle iddianeme düzenlenmişti! Ünlü işletmeci hakim karşısna çıktığı ilk duruşmada savcının talebi üzerine tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.

Ünlü işletmeci Umut Evirgen serbest!

Duruşmada savunma yapan Evirgen'in avukatı Nail Gönenli "Olayda müvekkillerin kameranın mülkiyetini kendilerine geçirme kastı veye amacı yok, tamamen fotoğrafların istenmesi durumu. Bu nedenle yağma suçunun kanunda belirtilen unsurları oluşmamıştır. Ayrıca şikayetçiler de şikayetinden vazgeçti. İddia edilen silah ne görüntülerde ne de başka bir yerde bulunamadı. Müvekkillerimin tahliyesini talep ediyorum" dedi.

Daha sonra söz alan duruşma savcısı da sanıkların tahliyesini istedi. Kısa bir aranın ardından duruşmayı başlatan mahkeme sanıkların tahliyesine karar verdi. Ünlü işletmeci tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.

Mahkeme ayrıca Tuba Büyüküstün'ün de şahit olarak dinlenmesine karar verdi. Bir sonraki duruşma 5 Ekim'de yapılacak. (Milliyet)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
Bunu da salarlar ne de olsa iş adamı para var.
ver parayı çık kardeş burası türkiye
Hadi yırttın evirgen.
Tuba gelir mi geçin bu işleri, zaten bütün olay bu yüzden çıkmış :)
BAŞTAKİ FİRAVUNUN BİT YAVRULARI
para para para yavrum para para para.AHİRETTE GEÇMEZ AMA.para gözün kör olsun.anlayan anladı.
Diğer Haberler