Üzerinde kalp şekli bulunan balığı gören hayrete düşüyor!

Bartın'daki Atatürk İlkokulu'ndaki 'papağan' cinsi süs balığını görenler şaşkınlıklarını gizleyemiyor. Okulda çocuklara hayvan sevgisi aşılamak için getirilen balıklardan birinin gövdesinde bir süre sonra kırmızı çizgilerle kalp şekli oluştuğunu gören öğretmenler ve veliler telefonla bu görüntüyü ölümsüzleştiriyor.

Bartın Atatürk İlkokulu’nda, öğrencilere hayvan sevgisi kazandırmak amacıyla akvaryumlara balık ve kaplumbağalar konuldu. Akvaryumun bakımını yapan rehber öğretmen Cihan Turan, "5 akvaryumumuzda şu anda 40 balık ve birçok kaplumbağa var. 1,5 ay önce Karabük’te yaşayan bir arkadaşım bana papağan cinsi bir balık verdi. Biz de akvaryuma yerleştirdik. Yaklaşık 20 gün önce okul müdürümüz Yüksel Yeniyapı beni aradı. Karabük’ten gelen balığın üzerinde kalp oluştuğunu söyleyince inanamadım. Gördüğümde çok şaşırdım" dedi.

BALIĞIN ÜZERİNDEKİ KALP ŞEKLİ SONRADAN OLUŞTU

Daha önce balığın üzerinde çizgi olmadığını belirten Cihan Turan, "Bu çizgiler sonradan oluştu. Veterinerlere sordum onlar 'Bir hastalıktan olmuş olabilir' dedi. Bazı öğrencilerimiz 'Bunu siz mi çizdiniz?' diyor. Balığımız öğrencilerimiz ve velilerimiz tarafından büyük ilgi görüyor. Herkes görünce büyük şaşkınlık yaşıyor" diye konuştu. (DHA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
Sanki mantar hastalığı oluşmuş
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler