Mynet Trend

Vücut kıllarını almayı bırakan Youtuber Morgan Mikenas, beden olumlamasıyla kalıpları yıktı

Fitness bloggerı olarak sosyal medyada içerik üreten Morgan Mikenas, geçtiğimiz yıllarda vücut kıllarını almayı bıraktı. Yaklaşık 3 yıldır tüylerini almayan genç kadın koltuk altı ve bacaklarının fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı. Mikenas’ın tebrik edenlerin yanında olumsuz eleştiri yapanların sayısı da bir hayli fazlaydı.

Vücut kıllarını almayı bırakan Youtuber Morgan Mikenas, beden olumlamasıyla kalıpları yıktı

İnsanların vücuduyla barışık olması gerektiği yönünde mesajlar veren Morgan Mikenas oldukça radikal bir karara imza attı. Güzellik tabularını alt üst eden Mikenas, vücudundaki tüyleri almayı reddediyor. Sosyal medya hesabından vücut tüylerinin açıkça göründüğü fotoğraflar paylaşan fenomen, kendisini bu şekilde daha seksi bulduğunu ifade ediyor.

1

Kimsenin utanmaması gerektiğini, insanların kültür normuna bağlı kalmak zorunda hissetmelerini haksızlık olarak açıkladı. ‘Erkek arkadaş bulamazsın’ yorumlarına ise Mikenas, sevgilisinin bu durumu güzel bulduğunu ve desteklediğini söyledi.

2

Tüylerini almama konusunda aslında ergenlik döneminde yaşadığı bir olayın etkisi olduğu ifade eden Mikenas, beden eğitimi derslerinde tüylerini alması için baskıya uğradığını sözlerine ekledi. Toplumun dayattıklarına değil, inandığı şeylerin peşinden koşması gerektiğini söyleyerek, sözlerine şöyle devam etti: "Sadece sizi iyi hissettiren şeyleri yapın!"


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler