Wolverine'i Herkes Bilir! Kimsenin Tanımadığı, Ünsüz ve Saçmasapan X-Men Karakterleri ile Tanışmak İster Misiniz?

Süper kahramanlara çok hayran olan biz, biz olalı böyle saçmalık görmedik.

Wolverine'i Herkes Bilir! Kimsenin Tanımadığı, Ünsüz ve Saçmasapan X-Men Karakterleri ile Tanışmak İster Misiniz?
  1. Skin

Gerçek adı Angelo Espinoza olan Skin, X-Men'le birlikte kötülüğe karşı savaşan bir mutant olarak 1994 yılında çizgiromanlara merhaba dedi.

Skin'in süper gücü, vücudundaki 2 metre fazlalık derisiydi.
Fazladan derisi sayesinde, 2 metre kadar esneyebiliyordu.

  1. Choir

Gerçek adı Irina Clayton olan Choir'ın süper gücü, boynunda fazladan bulunan ağızlarıydı... Bu ağızlar sayesinde vantrilokluk yapıyor (yüzünde bulunan asıl dudaklarını oynatmadan konuşuyor), bu şekilde düşmanlarını yanıltıp öne geçiyordu.

X-Men yazarları 'Böyle saçma süper güç mü olur!' diye düşünmüş olmalı ki, birkaç çizgiroman sayısından sonra Choir'a taraf değiştirttiler ve onu Wolverine'e öldürttüler.

  1. Lifeguard

Lifeguard'ın süper gücü, hayat kurtarmaktı. Bütün olayı hayat kurtarmaktı bu kadının.

Aslında harika bir süper güç tabii, ama yazarların ona biçtiği hayat hikayesi gerçekten saçma sapandı. Lifeguard bir mutant değil, aslında bir uzaylıydı (Neden ki?). Bunu öğrenen arkadaşları, Lifeguard'ı dışladılar. Sonra da Lifeguard, bu kez uzaylı kardeşlerini kurtarmak için kendi hayatını feda etti.

Lifeguard ve X-Men'le alakası olmayan hayat hikayesi bu şekilde son buldu.

  1. Ink

İşin garibi, filmlerde de karşımıza çıktı Ink...

Days of Future Past'te Gregg Lowe tarafından canlandırılan Ink'in süper gücü, dövmeleriydi. Saçmasapanlığı ise, Ink'in aslında bir mutant olmamasıydı :)

Ink'e tüm süper güçlerini, yaptığı dövmelerle insanlara süper güç aşılayabilen kankası Leon vermişti. İşin bir başka saçma tarafı ise şuydu: Leon'un istediği her gücü, sınırsız sayıda karşısındakine aktarabilme gücü vardı, Ink ise ''Yedi tane güç yeter abi... Fazlasını n'apıcam.'' tavrıyla, kendi dövmelerini (yani süper güç kaynaklarını) yedi ile sınırlamıştı.

  1. Cypher

Cypher (Douglas Ramsey), HER DİLİ KONUŞABİLİYORDU.

Peki böyle harika bir süper gücü olan Cypher ne yaptı?
Yıllar boyunca Profesör Xavier'in takımında kaldı, takımda kendini işe yaramaz hissettiği için depresyona girdi, bir türlü çıkamadı.

Sonunda çizgiromandan silindi gitti. 6. Eye Scream

Eye Scream --> Ice Cream (Dondurma)
Aferin Marvel... En kötü kelime oyunu ödülü az evvel sana gitti.

Evet, Eye Scream isminden de anlaşılacağı üzere kendini her çeşit dondurmaya dönüştürebiliyordu. Ama her çeşit dondurmaya! (Dondurma çeşidinin böyle bir süper? güçte ne farkedeceği hakkında, inanın en ufak bir fikrimiz yok...)

  1. Ugly John

Ugly John'un üç tane suratı vardı... Başka da hiçbir süper gücü yoktu.
Birkaç sayı lağımda arkadaşları ile yaşamak suretiyle çizgiromanda kaldı, sonra aramızdan ayrıldı. 8. Stacy X

Yılan derili Stacy X, eskiden bir fahişeydi... Sonra X-Men'e katıldı.
Geçmişi ve süper gücünün özelliği dolayısıyla, Arch-Angel onu X-Men ekibinden yolladı.

Süper gücü ne miydi?
Stacy X, feromonları kullanarak kurbanının ölene kadar orgazm olmasını sağlıyordu.

  1. Joseph

Son olarak, Marvel yazarlarının ne kadar reklam kokan hareketlerde bulunabileceğinin, bu hareketleri de ne kadar ellerine yüzlerine bulaştırabileceklerinin kanıtı: JOSEPH!

Magneto'nun müthiş güçlü olmasını ve büyük hayran kitlesine sahip bir karakter olmasını fırsat bilen yazarlar, bir gün kendi kendilerine dediler ki: ''Neden Magneto'nun genç ve daha havalı bir halini yaratmayalım!?''

Aslen bir klon olan Joseph, böyle doğdu. Joseph, Magneto'nun güçlerine ve hatıralarına sahip, daha genç ve daha cool bir klon olarak tasarlanmıştı. Neyseki, gerçek Magneto Joseph'i öldürdü ve X-Men evrenine rahat bir nefes aldırdı...

Tüm bu tuhaf güçler yetmediyse Marvel Evreni'ndeki X-Men olmayan tuhaf güçlü süper kahramanlar, ve hatta DC evrenindeki bi' acayip güçlere sahip karakterlerin listelendiği içeriklere de bekleriz.

Uyarı! gunun-videosu İçerikleri bulunamadı.
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler