Xiaomi MİUİ 11 ile daha deprem olmadan haber verecek! Bakın nasıl?

Çinli Xiaomi, Android akıllı telefon kullanıcılarına sunacağı mükemmel denilecek bir özellik için çalışmalara başladı. Geçtiğimiz haftalarda MİUİ 11 güncellemesini Mi akıllı telefonlarına yollamaya başlayan Xiaomi, eğer çalışmalar meyvelerini verirse deprem daha olmadan kullanıcılara bildirecek.

Xiaomi MİUİ 11 ile daha deprem olmadan haber verecek! Bakın nasıl?

Xiaomi MIUI 11 güncellemelerini Xiaomi Mi 6’dan tutun ürettiği birçok akıllı telefona sunmaya başladı. Bu anlamda türlü türlü özelliği kullanıcılarla buluşturan Xiaomi, kullanıcıların hayatlarını kolaylaştıran çözümleri de MIUI 11’e ekledi. Ancak kimse Xiaomi’nin MIUI 11’e bir deprem uyarı sistemini entegre edeceğini düşünemezdi.

XİAOMİ MİUİ 11 İLE DEPREM ÖNCESİ UYARACAK

Pekin’de düzenlenen Mi Geliştiriciler Konferansı’nda bir duyuru gerçekleştiren Xiaomi, MIUI 11 arayüzüne yerleşik bir deprem uyarı sistemi eklediğini paylaştı. Böylece Xiaomi, depremler olmadan 10 saniye önce kullanıcılarına bir dizi uyarı yollayarak, onları depremden haberdar edecek. Xiaomi’nin deprem uyarı sistemi Mi TV’lerden tutun Mi akıllı telefonlara kadar birçok ürüne eklenecek.

XİAOMİ’NİN DEPREM UYARI SİSTEMİ NE ZAMAN TÜRKİYE’YE GELECEK?

Xiaomi’nin deprem uyarı sistemi eylül ayında Çin’in Sichuan eyaletinde test edildi. Xiaomi’nin açıklamalarına göre Çin Felaket Uyarı Enstitüsü iş birliği sonucunda oluşturulan bu sistem, önümüzdeki aylarda tüm Çin genelinde faaliyete geçecek. Sistemin ne zaman Avrupa’da ya da Türkiye’de faaliyete geçeceği ise belli değil. Ancak deprem ülkesi olarak adlandırılan Türkiye’de bu denli önemli bir özelliğin faaliyete geçmesi oldukça önem taşıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler