Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, makam aracını iade etti

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, kiralık makam aracını firmaya iade ederek, eşi Dilek Salman üzerine kayıtlı cipi kullanmaya başladı.

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, makam aracını iade etti

Yalova Belediye Başkanı CHP'li Vefa Salman, kendisi için tahsis edilen makam aracını, kiralandığı firmaya iade etti. Başkan Salman, eşi Dilek Salman üzerine kayıtlı cipi resmi plaka taktırıp, kullanmaya başladı.

Devrin, tasarruf devri olduğunu kaydeden Salman, "Belediyemizin ve halkımızın çıkarları doğrultusunda kararlar almaya özen gösterdik. Belediyenin bütçesini kendi bütçemiz gibi düşünerek planladık ve harcadık. Son günlerde belediyelerin ekonomileri ve yapılan harcamalar gündemde. Biz asla 'Devletin malı deniz' düşüncesi içerisinde olmadık. Böyle bir dönemde yine örnek olalım istedik; çünkü biz bu göreve kendimiz için değil kentimiz için halkımız için talip olduk. İnsanlar tasarrufun peşinde. Biz de belediye olarak böyle davranmalıyız. Bunu da bu belediye ailesinin reisi olarak ilk ben başlatmalıyım. Bu nedenle kullanmakta olduğum kiralık olan makam aracımı firmaya bugün itibarıyla iade ediyorum. Bundan sonra eşim Dilek Salman adına kayıtlı olan şahsi aracımızı kullanacağım. Şartlar düzelene kadar da bu böyle olacak" diye konuştu.

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 68 yorum
reklam kokan hareketler bunlar CHP li belediyelerde ne kadar yolsuzluk var kimlere neler peşkeş çekiliyor onları konusun ..
Neden AKPden başlamıyoruz, vakit mi yetmez??
her belediyenin yapması gereken şeyler bunlar... umarim bunlar davranisa dönüşür ve kalıcı olur... Ahlaklı yöneticilere ihtiyacı var toplumun...
darısı tüm akp lilere belediyeye kiralık araç veren çok zenginler var. max 50 binliralık doblolara 5-6 bin ödeme yapılıyor aylık. gerçekten yazık 10 ayda araba parası
başkan görün başkaaaan
daha dur, bunları çok duyduk!
@tayf_2017 davulun sesi uzaktan hoş gelir tayf kardeş! 22 senedir Yalova'dayım. Belediyenin makam aracı, itfaiye aracı dahil birçok aracın üzerinde onlarca haciz işlemi var. Belediye borç içersinde! Kaldı ki Yalova'da son 5 yılda inanılmaz sayıda inşaat yapıldı. Ayrıca bu dönemde de tüm işlek caddelerde park etme ücretli hale getirildi. Pazaryerleri, belediye otoparkları , akıllı su sayaçları, su abonelikleri ve diğer olağan gelirler ile belediyeye ciddi anlamda bir gelir var. Tüm bunlara rağmen belediye borç içinde! Gerekçelerini bilmiyorum kimseyide zan altına koymuyorum ama sıkıntı büyük.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler