Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, makam aracını iade etti

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, kiralık makam aracını firmaya iade ederek, eşi Dilek Salman üzerine kayıtlı cipi kullanmaya başladı.

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, makam aracını iade etti

Yalova Belediye Başkanı CHP'li Vefa Salman, kendisi için tahsis edilen makam aracını, kiralandığı firmaya iade etti. Başkan Salman, eşi Dilek Salman üzerine kayıtlı cipi resmi plaka taktırıp, kullanmaya başladı.

Devrin, tasarruf devri olduğunu kaydeden Salman, "Belediyemizin ve halkımızın çıkarları doğrultusunda kararlar almaya özen gösterdik. Belediyenin bütçesini kendi bütçemiz gibi düşünerek planladık ve harcadık. Son günlerde belediyelerin ekonomileri ve yapılan harcamalar gündemde. Biz asla 'Devletin malı deniz' düşüncesi içerisinde olmadık. Böyle bir dönemde yine örnek olalım istedik; çünkü biz bu göreve kendimiz için değil kentimiz için halkımız için talip olduk. İnsanlar tasarrufun peşinde. Biz de belediye olarak böyle davranmalıyız. Bunu da bu belediye ailesinin reisi olarak ilk ben başlatmalıyım. Bu nedenle kullanmakta olduğum kiralık olan makam aracımı firmaya bugün itibarıyla iade ediyorum. Bundan sonra eşim Dilek Salman adına kayıtlı olan şahsi aracımızı kullanacağım. Şartlar düzelene kadar da bu böyle olacak" diye konuştu.

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 67 yorum
reklam kokan hareketler bunlar CHP li belediyelerde ne kadar yolsuzluk var kimlere neler peşkeş çekiliyor onları konusun ..
Neden AKPden başlamıyoruz, vakit mi yetmez??
her belediyenin yapması gereken şeyler bunlar... umarim bunlar davranisa dönüşür ve kalıcı olur... Ahlaklı yöneticilere ihtiyacı var toplumun...
başkan görün başkaaaan
daha dur, bunları çok duyduk!
@tayf_2017 davulun sesi uzaktan hoş gelir tayf kardeş! 22 senedir Yalova'dayım. Belediyenin makam aracı, itfaiye aracı dahil birçok aracın üzerinde onlarca haciz işlemi var. Belediye borç içersinde! Kaldı ki Yalova'da son 5 yılda inanılmaz sayıda inşaat yapıldı. Ayrıca bu dönemde de tüm işlek caddelerde park etme ücretli hale getirildi. Pazaryerleri, belediye otoparkları , akıllı su sayaçları, su abonelikleri ve diğer olağan gelirler ile belediyeye ciddi anlamda bir gelir var. Tüm bunlara rağmen belediye borç içinde! Gerekçelerini bilmiyorum kimseyide zan altına koymuyorum ama sıkıntı büyük.
amannn amannnn ne kadarda önemli yaaa eşin ne kullanacak sanırım artık belediyeden bir araç tahsis edilir sıfır kilometre 300 bin t l lik. biz bu ucuz kahramanlıkları çok gördük. ecevitte başbakanlıga kartal la geliyordu noldu ülkeyimi kurtardı fakir fukarayamı dagıttı parayı geçin bu soytarılıgı yok musakkaymış yok antregöt müş bunlar zart zurt işler. otobüsü indir suyu indir fakire fukaraya elinizi uzatın ögrenciye çorba verin ücretsiz yapın bunları yapın okey gerisi zart zurt işler istedigin kadar anlat boş boş boşşşş
Ecevit ortak koalisyona bahçeli ile girdi.bahceli doneminide iyi biliriz. bir gecede merkez bankasini soydular .
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler