Yeni macera oyunu Ring Fit Adventure, Switch’e çıkıyor

Ring Fit Adventure‘da oyuncular, Nintendo Switch aracılığıyla gerçek yaşam fitness egzersizlerini kullanarak yol boyunca düşmanlarla savaşarak geniş bir dünyayı keşfederler.

Yeni macera oyunu Ring Fit Adventure, Switch’e çıkıyor

Oyuna dahil olan yeni Ring-Con ve Leg Strap aksesuarları, oyuncunun gerçek dünyadaki hareketlerini algılar ve ölçer ve ekli Leg Strap’i kullanarak karakterinizi dünya üzerinde hareket ettirmek için koşu yapmak ya da Ring-Con’ı sıkarak bu kuvvet egzersizini güçlü bir saldırıya dönüştürmek gibi, oyun içi hareketlere dönüştürür.

Ring Fit Adventure, oyuncuların çömelmesi, press yapması ve çok çeşitli vücut tipleri ve fitness deneyimi seviyeleri için tasarlanan zorluklar karşısında esneklik göstermesiyle tipik bir macera oyununa dönüşüyor. Oyunu oynamak için oyuncular, Joy-Con kontrol cihazlarını Nintendo Switch sisteminden ürünle birlikte verilen aksesuarlara bağlar. Biri Ring-Con’a, diğeri de Leg Strap’a. Leg Strap, oyuncunun sol üst bacağına takılıyken, Ring-Con iki eliyle tutulur. Ring-Con, direnç sağlayan esnek bir elektronik cihazdır ve efor algılayan ve değişikliklere tepki veren bir sensöre sahiptir.

Ring Fit Adventure’da sunulan Macera modu, maceranın sporla buluştuğu renkli bir dünyada gerçekleşiyor. Oyundaki 20’den fazla farklı dünyayı dolaşmak için oyuncular, ileri gitmek için zıplarlar, Ring-Con aksesuarını kullanarak zıplama, havada gezinme ya da bir nehirde sal kullanma gibi farklı oyun içi eylemler gerçekleştirirler. Yol boyunca, savaş için hazır düşmanlar görünecektir. Oyuncular, kollar, abs, bacaklar ve yoga kategorilerine ayrılmış egzersiz hareketleri olan 40’tan fazla Fit Skills kullanarak saldırabilir ve savunabilirler.

Oyun, oyunculara alıştırmanın doğru şekilde nasıl yapılacağına dair talimat verir, doğru form ve duruş ile düşmanlara daha fazla hasar verir.

Ana macera dışında, Quick Play modu, daha kısa aralıklarla Ring Fit Adventure’ın keyfini çıkarmanın ve oyuncuların oyuna girip çıkmalarını sağlamanın harika bir yoludur. Bu, herkesin mini oyunlarda arkadaşlarla ve aileyle yüksek puanlar için yarışmak üzere farklı şekillerde hızlıca egzersiz yapmasını sağlar. Mini oyunlar, Ring-Con tarafından tetiklenen havayla kırılan kutulardan, squat yaparak çömlek şekillendirmeye kadar geniş bir yelpazedeki etkinlikleri kapsar.

Yeni bir macera oyunu 18 Ekim’de Nintendo Switch’e çıkıyor. Ring Fit Adventure, fiziksel alıştırmaları oyun içi güçlü hareketlere dönüştüren eğlenceli yeni aksesuarlar kullanıyor.

NBA 2K20 İnceleme

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler