Yeni Overwatch kahramanı Baptiste, artık rekabetçi modda oynanabilecek

Overwatch’ın en yeni kahramanı Baptiste, artık deneme sürecini sonlandırarak rekabetçi moda geliyor.

Yeni Overwatch kahramanı Baptiste, artık rekabetçi modda oynanabilecek

Overwatch rekabetçi maçlarınızda yeni desteğinize teşekkür etmeye hazır olun, Baptiste artık rekabetçi modda tercih edilebilecek.

Oyuncular artık Skill Rating (SR) kazanıp, rekabetçi sıralarda yükselmek için Baptiste’nin etkileyici destek yeteneklerini kullanabilecek. Combat Medic özelliklerine sahip kahramanımız hali hazırda iki haftadır arcade ve quick play modlarında aktif olarak oynanabiliyordu. Bu iki haftalık süre, bütün yeni Overwatch kahramanları için uygulanan deneme amaçlı bir zaman dilimi. Kahramanın rekabetçi moda eklenmesinin hemen ardından, 4 Nisan’dan itibaren Overwatch Ligi arenasında da Baptiste’yi izleme fırsatını elde edeceğiz.

Baptiste’nin rekabetçi modda tercih edilebilir olmasının ardından, takım kompozisyonlarındaki tercihlerin belli bir ölçüde değişmesi muhtemel. Daha önce hiçbir profesyonel arenada oynanmadığı için oyuncular kendi rekabetçi maçlarında Baptiste’yi kendi başlarına deneyip, görmek zorundalar. Kahramanın ultisi, Amplification Matrix, isabet ettirdiği parçacıkların hasarını veya iyileştirme etkisini ikiye katlıyor. Bu özelliğiyle beraber Baptiste, Junkray, Soldier: 76, Ana ve Zenyatta gibi kahramanlarla uyum göstermeye oldukça uygun.

Bununla beraber, Baptiste hala profesyoneller ve analizciler tarafından “tamamiyle” veya “esnek” bir destek olarak nitelendirilmedi. Yüksek iyileştirme yeteneklerine sahip kahramanların yerini de doldurabilen bir kahraman olan Baptiste, aynı zamanda diğer yetenekleriyle daha esnek bir rol alabilir. Immortality Field gibi bir yeteneğinin tam verimli kullanımı, kahramanın profesyonel arenada nasıl oynandığını tamamiyle değiştirebilir. Immortality Field açıkken takım arkadaşlarının canı oldukça düşük seviyelere kadar inebilirken, hiçbiri bu alan içinde ölmüyor. Bu yeteneğin doğru zamandaki kullanımı D.Va’nın Self-Destruct veya Junkrat’ın RIP-tire yeteneğini etkisiz hale getirecektir.

Baptiste’nin düşük sıralarda ne kadar tercih edileceğini ise rekabetçi moddaki oyuncular belirleyecek. Bütün Overwatch sever okurlarımıza bir duyuru olarak hatırlatıyoruz ki; rekabetçi modun yeni bir kahramanı denemek için uygun bir yer olmadığını düşünmek gerek.

gg

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler