Yıldıray Şahinler müjdeyi verdi

Geçtiğimiz sezonun en çok izlenen yapımlarından biri olan İçerde dizisinde Alyanak karakterine hayat veren Yıldıray Şahinler, önceki gün eşi Gizem Şahinler’le Akmerkez’de objektiflere takıldı.

Yıldıray Şahinler müjdeyi verdi

İçerde dizisiyle isminden söz ettiren Yıldıray Şahinler, yeni sezonda ekranda olacağının müjdesini verdi. Ay Yapım imzalı Star TV ekranında yayınlanacak bir dizide rol alacağını ifade eden oyuncu “Alyanak, karakterinin tersi bir karakterle ekranda olacağım, merak etsinler” dedi.

YILDIRAY ŞAHİNLER KİMDİR?

İçerde dizisiyle adından söz ettiren Yıldıray Şahinler namıdiğer 'Alyanak', 7 Şubat 1968 yılında İstanbul'da doğdu.

Uzun süre İstanbul Şehir Tiyatrolarında görev yapan Yıldıray Şahinler, ardından pek çok tiyatro oyununda rol aldı. Tiyatro dışında kamera karşısına da geçerek sinema ve dizi filmlerde oynadı.

Yönetmenlik daha ağır basıyor Yıldıray Şahinler'in hayatında. Şahinler'in, yönetmenliğini üstlendiği en önemli oyunları; Bezirgan, Alevli Günler.

alayanak

2004 yılında Afife Tiyatro Ödülleri, yılın en başarılı erkek oyuncusu ödülünü aldı.

2007 yılı başında İstanbul Halk Tiyatrosu adlı tiyatro grubu kurucuları arasında da yer almıştır.

2014 sonbaharında Kanal D'de başlayan Hayat Yolunda dizisinde Tayfun Kuzu karakterini canlandırmıştır. İhtiyar Balıkçı ve Deniz, Vişne Bahçesi, Kuyruklu Yıldız Altında, Tozlu Çizmeler gibi pek çok oyunda rol almıştır. Televizyon dışında da Gemide filminin Ali karakteri olarak izlemiştik onu. Geçtiğimiz sezon İçerde dizisinde 'Alyanak' karakterine hayat veren Şahinler, Celal'in düşmanı rolünü canlandırdı.

'İçerde' dizisinin başarılı oyuncusu, sesiyle hafızalara kazınan 'Alyanak' olarak popülarite kazanmıştır.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler