Mynet Trend

Yüzümle Mutluyum Derneği İspanya’ da

Yüzümle Mutluyum Derneği İspanya’ da faaliyet gösteren ANSTC derneği tarafından organize edilen ‘Aile Buluşması’ etkinliğine katılım sağladı.  Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı desteğiyle İspanya’nın Burgos şehrinde 8- 10 Şubat tarihleri arası düzenlenen etkinlikte derneği başkan Emre Erdal ve yönetim kurulu üyesi Pınar Emir temsil etti.

Yüzümle Mutluyum Derneği İspanya’ da

Yüz anomalili bireylerin toplumda maruz kaldıkları olumsuz tutum ve davranışlarla baş edilmesi konusunda karşılıklı deneyim aktarımı, uygulama örneklerinin paylaşıldığı toplantıda ülkenin farklı şehirlerinden aileler bir araya geldi. Buluşmada Güney Amerika bölgesinde yüz anomalili bireyler için faaliyet gösteren en büyük ağın kurucusu Ekvadorlu doktor Luis Andres de vardı.

2

Toplantı açılış konuşmasında söz alan dernek başkanı Emre Erdal günümüzde sınırların öneminin azaldığını belirtip benzer sorunları yaşayan insanların ortak noktalarda buluşup uluslararası işbirliğini artırıcı çalışmalar yapılmasının gerekliliğini ve önemini vurguladı.

Verimli geçen toplantı sonunda ülkeler arası uzun vadeli ağ kurulumuna yönelik çalışmanın başlatılmasına karar verildi.

3

Yüzümle Mutluyum Derneği, yüz bölgesinde anomalisi ve ya farklılığı olan bireylerin ve ailelerinin her türlü sorunlarının çözülmeye çalışılması, bireyler ve aileler arasında dayanışma ve yardımlaşmanın sağlanması, toplumda farkındalık yaratılması, her türlü ayrımcılık ve önyargı ile mücadele edilmesi, insanların dış görünüşleriyle değil oldukları gibi kabul edildiği ve değerlendirildiği toplumsal bilincin sağlanmasına katkıda bulunmak amacı ile 2018 yılında kuruldu.

Dernek, alanında ailelerin kurduğu ilk ve tek dernektir.

4

Derneğin sloganı; ‘ Bakış açını değiştir, değişimi gör…’
Instagram / Facebook: yuzumlemutluyum

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön