Zeka geliştiren yiyecekler! 4 gıdaya dikkat

Yapılan bilimsel araştırmalar sonucu beslenme uzmanları zeka geliştiren yiyecekleri sıraladı. Özellikle gelişim çağında olan çocuklar için bu bahsedilen yiyecekler son derece önemli!

Zeka geliştiren yiyecekler! 4 gıdaya dikkat

Kırmızı soğan, kahvaltı, kırmızı et ve kırmızı soğan... Tüm bu tüketilen gıdalar zeka geliştiren yiyecekler arasında yer alıyor. Zihnim açılsın, hafızam yenilensin özellikle çocuğumun beyni gelişsin diyorsanız sizi buraya alalım.

Patates

patates

Kan şekerini dengeli bir şekilde yükselten patates bu etkisinden dolayı zekayı daha verimli kullanmamıza yardımcı oluyor. Ancak pişirme tekniği olarak kızartmadan uzak durmalısınız.

Kahvaltı şart!

yumurta

Güne başlarken muhakkak kahvaltı yapmalısınız. Kahvaltı yapanların diğer insanlara göre daha verimli ve başarılı oldukları biliniyor. Bunun için; süt, peynir ya da yumurta gibi protein bakımından zengin besinleri kahvaltı menünüze ekleyin.

Kırmızı soğan

iStock-944631206
Kırmızı soğan quercetin isimli bileşen bakımından zengin bir gıdadır. Bu bileşen ise hafızayı geliştirir ve unutkanlığı önler. İyi bir folik asit kaynağıdır. Hamilelerin ve gelişim çağında olan çocukların bol bol tüketmesi tavsiye edilir. Kokusundan rahatsız oluyorsanız çiğ yemek yerine pişirerek tüketebilirsiniz.

Yağsız kırmızı et

kırmızı et

Son derece güçlü bir demir deposu olan kırmızı eti haftalık beslenme planınıza dahil edin. Sağlıklı alyuvarların vazgeçilmez kaynağı olan kırmızı et beyin gelişimine ciddi destek sağlıyor.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
kokuyor diye değil terörist unsur diye yemiyoruz.dış güçler stok yaptıryor.
Nerede pahalı şey varsa zeka arttırıyor. Soğan et patates.......
ULAN ETİ KİM GÖRMÜŞ Kİ BİZ GÖRÜPTE ALALIM. ŞAKAMISINIZ LAN SİZ :DD
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler