Son Dakika Yeni Bedelli askerlik Haberleri

Suç örgütü lideri Sedat Peker, askerlik görevini yapmasını mevzuatın engel olduğunu bu nedenle de tutuklu olduğu dönemde 'bedelli askerlik' yaptığını açıkladı.


Yayın Tarihi: 14.10.2017

Bedelli askerlik geliyor mu? Bedelli askerlik ne zaman gelecek? Bedelli askerlik isteyen gençlerin en çok merak ettiği soruların başında mutlaka bu ifadeler geliyor. Sosyal medyada seslerini duyurabilmek için #BedelliAskerlikGeliyor hashtag'iyle paylaşımlarda bulunan gençler, son çıkan bedellinin üzerinden 3 yıl geçmesi ve bakaya kalan vatandaş sayısının artması sonrasında yeniden bu soruyu gündeme getirdi. Peki bedelli askerlik çıkacak mı? İşte gençlerin sosyal medyayı sallayan paylaşımları...


Yayın Tarihi: 10.10.2017

2017'de bedelli askerlik çıkacak mı? Binlerce bedelli askerlik bekleyen vatandaşların gözü kulağı Bakanlar Kurulu'ndan gelecek son dakika haberdeydi. Bakanlar Kurulu'nun ardından sosyal medyada 'bedelli askerlik' paylaşımları yapıldı. Ancak bedelli askerlikle ilgili beklenen haber gelmedi. Bedelli askerlik 2017 ile ilgili yeni gelişmeleri haberimizden takip edebiilirsiniz.


Yayın Tarihi: 15.08.2017

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, gündemdeki bedelli askerlik iddialarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Katar'daki Türk üssünün kapatılma talebi hakkında da açıklamalarda bulunan Bakan Işık, "Katar'daki Türk üssü hem Katar askerinin eğitimi hem de güvenliği için yapılan bir faaliyettir. Bundan kimsenin rahatsız olmaması lazım. Şu anda bu askeri anlaşmanın yeniden masaya getirilmesi gibi bir ihtimal yok" diye konuştu.


Yayın Tarihi: 23.06.2017

Bedelli askerlik çıkacak mı sorusu hala sorulmaya devam ediyor. Konuyla ilgili resmi makamlardan açıklamalar geldi. Peki bedelli konusunda son durum nedir? Bedelli askerlik çıkacak mı?


Yayın Tarihi: 19.06.2017

Bedellii askerlik çıkacak mı, yoksa sadece bir dedikodu mu? Numan Kurtulmuş konuyla ilgili açıklama yaptı ve bedelli askerlik geliyor mu sorusuna kısmi netlikte bir cevap verdi. Son haftalarda bedelli askerlik konusu detaylarıyla çok fazla konuşulmaya başlandı, fakat henüz tasarısı veya önerisi bile bulunmuyor. İşte bedelli askerlik çıkacak mı, sorusuyla ilgili son durum bilgileri ve sosyal medyadan yansıyanlar:


Yayın Tarihi: 13.06.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti grup toplantısında konuştu. Erdoğan Kuzey Irak yönetiminin aldığı bağımsızlık referandumu kararına tepki göstererek, "Kuzey Irak yerel yönetimiyle ilgili yapılan açıklama bizi derinden üzmüştür. Böyle bir reform arayışına girmek Irak’ın toprak bütünlüğüne tehdittir ve yanlış bir adımdır" dedi. Türkiye'deki bedelli askerlik iddialarına ilişkin olarak da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gündemimizde bedelli askerlik yok. Bedelli yok, dedikodusu var" dedi.


Yayın Tarihi: 13.06.2017

Bedelli askerlik çıkıyor mu diye merakla bekleyen onlarca asker adayı için açıklama geldi. Bedelli askerlik konusunda geçtiğimiz günlerde açıklama yapılmıştı. Son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bedelli askerlik konusunda açıklama yaptı.


Yayın Tarihi: 13.06.2017

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, bedelli askerlik sorusuna "Bedelli askerlik meselesi sosyal medyanın en fazla devreye girdiği alanlardan birisidir. Şu aşamada henüz Bakanlar Kurulu'na gelmiş olan böyle bir teklif yoktur" yanıtını verdi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı'nın eşi Selma Yazıcı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bedelli askerliğe ilişkin "Söz vermeyeyim ama Binali Bey'le konuşalım, değerlendirelim" dediği aktarmıştı.


Yayın Tarihi: 12.06.2017

AHaber'in haberine göre, AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları kurucu üyesi ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı'nın eşi Selma Yazıcı, İstanbul'da iki gün önce düzenlenen AK Parti İstanbul İl Başkanlığı iftarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile aralarında geçen bir diyaloğu sosyal medya hesabından paylaştı. Yazıcı, bedelli askerlikle ilgili sorusu üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Söz vermeyeyim ama Binali Bey'le konuşalım, değerlendirelim" değini yazdı.


Yayın Tarihi: 11.06.2017

Başbakan Binali Yıldırım dün Çankaya Köşkü'nde medya temsilcileriyle bir araya geldiği iftar programında önemli açıklamalarda bulundu. Bedelli askerlik ile ilgili bir soru üzerine Başbakan Yıldırım, "Programımızda, Hükümetin gündeminde 'bedelli'yle ilgili bir konu yok. Çünkü şu anda terörle amansız bir mücadele içindeyiz. Bütün yoğunluğumuzu, ağırlığımızı bu konuya vermiş durumdayız" yanıtını verdi.


Yayın Tarihi: 04.06.2017

Bedelli askerlik bekleyenleri sevindirecek haber... Başbakan Binali Yıldırım ile görüşen BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, bedelli askerlikle ilgili açıklama yaptı. Destici, Başbakan Yıldırım'ın bedelli askerlik konusunda iyimser olduğunu söyledi. Bedelli askerliğin çıkması durumunda elde edilen gelirin SMA hastalarına aktarılması talebini dile getiren Destici, “Bedelli askerlik gündemde mi?” sorusuna, “Milyonların talebi var, SMA hastaları ile ilgili böyle bir teklifte bulunduk" dedi.


Yayın Tarihi: 02.06.2017

2017 bedelli askerlik çıkıyor mu sorusunu araştıranlara müjde. 2017'de bedelli askerlik çıkacak mı sorusu gündemi hala meşgul ederken, bedelli askerlik ile ilgili son dakika bir haber geldi. Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, bedelli askerlik ile sağlanacak kaynağın SMA hastalarına aktarılabileceğini söyledi. Bu yıl bedelli askerliğin çıkıp çıkmayacağı henüz belli olmazken, hükümet kanadından daha önce "Gündemimizde yok" açıklamaları gelmişti.


Yayın Tarihi: 25.05.2017

2017 yılında bedelli askerlik çıkacak mı sorusu uzun süredir yanıtını arıyordu. Yıldırım TRT kanallarında gündeme ilişkin açıklamalar yaparken, bazı kullanıclılar twitter üzerinden biraraya gelerek bedelli askerlikle ilgili sorular yöneltmeye başladı ve soru borbardımanı oluşturdu. AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, bedelli askerlik ile ilgili merak edilen soruyu yanıtladı. Peki bedelli askerlik bu yıl çıkacak mı? İşte cevabı...


Yayın Tarihi: 03.04.2017

Bedelli askerlik çıkacak mı diye bekleyenlerin umudu 2017 yılında. Adalet Bakanı Bekir Bazdağ bedelli askerlikte son duruma ilişkin konuştu.


Yayın Tarihi: 24.02.2017

Bedelli askerlik ne zaman çıkacak sorusunun yanıtını Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş verdi. Peki bedelli askerlik 2017 yılında çıkacak mı?


Yayın Tarihi: 29.01.2017

Kayseri'de terör saldırısının ve14 askerin şehit olmasının ardından, hain terör saldırısına dünyadan da tepki ve kınama mesajları geldi.


Yayın Tarihi: 18.12.2016

Başbakan Yardımcısı Kaynak, bedelli askerlikle ilgili, 'Şu anda gündemde değil' dedi.


Yayın Tarihi: 04.12.2016

Bedelli askerlik çıkacak mı merak konusu... Binlerce genç ve ailesi tarafından beklenen bedelli askerlik bu günlerde sosyal medyada konuşulmaya başladı. Peki bedelli askerlik çıkacak mı?


Yayın Tarihi: 05.11.2016

Sosyal medyadan yapılan bazı paylaşımlar sonucu, bedelli askerlik bekleyenleri heyecanlandıran gelişmeler yaşandı


Yayın Tarihi: 27.10.2016

Bedelli askerlik konusu merakla takip ediliyor. Bir kesim bedelli askerlikte son durum ne oldu sorusuna yanıt arıyor. "Bedelli çıkacak mı?" sorusuna resmi yanıtlar geldi. İşte bedelli açıklamaları...


Yayın Tarihi: 09.09.2016

Bedelli askerlik bekleyenler, "Bedelli askerlik çıkacak mı?" sorusuna yanıt arıyor. Bedelli askerlik açıklaması Milli Savunma Komisyonu Başkanı Faruk Özlü ve Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'tan geldi.


Yayın Tarihi: 27.08.2016

Başbakan Binali Yıldırım, bedelli askerlik konusundaki tartışmalara son noktayı koydu: Gündemimizde yok...


Yayın Tarihi: 03.08.2016

Milli Savunma Bakanlığı, 'dövizle askerlik'le ilgili açıklama yaptı ve 'bedelli askerlik' ile kavram kargaşası yaşanmaması için uyardı.


Yayın Tarihi: 02.02.2016

Merakla beklenen bedelli askerlik konusunda değişiklik yapılıyor. Yurtdışında yaşayanların faydalanacağı dövizli bedelli askerlik düzenlemesine göre, bin Euro ödeyen askerlik yapmış sayılacak.


Yayın Tarihi: 14.01.2016

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin bedelli askerlik konusunda açıklamalarda bulundu. Gürsel Tekin iktidar olmaları halinde siyasilerin bedelli askerliklerini kaldıracaklarını belirtti.


Yayın Tarihi: 18.08.2015

Gürsel Tekin 'Bütün nimetlerden siyasetçilerin çocukları yararlanacak, külfetleri garibanların çocukları çekecek. Bunu kabul etmek mümkün değil. Bütün o bedellileri iptal edeceğiz.' dedi.


Yayın Tarihi: 18.08.2015

199 bin 358 kişinin faydalandığı bedelli askerlik için başvurular tamamlandı. 13 Şubat'ta sona eren bedelli askerlik başvurularında ücretin tamamını ödemeyenlere paraları iade edilecek.


Yayın Tarihi: 14.02.2015

Milli Savunma Bakanı Yılmaz, bedelli askerlikten yararlanmak için başvuranların sayısının saat 17.30 itibarıyla 199 bin 358'e ulaştığını bildirdi.


Yayın Tarihi: 13.02.2015

Bedelli askerlik için başvuru süresi yarın sona erecek.


Yayın Tarihi: 12.02.2015

Bedelli askerlik için başvurular yarın sona eriyor. Bedelli askerlik başvuruları nasıl yapılacak? İşte cevaplar...


Yayın Tarihi: 12.02.2015

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, diploması iptal edilip askere çağrılanların da bedelli askerlikten yararlanması gerektiğini söyledi.


Yayın Tarihi: 11.02.2015

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, bedelli askerlikten bugüne kadar 112 bin 966 kişinin yaralandığını söyledi.


Yayın Tarihi: 24.01.2015

Bedelli askerliğin onaylanmasıyla beraber, Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesi Gevran Caddesi üzerinde bulunan askeri malzeme satıcıları, iş yapamamaktan şikayetçi.


Yayın Tarihi: 19.01.2015

"Bedelli başvurusunda 72 bin 900 kişiye ulaşıldı. Şu ana kadar en yüksek rakam"


Yayın Tarihi: 10.01.2015

Bedelli askerlik başvuruları devam ediyor. Bedelli askerlikten yararlanmak isteyenler ilk başvurularını e-Devlet üzerinden yapıyor. Başvurular ise 13 Şubat'a kadar devam edecek.


Yayın Tarihi: 06.01.2015

Bedelli askerlikten yararlanmak isteyenlere bankalar bedelli kredilerini hazırladı. Bedelli kredileri verecek bankalar bu konuda çeşitli seçenekleri de vatandaşlara sunuyor.


Yayın Tarihi: 23.12.2014

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, bugün itibariyle bedeli askerlik için 20 bin 678 kişi başvuruda bulundu.


Yayın Tarihi: 20.12.2014

Merakla beklenen bedelli askerlik için başvurular bugün itibariyle başladı. Bedelli askerliği bekleyenler başvuruların ilk gününde askerlik şubelerine akın etti.


Yayın Tarihi: 15.12.2014

2011'de 30 bin TL ödeyerek bedelli askerlik yapıp şimdi 12 bin TL'lik farkın peşine düşenlere Bakan İsmet Yılmaz'dan cevap geldi: "O zaman öyleydi şimdi böyle."


Yayın Tarihi: 13.12.2014

TBMM Genel Kurulu'nda yasalaşan bedelli askerlik kanunu Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından onaylandı. Bedelli askerlik kanunu ardından yayımlanmak üzere Başbakanlığa gönderildi.


Yayın Tarihi: 13.12.2014

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kamuoyunda 'Bedelli Askerlik Kanunu' olarak bilinen 6582 sayılı kanunu onayladı.


Yayın Tarihi: 12.12.2014

Bedelli askerlik ile sözleşmeli er ve erbaşla ilgili düzenlemeleri kapsayan yasa teklifi kabul edilerek yasalaştı.


Yayın Tarihi: 10.12.2014

TBMM Genel Kurulu'nda bedelli askerlik ile ilgili görüşemlere başlandı.


Yayın Tarihi: 09.12.2014

Bedelli askerlik ve sözleşmeli er başvurularına ilişkin kanun teklifi, TBMM Milli Savunma Komisyonu'nda onaylandı. Kanun teklifi bugün Genel Kurul'da görüşülecek.


Yayın Tarihi: 09.12.2014

Bedelli askerlik ve sözleşmeli er başvurularına ilişkin kanun teklifi, TBMM Milli Savunma Komisyonu'nda kabul edildi.


Yayın Tarihi: 08.12.2014

Milyonlarca gencin beklediği bedelli askerlik sonunda çıktı. Milliyet Gazetesin'den Cem Kılıç bedelli askerliğe ilişkin önemli bilgiler verdi.


Yayın Tarihi: 07.12.2014

Meclis haftaya bedelli askerlik düzenlemesiyle başlayacak.


Yayın Tarihi: 07.12.2014

Bedelli askerlik düzenlemesi, ödeyecekleri yüklü miktar nedeniyle asker kaçaklarına yaramıyor. Hatta 20 yıl kaçak olan bir kişinin ödeyeceği ceza 18 bin lirayı geçiyor.


Yayın Tarihi: 05.12.2014

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Genelkurmay Başkanlığımız, Başbakanlığa bağlıdır. Askeri kaynakların herhangi bir konuda kaygıyı iletmek için basına konuşmasına gerek yoktur" dedi.


Yayın Tarihi: 05.12.2014