Son Dakika Yeni Hava durumu Haberleri

Yozgat’ta akşam saatlerinde meydana gelen rüzgar ve hortum sonucu çok sayıda ev ve ahırda maddi hasar oluşurken birçok ağaç da kırılarak evlerin üzerine devrildi.


Yayın Tarihi: 19.09.2017

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son dakika açıklamasına göre, mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklar birkaç gün içinde mevsim normallerine iniyor ve sonbahar başlıyor. Hava sıcaklıklarının çarşamba gününden itibaren düşmeye başlayacağı açıklanırken, İstanbul'da sıcaklıkların 10 derece birden düşeceği bildirildi. Yarın İstanbul'da beklenen hava sıcaklığı 35 derece civarında olacak ancak yarından itibaren düşmeye başlayacak olan sıcaklıklar cuma günü 25 dereceye kadar düşecek.


Yayın Tarihi: 19.09.2017

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) tarafından yapılan son dakika açıklamasında, önümüzdeki günlerde İstanbulluları serin havanın beklediğine değinildi. 21 Eylül'den itibaren soğuk ve yağışlı havanın etkili olacağının aktarıldığı açıklamada, "Yaz değerlerinde seyreden sıcaklıkların, hissedilir derecede azalarak yerini sonbahar havasına bırakması bekleniyor" denildi.


Yayın Tarihi: 19.09.2017

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi'nden (AKOM) yapılan açıklamada, İstanbul'da çarşamba günü yağmur ve serin hava beklendiği belirtildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü de cuma gününe dikkat çekerek, İstanbul'da sıcaklıkların hissedilir derecede düşeceği ve sağanak yağış beklendiği uyarısını yaptı.


Yayın Tarihi: 18.09.2017

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün sıcak hava uyarılarının ardından bir yeni uyarı da Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'ndan geldi. Bakan Eroğlu açıklamasında “Vatandaşlarımızın piknik ateşi yakmamaları, anız yangını veya köylerdeki yaktıkları çerçöpleri yakarken dikkat etmelerini istiyoruz. Yangınlar genelde belediyelerin attığı çöp, vatandaşların attığı şişe ve cam kırıklarından meydana geliyor” ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 15.09.2017

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son dakika açıklamasında, yapılan son değerlendirme ve tahminlere göre, yarından itibaren bir haftalık süre zarfında yurdumuzun sıcak hava dalgasının etkisinde kalacağının tahmin edildiği aktarıldı. Mevsim normallerinin oldukça üzerinde gerçekleşecek en yüksek sıcaklıklar ile özellikle yurdun iç kesimlerinde sonbaharın gelmesiyle birlikte gece ve gündüz sıcaklıkları arasındaki aşırı farktan dolayı sağlık problemlerine karşı dikkatli olunması önerildi.


Yayın Tarihi: 14.09.2017

Ajanslardan son dakika olarak geçen bilgiye göre; Meteoroloji uzmanları haftasonu için uyarıda bulundu. Türkiye Eylül ayında Ağustos sıcakları yaşıyor. Sıcaklık mevsim normallerinin 10 derece üzerinde... Peki hafta sonunda hava durumu nasıl olacak? Hafta sonunda havanın daha da ısınacağını söyleyen Prof. Dr. Orhan Şen de önümüzdeki hafta ortasında batı bölgelerinde çok kuvvetli yağışların beklendiğini söyleyerek uyardı.


Yayın Tarihi: 13.09.2017

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son hava durumu tahminlerine göre, yarından itibaren önümüzdeki 1 hafta boyunca sıcak hava dalgası yurt geneline hakim olacak ve sıcaklıklar mevsim normallerinin 5-9 derece üzerinde seyredecek. İşte meteorolojinin o açıklamasının detayları...


Yayın Tarihi: 07.09.2017

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son dakika açıklamasına göre, İstanbul'da öğle saatlerine kadar aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak yağış bekleniyor. Alınan en güncel tahminlere göre, hava sıcaklığının kuzey, iç ve batı bölgelerde 6 ila 10 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. İşte bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları...


Yayın Tarihi: 06.09.2017

Yeni mevsimin ilk günlerinde Türkiye genelinde sıcaklık değerleri yükseliyor. Hissedilen sıcaklıklar Ankara'da 38, Samsun'da 37, Diyarbakır'da 42, Adana'da 40 ve İstanbul'da 35 derece olacak. Başkent Ankara'da özellikle Pazartesi gününe dikkat! Termometreler 35 dereceyi gösterecek, hissedilen sıcaklık ise 38 derece olacak. Peki İstanbul, İzmir ve Antalya'da son durum ne? İşte tüm illerimizdeki en düşük ve en yüksek sıcaklık değerleri...


Yayın Tarihi: 02.09.2017

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan son dakika bilgilerine göre, bayramın 1. günü Doğu Karadeniz hariç serin ve yağışlı sistemin etkisini kaybedeceği ve sıcaklıkların artacağı bekleniyor. Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu da yaptığı açıklamada Kurban Bayramı süresince ülke genelindeki hava durumuna ilişkin önemli ifadeler kullanmıştı. İşte bayram boyunca tüm illerdeki en yüksek ve en düşük sıcaklık tahminleri ile hava durumu tahmin haritası...


Yayın Tarihi: 31.08.2017

İstanbul'da dün akşam aniden başlayan kuvvetli yağış sonrası Eminönü'nde bir yol gölete dönüşürken, göletin ortasında oluşan adacıkta mahsur kalanlar medyada günün fotoğrafı olmuştu. Su çekildikten sonra o adacıktan geriye ıslak ve kuru bir çamur yığını kaldı.


Yayın Tarihi: 30.08.2017

İstanbul'da dün kuvvetli yağış ve fırtına akşam saatlerinde etkili oldu. Kağıthane'de kuvvetleri yağış ile birlikte bazı yollar dereye döndü. Anadolu Yakası'nda da yağış hayli etkili olurken, şiddetli fırtına sebebiyle vapur seferleri iptal edildi, Taksim Meydanı'nda bulunan kafelerin sandalyeleri de fırtına nedeniyle havada uçuştu. Sağanak yağmurla hava sıcaklığı 3-5 derece düşerken, yağmurun bugün İstanbul'u terk edeceği ve hafta sonu sıcaklığın artacağı açıklandı.


Yayın Tarihi: 30.08.2017

Meteoroloji, 30 Ağustos ve Kurban Bayramı'nı kapsayan günlerde havanın nasıl olacağını açıkladı. Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu da bayram boyunca meydana gelecek hava durumuyla ilgili bilgi verdi.


Yayın Tarihi: 30.08.2017

İstanbul'un kuzeyinde fırtına ve yağış etkili oldu. İstanbul'da hayatı felç eden sağanak yağışa kümülonimbus bulutunun neden olduğu belirtildi. Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr. Şen, "İlk yağışın ardından 2 bulut kütlesi daha Trakya üzerinden İstanbul'a doğru geliyor. Tekrar Küçükçekmece, Şişli, Beyoğlu, Beşiktaş, Üsküdar, Ümraniye, Kadıköy, Maltepe ve Kartal ilçelerine yağış bırakacak" dedi. İstanbul hava durumuyla ilgili son dakika bilgiler haberimizde.


Yayın Tarihi: 29.08.2017

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, kentte beklenen fırtına ve yağış, kuzey bölgelerinden itibaren etkili oldu. Şiddetli yağış nedeniyle görüş mesafesinin yer yer 5 metreye kadar düştüğü İstanbul'da, yağış ve rüzgar hayatı olumsuz etkiledi.


Yayın Tarihi: 29.08.2017

Bayramda hava durumu nasıl olacak sorusu, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün değerlendirmeleriyle ortaya çıktı. 15 günlük hava durumu, kurban bayramında hava durumu nasıl olacak sorusuna detaylıca yanıt verirken ülke genelinde bol güneşli bir kurban bayramı bekleniyor. İşte detaylarıyla bayramda Türkiye hava durumu: Mersin, Adana, Antalya, İzmir ve tüm illerin hava durumu...


Yayın Tarihi: 28.08.2017

Meteoroloji'den yapılan son dakika açıklamada Marmara Denizi'nde yarın akşam saatlerinden itibaren yıldız / poyraz fırtınası beklendiği belirtildi. Rüzgarın hızının 75 km'ye kadar çıkabileceği tahmin ediliyor. İşte Meteoroloji'den yapılan son açıklamaya göre hava durumu ve Marmara Denizi'nde beklenen fırtınaya ilişkin detaylar...


Yayın Tarihi: 28.08.2017

Türkiye'de son günlerde yaşanan olağan dışı hava değişimleri herkesi şaşkına çeviriyor. Özellikle İstanbul'da aşırı yağış sonrası oluşan manzarayı bir daha yaşamamak adına art arda uyarılar geliyor. Uyarılardan biri de İklim Bilimci Prof. Dr. Murat Türkeş'ten geldi. Türkeş, "İstanbul, Antalya, İskenderun'da yaz başı ve sonunda hortum ve şiddetleri fırtına olaylarında artış yaşanabilir" açıklamasını yaptı.


Yayın Tarihi: 24.08.2017

'İstanbul'da yağış ne zaman başlayacak' sorusu cevabını buldu. İstanbul'da günlerdir beklenen yağış bugün etkisini gösterdi. Sabah saatlerinde başlayan yağmur aralıklarla devam etti. Son dakika bilgisine göre şiddetli yağış mesai bitiminde tekrar başladı.


Yayın Tarihi: 22.08.2017

İstanbul'da dolu yağacak mı diye endişeli bir bekleyiş var. Meteoroji'den son dakika uyarıları geliyor. Özellikle dolu olup olmayacağı, araba sahiplerini endişelendiriyor. Peki bugün dolu yağacak mı? Uzmanlar vatandaşları bugün dışarıda fazla kalmamaları yönünde uyarıyor.


Yayın Tarihi: 22.08.2017

İstanbul'da kuvvetli sağanak yağış ve dolu uyarısının ardından Eminönü ve Sirkeci'deki alt geçitlerle kum torbalarıyla önlem alındı. Belediye ekipleri, Eminönü'ndeki tramvay alt geçitlerine sel sularının basmaması için kum torbaları koydu. Yan yana dizilen torbalarla sel sularına karşı set oluşturuldu. Geçen ay yaşanan kuvvetli yağışlarda birçok alt geçidi su basmıştı.


Yayın Tarihi: 22.08.2017

Gök gürültüsü‬, dolu, yağmur...Beklenen oldu...‪İstanbul'da yağmur başladı. İstanbul hava durumu son dakika ile gündemde. Şiddetli yağmur bekleyen İstanbullular dün itibariyle hazırlıklarına başlamıştı. Meteoroloji son dakika ile İstanbul'da şiddetli yağmur beklendiğini açıkladı. Peki İstanbul'da yağmur ne kadar sürecek? İşte İstanbul hava durumu bilgisi...


Yayın Tarihi: 22.08.2017

İstanbul'da etkili olması beklenen yağış için sigorta şirketleri vatandaşları SMS'ler ile "Aracınızı mümkünse kapalı otoparka bırakınız" diye uyardı.


Yayın Tarihi: 21.08.2017

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden İstanbul için son dakika uyarısı geldi. Meteoroloji verilerine göre sıcak havalar birkaç günlüğüne mola verecek, hava sıcaklıkları düşecek. İstanbul'da pazartesi gecesi gök gürültüsü, yıldırım ve dolu yağışı da bekleniyor.


Yayın Tarihi: 20.08.2017

Kocaeli'de meydana gelen şiddetli yağış sırasında otomobiliyle otoyol köprüsü altına giren Yakup Yılmaz boğulmaktan son anda kurtuldu.


Yayın Tarihi: 18.08.2017

Meteoroloji'den yapılan son dakika uyarısına göre, İstanbul'da bugün aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinde parçalı ve yer yer çok bulutlu bir hava hakim olacak. Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmezken, ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredecek. İşte bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları...


Yayın Tarihi: 17.08.2017

Hafta başında beklenen yağmur dalgası yurda giriş yaptı. Dün kendini hafif şekilde hissettiren yağmur bugün sabah saatlerinden itibaren Karadeniz üzerinden Marmara Bölgesi'ne giriş yapmaya başladı. Yağmurla beraber bu sefer rüzgar da etkili olacak. Özellikle Trakya ve İstanbul’da etkili olacak yağışlar için Meteoroloji çok önemli uyarılarda bulundu.


Yayın Tarihi: 16.08.2017

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son dakika açıklamasına göre, İstanbul'da sağanak yağış bekleniyor. Yapılan açıklamada, yağışın gece saat 03.00'de başlamasının beklendiği belirtildi. Bugün bulutlu havanın hakim olduğu İstanbul'da sıcaklık 30 derece civarında seyrederken, gece başlayacak yağışın başta kuzey ilçeler olmak üzere tüm kentte gün boyunca etkili olması bekleniyor. İşte bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları...


Yayın Tarihi: 15.08.2017

İstanbul hava durumu son dakika ile yine heyecan yarattı. Çünkü meteorolojiden son dakika gelen açıklamaya göre yeniden yağmur geliyor! Yüksek nem oranı ve sıcaklık nedeniyle bunalan İstanbullular 14 Ağustos pazartesi hava nasıl olacak sorusuna yanıt ararken yağmur müjdesiyle karşılaştı. Yeni hafta başında İstanbul'da sağanak yağış bekleniyor. İşte İstanbul hava durumu bilgisi...


Yayın Tarihi: 14.08.2017

Yüksek nem nedeniyle sıcak günler yaşayan İstanbul hata sonunda bir nebze olsun yüksek nemden kurtuluyor. Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre İstanbul bu hafta sonu boyunca bunaltıcı havadan kurtulamayacak. Hafta sonu da gündüz hava sıcaklıkları 30 derecenin üstünde olacak. Gece ise 23-24 derecede seyredecek. Ancak Meteroloji'nin verilerine göre 14 Ağustos pazartesi İstanbul'da yağmur bekleniyor.


Yayın Tarihi: 12.08.2017

Son hava durumu tahminleri Meteoroloji yetkilileri tarafından açıklandı. Mevsim normalleri üzerinde seyreden sıcaklıklar hafta sonuna kadar sürecek. İstanbul'da özellikle cumartesi gününe dikkat. Meteoroloji cumartesi günü İstanbul'da sıcaklığın 35 derece olacağını bildirdi. Bu arada Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl ve Adıyaman için sıcak hava uyarısı yapıldı.


Yayın Tarihi: 10.08.2017

Nem oranının yüzde 92'lere ulaştığı Antalya'da kentin üstüne nem bulutları çöktü. Antalya'ya yüksek yerden bakan vatandaşlar, şehir merkezini nem nedeniyle görmekte zorlandı. Yüksek nem görüş mesafesini etkilerken, kent merkezinde bazı noktalarda görüş mesafesi oldukça düştü, binalar nem bulutlarının arasında kayboldu. Öte yandan hava sıcaklığının ülkemiz genelinde mevsim normallerinin 2 ila 5 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.


Yayın Tarihi: 10.08.2017

Sıcak hava tüm yurtta hayatı olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Türkiye genelinde sıcaklık Ağustos ortalamasının 6 derece üstünde seyrederken, Ağustos ayındaki aşırı sıcaklar ve nemle bunalan İstanbullulara meteorolojiden müjdeli haber geldi. Son dakika haberine göre İstanbul'da nem cuma günü düşmeye başlaması beklenirken, asıl serinleme Pazar günü yaşanacağı açıklandı.


Yayın Tarihi: 09.08.2017

İstanbul'da sürekli değişkenlik gösteren hava durumuyla ilgili açıklamada bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş "Afet boyutundaki sağanakların önüne geçmek çok kolay değil. Bu bakımdan bize düşen görevleri yapıyoruz ama vatandaşlarımızı da teyakkuz halinde olmaları konusunda uyarıyoruz" dedi. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Şen de İstanbul'daki hava durumuyla ilgili çok ciddi açıklamalarda ve uyarılarda bulundu.


Yayın Tarihi: 08.08.2017

İstanbul'da geçtiğimiz cuma artmaya başlayan sıcak ve nemli hava bugün de sıcaklıkların hissedilmesine neden olacak. Sıcaklıklar hafta sonuna kadar aynı seviyede devam ediyor. İstanbul'da bugün öğle saatlerinde hissedilen sıcaklığın 43 dereceyi bulması bekleniyor.


Yayın Tarihi: 08.08.2017

Meteoroloji'den sıcaktan bunalan vatandaşlara bir kötü haber daha geldi. İstanbul'da bir süredir mevsim normallerinin üzerinde olan hava sıcaklığı bu hafta nemle birlikte rekor seviyelere ulaşacak. İstanbul’da hava sıcaklığı, yeni haftada da 34-35 derecelerde seyredecek. Meteoroloji'nin tahminine göre bugün saat 12.00 ile 15.00 arasında İstanbul'da hissedilen sıcaklık 53 dereceye kadar çıkacak.


Yayın Tarihi: 08.08.2017

İstanbul'da yüksek nem oranları hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Meteoroloji'nin verilerine göre Arnavutköy Terkos'da nem oranı yüzde 94'e ulaşırken, sıcaktan bunalan vatandaşlara bir kötü haber daha geldi. İstanbul’da bugün 41 derece olarak hissedilen sıcaklıklar yarın yoğun nemin de etkisiyle öğlen saatlerinde 53 dereceye kadar yükselecek. İşte 8 Ağustos 2017 İstanbul hava durumuyla ilgili tüm ayrıntılar...


Yayın Tarihi: 07.08.2017

İtalya’yı geçen hafta etkisi altına alan ve İtalya’yı geçen hafta etkisi altına alan ve "Lucifer (Şeytan)" olarak anılan mevsim normallerinin üzerindeki aşırı sıcaklar ardından artan yağışlar İtalya’da 4 kişinin ölümüne yol açtı. Mevsim normallerinin üzerindeki aşırı sıcaklar, hafta sonu itibariyle ülkenin kuzeyinde yerini aşırı yağışlara ve şiddetli fırtınaya bıraktı. Birçok ilde büyük maddi hasara da yol açan hava şartları nedeniyle 4 kişi yaşamını yitirdi.


Yayın Tarihi: 07.08.2017

İstanbul'da aşırı sıcaklar bu hafta da devam edecek. Bir süredir mevsim normallerinin üzerinde olan hava sıcaklığı, yeni haftada da 34-35 derecelerde seyredecek. Son tahminlere göre, bugün İstanbul'da sıcaklık 24 ila 35 derece arasında olacak. Hissedilen sıcaklık ise öğle saatlerinden itibaren 40 dereceyi bulacak. Uzmanlar aşırı sıcak ve nemin neden olacağı olumsuzluklara karşı vatandaşları önlem almaları konusunda sık sık uyarıyor.


Yayın Tarihi: 07.08.2017

İstanbul’da nemin yükselmesiyle birlikte sıcaktan bunalan vatandaşlar Şile Sahili’ne akın etti. Çareyi denize girmekte bulan vatandaşlar, sahilde araçlarını park edecek yer bulamazken, yaşanan izdiham havadan görüntülendi. Termometrelerin 35 dereceyi gösterdiği İstanbul'da yükselen nem nedeniyle vatandaşlar sahillere akın etti. Vatandaşlar serinlemek için farklı yöntemlere başvururken, bazı vatandaşlar da çareyi denize girmekte buldu.


Yayın Tarihi: 06.08.2017

Hava durumunun bunaltıcı derecede sıcak olması özellikle İstanbul, Ankara gibi iş dünyasının merkezi şehirlerde hayatı kabusa çevirdi. Öte yandan aşırı sıcaklık sürerken, aniden bastıran yağmurların sel felaketlerine dönüşmesi de yaşamı felç etti. Peki önümüzdeki bir haftalık süreçte hava durumu nasıl olacak? Meteorolojiden gelen son hava durumu raporları ne yönde? Meteoroloji uzmanı Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu 'Lucifer' yüksek basınç merkezine işaret ederek uyardı: Hazır olun!


Yayın Tarihi: 06.08.2017

44 dereceye ulaşan hava sıcaklığıyla kavrulan Avrupa'da, en az 10 can kaybı var. Kötü haber, Avrupa Komisyonu'nun Ortak Araştırma Merkezi'nin yaptığı araştırmadan geldi. Küresel ısınmanın neden olduğu hava şartları kaynaklı ölümler, Avrupa'da bu yüzyılın sonunda yılda 150 bini aşabilir. Araştırmacılar, "Hava durumu kaynaklı hastalıkların 2100 yılı itibariyle Avrupa nüfusunun 3'te 2'sini etkileyeceğini belirledik" derken, bu oranın 1980-2010 döneminde yüzde 5 seviyesinde olduğuna dikkat çekti


Yayın Tarihi: 05.08.2017

Meteoroloji Genel Müdürlüğü; Ankara, Konya, Çankırı, Kastamonu, Karabük, Muğla, Kırıkkale, Kütahya, Eskişehir, Afyonkarahisar, Burdur ve Isparta’da kuvvetli ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini duyurdu. Aniden gelen kuvvetli yağış nedeniyle ani sel, su baskını, yıldırım ve ulaşımda aksamalar gibi oluşması muhtemel risklere karşı da uyarıda bulunuldu.


Yayın Tarihi: 05.08.2017

İstanbul hava durumuna ilişkin sıcaklık uyarısı Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden geldi. 8 Ağustos Salı ve 9 Ağustos Çarşamba günü için alarm verildi. İstanbul hava durumu raporuna göre, sıcaklıklar normalin 5-7 derece üzerine çıkacak. İstanbul yüzde 94 nemle bunalacak. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Meteoroloji Laboratuvarı Başkanı Tek'e göre ise, 100 yılın uç değerleri de görülebilir.


Yayın Tarihi: 04.08.2017

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ankara hava durumu raporuyla ilgili kritik bir uyarıda bulundu. Meteoroloji Ankara il merkezi ile Polatlı ilçesinde gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini duyurdu. Ayrıca Meteoroloji, Ankara haricinde Kahramanmaraş, Adana, Osmaniye ve Hatay'da da şiddetli yağışın olacağını açıklayarak bu illerde yaşayan vatandaşları dikkatli olması konusunda uyardı.


Yayın Tarihi: 03.08.2017

Mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıklarının bugünden itibaren yurdun doğu ve güneydoğu bölgelerinden başlayarak ve iç ve batı bölgelerini de etkisi altına alarak artmasının beklendiği kaydedilirken, İstanbul'da sıcaklıkların 34 dereceye kadar çıkacağı belirtildi. Sıcak havanın etkili olmaya başladığı bugün İstanbul’da nem oranı cuma günü %64-94 seviyelerine yükselecek


Yayın Tarihi: 01.08.2017

İstanbul'da hava sıcaklığının artacağına ilişkin Twitter'dan yazdığı mesaj basına yansıyınca Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun eleştirilerine hedef olan Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, yine sosyal medyadan cevap verdi. Kadıoğlu, "Sanki basına demeç vermişim gibi alınıp, allanıp pullanıyor. Sonra da fırçayı yiyen ben oluyorum! Bakan Bey basının benim mesajı abarttığını ve felaket tellallığı yaptığını çok iyi biliyor. Söylediklerinden ben alınmadım, ayrıca haklı da" dedi.


Yayın Tarihi: 31.07.2017

İstanbul'da sıcaklık kaç derece sorusu Son haftalarda üst üste İstanbul'u vuran fırtına ve dolu yağışından sonra İstanbulluların en merak ettiği soru haline geldi.Yapılan son değerlendirmelere göre; yurt genelinde hava sıcaklıklarının 2-5 derece artması beklenirken, kuzey kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu, Artvin ve Ardahan çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.


Yayın Tarihi: 31.07.2017

Meteoroloji, bazı iller için yüksek sıcaklık uyarısı yapmaya devam ediyor. 4. sıcak hava dalgasının bu hafta itibariyle yurt genelinde hissedileceği zaten söylenmişti. Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü, çarşamba gününe kadar 5 derecelik ısı farkının olacağı konusunda uyarılar yapıyor. Peki Türkiye'de 5 günlük hava durumu tahminleri ne şekilde? İşte 5 günlük hava durumu tahmini...


Yayın Tarihi: 30.07.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir