Son Dakika Yeni Hava durumu Haberleri

Beklenen kar yağışı başladı, bir çok il beyaza büründü. Kar yağışı, Bolu Dağı geçişinin Düzce kesiminde de etkili oldu, kar kalınlığı 10 santime ulaşınca bazı araçlar yolda kaldı. Ancak hafta sonu büyük sürpriz yaşanacak. Özellikle batı bölgelerde güneş yeniden yüzünü gösterecek.


Yayın Tarihi: 21.11.2017

Yurdun bazı bölgelerinde kar yağışı etkisini gösterdi.


Yayın Tarihi: 21.11.2017

İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Şen, yağışlar nedeniyle sosyal medya hesabı üzerinden İstanbullulara uyarılarda bulundu. Şen, "Yağış zaman zaman şiddetini artırır bir an evvel eve gitmekte fayda var. Zira şiddetli yağış trafikte olumsuzluk yaratabilir" dedi.


Yayın Tarihi: 20.11.2017

Meteoroloji uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen, "Öğleden sonra hava iyice soğumaya başlayacak ama sıcaklık gündüz 8-9 derecenin altına düşmez. Şiddetli yağış öğlen saatlerinden itibaren başlar, bu gece devam eder. Yağmur yarın öğleden sonra kesilir. 20 saatlik bir yağış görünüyor. Öğleden sonra beklenen yağış nedeniyle sıcaklar da düşerek mevsim normallerinin altına inecek. Yağışa dikkat etmek, tedbir almak lazım. İstanbul gibi metropollerde, betonlaşmış şehirlerde su baskınları yapar" dedi.


Yayın Tarihi: 20.11.2017

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son hava durumu değerlendirmelerine göre, İstanbul'da yarın sabahtan itibaren hava sıcaklıklarının düşeceği ve kuvvetli yağış beklendiği uyarısında bulunuldu. Muğla ve Antalya'da ise akşam saatlerinde etkisini artırması beklenen sağanağa karşı vatandaşlar uyarıldı.


Yayın Tarihi: 19.11.2017

Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege ile Antalya çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor. Yurdun 20 Kasım Pazartesi gününden itibaren Balkanlar üzerinden gelen soğuk hava ile birlikte yağışlı sistemin etkisinde kalacağı tahmin ediliyor. Soğuk hava dalgasıyla birlikte sıcaklıkların hissedilir derecede (6-12 derece) azalarak mevsim normallerinin altına inmesi bekleniyor.


Yayın Tarihi: 18.11.2017

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son dakika açıklamasına göre, İstanbul'da hava yer yer parçalı bulutlu olmakla beraber, doğu kesimlerinde hafif sağanak yağış bekleniyor. Alınan güncel tahminlere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normallerinin 2 ila 4 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. İşte bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları...


Yayın Tarihi: 10.11.2017

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, hafta sonu il genelinde etkili olan yağışlı hava sonrasında önümüzdeki bir hafta boyunca İstanbul'da yağış beklenmiyor. Hava sıcaklıklarının 16-19 dereceler aralığında mevsim normalleri civarı ile 1-3 derece üzerinde (Pastırma yazı) seyretmesi bekleniyor. Son dakika tahminlere göre, hava sıcaklığı iç ve güneydoğu kesimlerinde 2 ila 4 derece artarken, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.


Yayın Tarihi: 06.11.2017

Meteoroloji'nin son hava durumu tahminlerine göre birçok il için sağanak yağış ve rüzgar uyarısı yapıldı. Antalya, Adana, Mersin, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Hatay'ın kıyı kesimlerinde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; kuvvetli, çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (21-100 kg/m2) olacağı tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulunuldu.


Yayın Tarihi: 05.11.2017

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son dakika uyarısına göre, bugün İstanbul'da aralıklı sağanak yağış bekleniyor. Marmara ve Akdeniz Bölgeleri, İç Anadolu'nun güney kesimleri ile Muğla, Kırıkkale, Kırşehir, Düzce, Zonguldak, Bartın, Gaziantep, Kilis ve Hakkari çevrelerinde yağış bekleniyor. Yağışların Antalya ve çevrelerinde gece saatlerinden itibaren kuvvetli olması beklenirken, Hakkari çevrelerinin yüksek kesimlerinde ise karla karışık yağmur ve kar bekleniyor.


Yayın Tarihi: 04.11.2017

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son dakika uyarısına göre, İstanbul'da gece saatlerinde sağanak yağış bekleniyor. Sabah saatlerinde Marmara Bölgesi ile Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte Marmara'nın güneydoğusu ve Göller yöresinde hafif, İç Anadolu, İç Ege, Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde hafif yer yer orta kuvvette don olayının görülmesi bekleniyor. İşte bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları...


Yayın Tarihi: 03.11.2017

İstanbul'da hafta sonu yağmur, önümüzdeki hafta ise pastırma yazı yaşanması bekleniyor. İstanbul'da güneşli günlerin hafta sonu itibariyle yerini yağışlı havaya bırakması bekleniyor. Önümüzdeki hafta (6-17 Kasım) ise hava sıcaklıklarının mevsim normalleri civarı ile 1-3 derece üzerinde seyretmesi, pastırma yazı yaşanması bekleniyor.


Yayın Tarihi: 02.11.2017

Kasım ayı karla geldi... Van-Bahçesaray yolu kardan dolayı ulaşıma kapanırken, çok sayıda araç ve vatandaş ise mahsur kaldı. Mahsur kalan bazı vatandaşlar Van'a geri dönerken, bazıları ise tünele sığındı. Tünelin Bahçesaray çıkışında geri dönmek isteyen bir sürücünün yönetimindeki kamyon kara saplanarak mahsur kalırken, bölgede kar yağışı ve tipi etkili olmaya devam ediyor.


Yayın Tarihi: 01.11.2017

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre, İstanbul, Ankara ve İzmir'de bugün yağış beklenmiyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun doğusunun yüksekleri ile Kastamonu ve Karabük'ün yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor. Hava sıcaklığının ülke genelinde azalarak mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor. İşte bazı illerde beklenen hava durumu ile günün en yüksek sıcaklıkları...


Yayın Tarihi: 31.10.2017

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yayınladığı son İstanbul hava durumu raporuna göre, İstanbul perşembe gecesi 3 dereceyi görecek. Hafta sonuna ilişkin yapılan değerlendirmede de Cumartesi ve Pazar günü İstanbul'da yağmur olacağı belirtildi.


Yayın Tarihi: 30.10.2017

Meteoroloji'den yapılan son dakika açıklamasına göre, yurt genelinde parçalı ve yer yer çok bulutlu bir hava beklenirken, Marmara'nın güney ve doğusu, Doğu Akdeniz ve İç Anadolu'nun kuzeyinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İstanbul'da bugün parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Anadolu Yakası'nda sağanak yağışlı bir hava bekleniyor. Olumsuz hava koşulları nedeniyle İDO ve BUDO seferlerinde de iptaller yaşanıyor. Yağışlı hava Ankara'da da kendini gösterirken, mevsimin ilk karı yağdı.


Yayın Tarihi: 30.10.2017

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son dakika açıklamasına göre, İstanbul'da akşam saatlerinden itibaren sağanak yağış bekleniyor. Ülke genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu geçmesi beklenirken, yağışların akşam saatleri sonrasında Çanakkale, Osmaniye çevreleri ile Aydın’ın batı, İzmir’in güney, Balıkesir’in batı ve Hatay'ın kıyı ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. İşte bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları...


Yayın Tarihi: 28.10.2017

Cumhuriyet'in kuruluşunun 94. yılı 29 Ekim Pazar günü kutlanacak. Peki bu hafta sonu hava durumu nasıl olacak? İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere 29 Ekim'de ve yeni haftada yağış olacak mı? Meteoroloji'nin derlediği son hava durumu raporu haberimizde...


Yayın Tarihi: 27.10.2017

Hafta sonu gelirken hava durumuna dair detaylar merak ediliyor. Hafta sonu planlarını açık mekanlara yönelik yapanlara kötü haber Meteoroloji'den geldi, yurt yağmura teslim olacak. İşte hafta sonu hava durumu detayları...


Yayın Tarihi: 27.10.2017

İDO ve BUDO'nun bazı seferleri, olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal oldu. İDO'nun 12'ye kadar yapılacak olan dış hatlar seferleri iptal edildi. BUDO'nun dış hatlar seferleri de 11'e kadar yapılamayacak.


Yayın Tarihi: 26.10.2017

Meteoroloji uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen'den İstanbul için kritik bir son dakika uyarısı geldi. Şiddetli sağanak yağış tahmininde bulunan Prof. Dr. Şen, Meteoroloji radarına yansıyan görüntülerdeki bir detaya dikkat çekerek, tahminini 'İstanbul kuzeyden CB bulutları ile kuşatıldı. Akşama doğru taarruza geçecekler' mesajıyla paylaştı.


Yayın Tarihi: 25.10.2017

Tekirdağ’ın Saray İlçesi'nde aşırı yağmur nedeniye mahsur kalanları kurtarmaya giden asker ve polisleri taşıyan askeri personel taşıyıcı araç, Galata Köprüsü'nde sel sularına kapılıp devrildi. Araçta bulunan 1 asker sel sularına kapılıp kayboldu. Sele kapılarak kaybolan ve rütbesinin onbaşı olduğu öğrenilen askerin son sözünün "Yüzme bilmiyorum" olduğu öğrenildi.


Yayın Tarihi: 25.10.2017

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul'da bugün beklenen sağanak yağışın öğlen saat 12.00 gibi etkisini artıracağını ve saat 03.00'e kadar süreceğini bildirdi. Açıklamada; "Bugün İstanbul'da beklenen sağanak yağışların öğleden sonra etkisini artıracağı ve gece yarısına kadar kuvvetli poyraz ile birlikte metrekareye 25-50 kilogram yağış düşeceği tahmin ediliyor. Meydana gelebilecek su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor" denildi


Yayın Tarihi: 25.10.2017

İstanbul hava durumuyla ilgili İBB'den son dakika uyarısı geldi. Yapılan açıklamada 'Yarın İstanbul'un genelinde öğle saatlerinden itibaren kuvvetli beklenen sağanak yağmurun perşembe sabahına kadar aralıklarla kuvvetli yağacağı tahmin ediliyor' ifadeleri yer aldı. Öte yandan Meteoroloji de Kuzey Ege, Marmara ve Batı Karadeniz'in batısı için fırtına uyarısında bulundu.İşte hava durumu ile ilgili en güncel detaylar…


Yayın Tarihi: 24.10.2017

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde sabah saatlerinde sağanak yağış aniden bastırdı. İlçede yaşayanlar 15 dakika süren sağanak yağmurda zor anlar yaşadı. Bir çok evi su bastı. Trafikte kalanlar oldu.


Yayın Tarihi: 24.10.2017

İstanbul hava durumuna ait son bilgiler geliyor... Ekim ayında adeta yazı yaşayan İstanbulluları bugünden itibaren soğuk ve yağışlı bir hava bekliyor. Bugün başlayan yağış önümüzdeki günlerde de etkisini sürdürecek. İstanbul için sıcaklıkların 6-7 derece düşmesi bekleniyor. Uzmanlar, "Bugünden itibaren İstanbul yağışların etkisine girecek, en büyük özelliği sürekli yağacak olması" uyarısında bulundu. İşte İstanbul hava durumuna ait son bilgi...


Yayın Tarihi: 24.10.2017

İstanbul hava durumuna ait son bilgiler geliyor. İstanbullular bugün de güzel havanın tadını çıkardı. Ancak salı gününden itibaren havanın yavaş yavaş soğumaya başlayacağı belirtiliyor. Meteoroloji'den gelen son bilgilere göre yurda batıdan giriş yapacak olan yağışlar hafta ortalarına kadar tüm yurda yayılacak. İşte 22 Ekim İstanbul hava durumuna ait tüm detaylar...


Yayın Tarihi: 22.10.2017

Ülkenin batısı 5 günü adeta yazdan kalma sıcak havanın etkisinde mevsim normallerinin 2-5 derece üzerinde geçirecek. Meteoroloji 3. Bölge Müdürü Güler: "Vatandaşlarımızın ekim ayının önümüzdeki 5 gününü iyi değerlendirmesini öneriyoruz. Ekim ayının uzun yıllar ortalama sıcaklıklarının üzerinde geçireceğimiz 5 günlük periyot, son 4 yılın en yüksek derecelerinde"


Yayın Tarihi: 19.10.2017

Doğu Anadolu Bölgesi’nde kış mevsiminin en sert geçtiği illerin başında gelen Ardahan’ın merkezinde sabah etkili olmaya başlayan sağanak, öğle saatlerinde yerini kar yağışına bıraktı


Yayın Tarihi: 16.10.2017

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ardahan’ın kuzeyinde yoğun kar yağışı beklendiği uyarısı yaptı.


Yayın Tarihi: 16.10.2017

Meteoroloji günlerdir uyarıyordu, bugün İstanbul'da sağanak yağış başladı. Yağmura dışarda yakalanan vatandaşlar zor anlar yaşadı. İstanbul'da bugün yağışın aralıklarla sürmesi bekleniyor. Gün boyu parçalı bulutlu ve zaman zaman çok bulutlu bir havanın hakim olması, sabah saatlerinden itibaren hafif sağanak yağış geçişlerinin yaşanacağı tahmin ediliyor.


Yayın Tarihi: 14.10.2017

İstanbul hava durumuna ait son bilgiler gelmeye başladı Haftasonu İstanbul'da güneşli havanın mola vereceği, bir günlüğüne yağışlı ve soğuk havanın etkili olacağı tahmin ediliyor. Özellikle boğaz çevresi ile Anadolu Yakası'ndaki ilçelerde görülecek yağışlar nedeniyle hava sıcaklıkları 2-4 derece azalacak. İşte İstanbul hava durumuna ait için tüm detaylar...


Yayın Tarihi: 13.10.2017

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Şen, Türkiye'yi bol kar yağışlı bir kışın beklediğini ifade ederek, "Bu sene normal, beklenen bir kış mevsimi olacak gözüküyor. Bazı yıllardaki gibi ılık bir kış olmayacak. Sıcaklık normal değerlerde olacak. Türkiye genelinde kar yeteri kadar yağacak. Batıdan doğuya kadar tüm Türkiye kar yağışından nasibini alacak" dedi.


Yayın Tarihi: 10.10.2017

Yurdun genelinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Doğu Akdeniz, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batı kesimleri ile Kayseri, Sivas, Amasya, Tokat, Sinop, Van, Bitlis, Muş, Bingöl çevreleri ve Kastamonu'nun kıyı kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, gece saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunun yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor


Yayın Tarihi: 10.10.2017

İstanbul hava durumu için yapılan uyarıların ardından dün akşam saatlerinde başlayan yağış aralıklarla sürüyor. İstanbul'da hava sıcaklığı 15 derece birden düştü. Marmara, Ege, Batı ve Orta Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı ve Orta Karadeniz ile Bursa, Balıkesir, Adana, Osmaniye, Hatay'ın kıyı kesimleri ile Konya'nın kuzey kesimleri ve Sivas çevrelerinin sağanak yağışlı, geçeceği tahmin ediliyor. İşte İstanbul hava durumu ve diğer iller için yapılan değerlendirmeler


Yayın Tarihi: 08.10.2017

İstanbul hava durumuyla ilgili Meteoroloji'den son dakika uyarısı geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre İstanbul'da akşam saatlerinden itibaren gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yağmurun özellikle Avrupa yakasında etkili olması bekleniyor.


Yayın Tarihi: 07.10.2017

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son dakika açıklamasında, İstanbul için sağanak yağış uyarısında bulunuldu. İstanbul'da Avrupa yakasında akşam saatlerinden itibaren sağanak yağış bekleniyor. Yağışların Çanakkale ve Tekirdağ çevrelerinde kuvvetli, Edirne, Kırklareli ve Antalya çevrelerinde ise kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. İşte bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları...


Yayın Tarihi: 07.10.2017

Meteroroloji, cumartesi günü için Antalya, Muğla, Isparta ve Burdur için çok kuvvetli yağış ve fırtına uyarısında bulundu.


Yayın Tarihi: 06.10.2017

Hava sıcaklığının ülke genelinde 2 ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor. Yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinde yağış beklenmiyor. Kuzey ve doğu kesimlerinin yer yer parçalı, Doğu Anadolu'nun doğusunun çok bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.


Yayın Tarihi: 05.10.2017

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son dakika uyarısı dikkat çekti. Yapılan açıklamada, yurdun kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Doğu Anadolu'nun doğusu ile Artvin çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunun yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceğinin tahmin edildiği belirtildi. İşte bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları...


Yayın Tarihi: 04.10.2017

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'ndan son dakika kritik bir uyarı geldi. Bakan Eroğlu, yurt geneli için yağış uyarısında bulunarak “Türkiye’de büyük yağışlı bir döneme girdik. Hava sıcaklıkları bölgesine göre 5-6 derece düştü. Özellikle Pazar ve Pazartesi günündeki yağışlara vatandaşlarımızın dikkat etmesini ve bu konuda ilgili kamu kurum, kuruluşları ve belediyelerin gerekli tedbirleri almalarını özellikle rica ediyorum” dedi.


Yayın Tarihi: 30.09.2017

İstanbul hava durumuyla ilgili son dakika uyarısı geldi. Meteoroloji ve AKOM, İstanbul'da haftasonu şiddetli yağışın beklendiğini açıklarken, şiddetli sağanak yağışların önce Avrupa Yakası'nda, ardından Anadolu Yakası'nda görülmesi bekleniyor. Cumartesi günü dolu ihtimali de bulunurken, şiddetli yağışla beraber kuvvetli poyrazın da etkili olacağı tahmin ediliyor.


Yayın Tarihi: 29.09.2017

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son dakika açıklamasına göre, İstanbul'da bugün aralıklarla yağış beklenirken, Cumartesi ve pazar günleri Marmara ile Ege'de sağanak yağış bekleniyor. Meteoroloji'nin bu uyarısının ardından bir uyarı da AKOM'dan geldi. AKOM'un yaptığı açıklamada yağışların İstanbul il genelinde etkili olacağı belirtilerek vatandaşlara tedbirli olması çağrısında bulunuldu.


Yayın Tarihi: 29.09.2017

Rize'de can alan şiddetli yağmurun etkisiyle taşan dereler, devirdiği ağaçlarla birlikte önüne kattığı her şeyi denize sürükledi. Çayeli İlçesi'nde deniz kıyısında biriken odunlar, kışlık yakacak ihtiyaçlarını gidermek için aileler tarafından toplandı.


Yayın Tarihi: 29.09.2017

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son dakika açıklamasında, İstanbul'daki iki ilçeye önemli uyarı yapıldı. Çatalca ve Silivri ilçeleri sağanak yağışa karşı uyarıldı. Rize'nin Çayeli ilçesine bağlı Gürpınar Köyü'nde sağanak yağmur nedeniyle oluşan selde çöken evin enkazı altında kalan 1 kişi hayatını kaybederken, 1 kişi ise yaralı çıkarıldı. Yine yağış nedeniyle Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinde okullar 1 gün tatil edildi. İstanbul Sarıyer'den gelen görüntüler ise kan dondurdu...


Yayın Tarihi: 28.09.2017

27 Eylül Çarşamba akşamı, İstanbul'un bir kısmını etkisi altına alan yağmur henüz etkisini yitirmemişken 28 Eylül Perşembe günü hava durumu merak ediliyor. İstanbul yağmuru, akşama yakın saatlerde etkili oldu ve eski etkisini yitirse de İstanbul'u sıkıntıya sokan bir yağmur gözlemleniyor. Peki, 28 Eylül Perşembe günü İstanbul hava durumu nasıl olacak? İşte detaylı hava durumu incelemesi...


Yayın Tarihi: 27.09.2017

Rize'nin Kalkandere ilçesinde belediyeye ait bir kepçe ve kamyon dereden dolgu malzemesi aldığı sırada debinin yükselmesi nedeniyle iki iş makinesi sel sularına kapıldı. Kepçe operatörü ve kamyon şoförü kendi imkanları ile iş makinesinden kurtuldu. Merkeze bağlı Küçükçayır köyünde Paşaçukur Deresi'nin taşması nedeniyle karayolunda ulaşımda aksama yaşandı.


Yayın Tarihi: 27.09.2017

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara ve Ege denizinde yarın fırtına beklendiğini açıkladı. Yapılan açıklamada, "Marmara ve Ege denizi'nde yarın rüzgarın, öğle saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın Cumartesi günü akşam saatlerden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor" denildi.


Yayın Tarihi: 27.09.2017

Meteoroloji'den 'Lucifer sıcakları' olarak da bilinen 'şeytan sıcakları'na karşı kritik uyarı... 40 dereceyi aşan ‘şeytan sıcaklarının’ 2050 itibariyle Avrupa’nın güneyinde normal bir duruma dönüşebileceği belirtildi. Ağustos ayında Avrupa’da büyük orman yangınlarına neden olan ve tarım ürünlerine zarar veren sıcaklar Türkiye’yi de etkilemişti.


Yayın Tarihi: 27.09.2017

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul için çok kuvvetli sağanak yağmur uyarısı yaptı. Uyarıda, dün öğle saatlerinden sonra başlayan yağışın bugün de etkisini artıracağı belirtildi. Öte yandan dün akşam Tekirdağ'da sağanak yağış hayatı felç etti. Kent genelinde yağış nedeniyle maddi hasarlı kazalarda meydana geldi. Caddelerde mahsur kalan vatandaşların yardımına AFAD, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ve polis ekipleri koştu.


Yayın Tarihi: 27.09.2017