Son Dakika Yeni Resmi Gazete Haberleri

Adalet Bakanlığına ait atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.Kararname ile 6 müdür görevden alındı.


Yayın Tarihi: 17.11.2017

Cam filmi yasağı Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından bir düzenleme de araç muayene istasyonlarında yapıldı. TÜVTÜRK cam filmi ve sonradan boyanmış camların 'ağır kusur' kapsamına alındığını ve bu araçların muayeneden geçemeyeceğini açıkladı.


Yayın Tarihi: 02.11.2017

Büyükelçi atamaları kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı. 21 ülkeye büyükelçi atandı, 17 büyükelçi ise merkeze çekildi. Atamaları gerçekleştirilen ve merkeze çekilen büyükelçilerin tam listesi...


Yayın Tarihi: 26.10.2017

Büyükelçi atamaları kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı. Atamaları gerçekleştirilen ve merkeze çekilen büyükelçilerin tam listesi...


Yayın Tarihi: 26.10.2017

Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından aralarında tren makinisti, PVC doğrama montajcısı, iplik eğirme operatörü ve motosiklet bakım onarımcısının da olduğu 33 meslekte daha Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu getirildi. Söz konusu mesleklerde 25 Eylül 2018'den itibaren Mesleki Yeterlilik Belgesi olmayanları çalıştıranlara cezai işlem uygulanacak.


Yayın Tarihi: 04.10.2017

Sebze ve meyvelerin ambalajlanmasında, taşınmasında, depolanmasında ve perakende satışa sunulmasında uyulması gereken standartlara ilişkin usul ve esaslar belirlendi.


Yayın Tarihi: 03.10.2017

'Yetkinlikleri' konusunda bir çok davada tartışma konusu olan bilirkişiler için Adalet Bakanlığı harekete geçti. Yeni yönetmelikle soruşturma ve davalara bilirkişi olarak tayin edilen kişiler için 'eğitim' zorunlu hale geldi. Bilirkişi olmak isteyenler artık Sakarya Üniversitesi'nde eğitilecekler. Yani artık her önüne gelen bilirkişi olamayacak.


Yayın Tarihi: 21.09.2017

OHAL kapsamında kamu görevinden çıkarılanlar ve göreve iadelere ilişkin listelerin de yer aldığı 693 ve 694 sayılı KHK'lar, Resmi Gazete'de yayımlandı. Yeni KHK ile son dakika dikkat çeken değişiklikler yaşanırken, MİKK kuruldu, 2 gazete 1 ajans kapatıldı, Türkiye haritası değişti, Emniyet Genel Müdürlüğü'nde 32 bin, Adalet Bakanlığı'nda ise 6 bin kadro açıldı, milletvekillerine soruşturma açılabilecek. İşte yeni KHK'lar hakkında tüm detaylar...


Yayın Tarihi: 25.08.2017

Resmi Gazete'nin bugün yayınlanan sayısında Bakanlar Kurulu tarafından hazırlanan iki yeni KHK yayınlandı. 693 sayılı KHK ile 922 kişi kamudaki görevinden ihraç edilirken, 57 kişi görevine iade edildi, 13 emekli TSK personelinin rütbeleri alındı ve 6 kurum ve dernek kapatıldı.


Yayın Tarihi: 25.08.2017

SON DAKİKA HABERİ: Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında 693 ve 694 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameler Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Kararnamelere göre; 928 kişi kamudaki görevinden ihraç edilirken 60 kişinin göreve dönüşünün yolu açıldı. 10 emekli TSK personelinin rütbeleri alındı ve 6 kurum kapatıldı. 694 sayılı KHK ile de MİT Müsteşarı'nın tanıklığı Cumhurbaşkanı’nın iznine bağlandı.


Yayın Tarihi: 25.08.2017

Resmi Gazete'de yayımlanan İçişleri Bakanlığı kararnamesi ile 22 ilin emniyet müdürü değişirken, Ankara Emniyet Müdürlüğüne, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Servet Yılmaz getirildi.


Yayın Tarihi: 20.08.2017

Resmi Gazete'de yayımlanan değişiklikle kadın çalışanların gece mesaileri 7,5 saatle sınırlandırıldı. Turizm, özel güvenlik ve sağlık hizmeti yürütülen işlerde personelden yazılı onay alınması durumunda bu süre aşılabilecek.


Yayın Tarihi: 19.08.2017

3. sınıf ilçe demektir merak ediliyor. Adıyaman'a bağlı Gölbaşı ilçesinin 4. sınıftan 3. sınıf ilçeye yükseltiği, dün Resmi Gazete'de açıklandı. Bunun üzerine 3. sınıf ilçe nedir, ne anlama geliyor merak edilmeye başlandı. Peki ilçeler neye göre sınıflandır? Bir il veya ilçe nasıl, neye göre sınıf atlar?


Yayın Tarihi: 18.08.2017

Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu yönetmelikte değişiklik yaptı. Artık restoran, kafe ve bar gibi açık alkollü içki satış yerlerinde, müşteriye, farklı markaların ürünlerinin satılması zorunlu olacak. Tek bir markayla anlaşması olan işletmelerse, bir yıl içinde anlaşmalarını bitirecekler. Düzenleme, restoran ve barların bira markalarıyla yaptığı anlaşmaları ise kapsamıyor.


Yayın Tarihi: 05.08.2017

Açık alkollü içki piyasasında rekabet ortamının güçlendirilmesi için, satış yerlerinde, aynı kategorideki birden fazla firmanın ürünü tüketicinin tercihine sunulacak. Düzenleme Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi.


Yayın Tarihi: 04.08.2017

Başbakan Binali Yıldırım, On Birinci Kalkınma Planı'nın Türkiye'nin odaklanacağı kritik önemdeki yapısal dönüşüm alanlarını ve bunlara ilişkin hedef ve stratejileri de ortaya koyacak temel politika belgesi olacağını bildirdi.


Yayın Tarihi: 29.07.2017

HSK Genel Kurulu, 67 hakim ve savcının meslekten ihracına ilişkin itirazını reddetti karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Genel Kurulunca, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında meslekten ihraç edilen hakim ve savcılardan 67'sinin itirazı reddedildi. Böylece bu kişilerin ihraç kararı kesinleşmiş oldu.


Yayın Tarihi: 29.07.2017

Silah ruhsatı yönetmeliğinde çeşitli değişiklikler yapıldı. Resmi Gazete'de yayımlanan yeni yönetmelikle silah ruhsatıyla ilgili köklü değişiklikler yer alıyor. İçişleri Bakanı can güvenliği nedeniyle silah ruhsatı verebilecek. İçişleri Bakanı gerekli gördüğü takdirde, bu yetkisini yazılı olarak İçişleri Bakanlığı Müsteşarı veya il valilerine tamamen veya kısmen devredebilecek. İşte değişikliğin ayrıntıları...


Yayın Tarihi: 28.07.2017

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararına göre, illerin çıkaracağı milletvekili sayıları, anayasa değişikliği ile getirilen 600 milletvekili sayısına göre yeniden hesaplandı. Ankara'nın çıkaracağı milletvekili sayısı 32'den 36'ya yükseldi ve iki olan seçim çevresi üçe çıkarıldı. İstanbul'da 88 olan milletvekili sayısı ise 97'ye çıkarıldı.


Yayın Tarihi: 27.07.2017

20 yaş ve üstü araçlarda MTV teşviki kararı Resmi Gazete`de yayımlandı.


Yayın Tarihi: 27.07.2017

Başbakan ve başbakan yardımcılarının görev dağılımına ilişkin Başbakanlık Genelgesi Resmi Gazete'de yayımlandı. Genelgeye göre, Başbakan Binali Yıldırım, kamu diplomasisi ile ilgili işlerin yürütülmesi görevini üstlenecek.


Yayın Tarihi: 26.07.2017

Jandarma Genel Komutanlığı'nın İçişleri Bakanlığı'na bağlanmasının ardından bakanlık ilk kez jandarma generalleri ve subayları için terfi ve tayin kararnamesi hazırladı. Kararname Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayından sonra Resmi Gazete'de yayımlandı.Jandarma Genel Komutanlığında 17 personel bir üst rütbeye terfi ettirilirken, 25 general ile 59 jandarma mensubu değişik görevlere atandı.


Yayın Tarihi: 22.07.2017

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan ilana göre, Sosyal Güvenlik Kurumu'nca (SGK) dört yüz sosyal güvenlik denetmen yardımcısı alınacak.


Yayın Tarihi: 17.07.2017

OHAL Komisyonu çalışma esasları tebliği esasları Resmi Gazete'de yayınlandı. Olağanüstü Hal (OHAL) işlemlerine dönük itirazları incelemek amacıyla oluşturulan komisyonun çalışma esasları belirlendi. Pazartesi günü çalışmaya başlayacak ve toplam üye sayısı yedi olacak komisyonda, çoğunluk olan dört üyenin oyuyla karar alınabilecek. OHAL İnceleme Komisyonu, 23 Ocak tarihinde Resmi Gazete'de (RG) yayımlanan kanun hükmünde kararname ile kurulmuştu.


Yayın Tarihi: 12.07.2017

Zorunlu trafik sigortasında hasar frekansı yüksek basamak veya araç grupları için "Riskli Sigortalılar Havuzu" uygulamasını hayata geçiren yönetmelik değişikliği yayımlandı.


Yayın Tarihi: 11.07.2017

Maliye Bakanlığının "Kamu Sosyal Tesislerinin İşletilmesine İlişkin Tebliği" Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.


Yayın Tarihi: 08.07.2017

Kurul üyeliğine Gülal'ın atanması ve başkan olarak görevlendirilmesine ilişkin karar Resmi Gazete'de yer aldı.


Yayın Tarihi: 07.07.2017

Merve Kavakçı yeniden TC vatandaşı. 1999 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla vatandaşlıktan çıkarılan Merve Kavakçı tekrar Türk vatandaşlığına alındı. 26 Mayıs tarihli Bakanlar Kurulu tarafından alınan karar ile daha önce TC vatandaşlığından çıkarılması kararının yürürlükten kaldırılması onaylandı. Böylece Merve Kavakçı tekrar TC vatandaşı oldu. Peki Merve Kavakçı kimdir? Merve Kavakçı neden vatandaşlıktan çıkarılmıştı?


Yayın Tarihi: 03.07.2017

Spekülatörler et fiyatlarını yükseltti, hükümet ithalatın önünü açtı. Gümrük vergileri de indi. Fiyatlar düşecek


Yayın Tarihi: 29.06.2017

Bakanlar Kurulu tarafından hazırlanan ve bugün Resmi Gazete'de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Kocaeli Valisi Basri Güzeloğlu Diyarbakır'a, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy da Kocaeli'ye atandı. Valiler Güzeloğlu ve Aksoy'un son 11 yıldır sırası ile Samsun, Mersin, Kocaeli ve Diyarbakır valiliği görevlerini birbirlerine teslim ettikleri ortaya çıktı. İşte yeni ortaya çıkan ve herkesi şaşkına çeviren o detay...


Yayın Tarihi: 21.06.2017

Bakanlar Kurulu’nca hazırlanan valiler kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, Ağrı Valisi Musa Işın, Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Samsun Valisi İbrahim Şahin ve Van Valisi İbrahim Taşyapan merkeze alınan 20 vali arasında yer aldı. İçişleri Bakan Yardımcısı Sabahattin Öztürk, Merkez Valiliğine alınırken; İçişleri Bakan Yardımcısı olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy atandı.


Yayın Tarihi: 21.06.2017

Avrupa Birliği (AB) Müsteşarlığına, Büyükelçi İzzet Selim Yenel atandı. Yenel'in atama kararı Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.


Yayın Tarihi: 15.06.2017

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarının Katar'da konuşlandırılmasına ilişkin Türkiye Cumhuriyeti ile Katar arasında yapılan protokolün onaylanmasının uygun bulunduğuna dair kanun Resmi Gazete'de yayımlandı.


Yayın Tarihi: 09.06.2017

Resmi Gazete'de yer alan ilana göre haklarında soruşturma yürütülen ve firari durumda olan, 130 isim 3 ay içinde Türkiye'ye gelmezlerse vatandaşlıktan çıkarılacak.


Yayın Tarihi: 05.06.2017

Resmi Gazete'de yer alan ilana göre haklarında soruşturma yürütülen ve firari durumda olan, aralarında FETÖ lideri Fetullah Gülen, HDP Milletvekilleri Faysal Sarıyıldız ve Tuğba Hezer ile eski HDP milletvekili Özdal Üçer'in de bulunduğu 130 isim 3 ay içinde Türkiye'ye dönmezlerse vatandaşlıktan çıkarılıyorlar. Listede FETÖ, PKK ve DEAŞ'tan aranan isimler olduğu belirtiliyor.


Yayın Tarihi: 05.06.2017

TRT Genel Müdürlüğü için RTÜK adaylık başvurularını almaya başlayacak. Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre 11 Mayıs’ta boşalan TRT Genel Müdürü pozisyonu için 10 gün içinde aday başvurularının alınacağı belirtildi. RTÜK aday başvurularını toplayacak. Aranan şartlar içinde; adayların “Son üç yıl içerisinde herhangi bir siyasi partiye üye veya herhangi bir siyasi partiden aday olmadıklarına dair yazılı beyan” da bulunuyor.


Yayın Tarihi: 17.05.2017

Gümrük vergilerinin kısmen eksik ödenmesi nedeniyle el konulan ancak müsadere kararı verilmemiş araçların iadesine ilişkin yönetmelik, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.


Yayın Tarihi: 09.05.2017

Sigara bırakma tedavisi alan 300,000 kişiye sigortası olup olmasına bakılmaksızın nikotin ilaçları ücretsiz verilecek.


Yayın Tarihi: 08.05.2017

"Türk Vatandaşlığı Kanunu'nun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" Resmi Gazete'de yayımlandı.En az 1,5 milyon dolar tutarında gayrimenkul yatırım fonu katılma payı veya girişim sermayesi yatırım fonu katılma payı aldığı ve 3 yıl süre ile elinde tuttuğu SPK tarafından tespit edilen yabancılara Bakanlar Kurulu kararı ile Türk vatandaşlığı verilebilecek.


Yayın Tarihi: 05.05.2017

6 ay önce Resmi Gazete’de yayınlanan ve bugün yürürlüğe giren Araçların İmal, Tadil ve Montajı (AİTM) Yönetmeliği ile birlikte, araçlara cam filmi taktırmak artık serbest oldu.


Yayın Tarihi: 26.04.2017

Terör örgütleriyle eylem birliği yaptığı, bu örgütlere yardım ettiği ve bunların propagandasını yaptığı belirlenen sözleşmeli personelin sözleşmesi feshedilecek.


Yayın Tarihi: 22.03.2017

Başbakan Yıldırım imzasıyla yayımlanan genelge ile yurt dışı 57 ülkedeki tüm kamu görevlilerinin izinleri halk oylamasında görev almaları nedeniyle durduruldu.


Yayın Tarihi: 02.03.2017

Başbakan Yıldırım imzasıyla yayımlanan genelge ile yurt dışı 57 ülkedeki tüm kamu görevlilerinin izinleri halk oylamasında görev almaları nedeniyle durduruldu.


Yayın Tarihi: 02.03.2017

TOKİ'ce şehit ailelerine, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimlerine açılacak faizsiz konut kredisi hakkındaki yönetmelikte değişiklik yapılmasına dair yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlandı.


Yayın Tarihi: 01.03.2017

Son dakika gelişmesi... 687 Sayılı Olağanüstü hal kapsamında bazı düzenlemeler yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname Resmi Gazetenin bugünkü sayısında yayımlandı.


Yayın Tarihi: 09.02.2017

Terör ve kaçakçılık kapsamındaki suçlar nedeniyle el konulan silah, mühimmat ve malzemelerin ilgili kurumlara tahsis edilmesine ilişkin yönetmelik yayımlandı.


Yayın Tarihi: 01.02.2017

Dışişleri, Enerji ve Tabi Kaynaklar, Milli Eğitim Orman ve Su İşleri ile Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme bakanlıklarına ilişkin atama kararları, Resmi Gazetede yayımlandı.


Yayın Tarihi: 27.01.2017

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), milletvekili, belediye başkanlığı, belediye meclisi ve il genel meclisi üyelikleri seçimlerine katılabilme yeterliliğine sahip siyasi partileri belirledi.


Yayın Tarihi: 26.01.2017

682, 683, 684 ve 685 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameler Resmi Gazete'de yayımlandı.


Yayın Tarihi: 23.01.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 12 üniversiteye yaptığı rektör atamalarına ilişkin kararlar Resmi Gazete'de yayımlandı.


Yayın Tarihi: 22.01.2017