Son Dakika Yeni Yüksekova Haberleri

Hakkari'den acı haber geldi. Yüksekova ilçesi Esendere bölgesinde Susuzkeklik karakolu ile Aslankaraş Üs bölgesi arasında askeri aracın geçişi sırasında EYP patlatıldı. Saldırıda ilk belirlemelere göre 4 asker şehit oldu, 4 asker ise yaralandı. PKK'lılar dün de Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde bozulan aracının başında bekleyen uzman çavuşa hain bir saldırı düzenlemişti


Yayın Tarihi: 04.10.2017

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi'nde bulup kurcaladıkları cismin patlaması sonucu 7 yaşındaki Umut Kozay öldü, kardeşi 6 yaşındaki Erhan Kozay ise yaralandı. Hakkari Valiliği'nden yapılan açıklamada "Moloz yığını içerisinde operasyon zamanından kalan patlamamış mühimmat olarak değerlendirilen maddenin çocukların oyun oynadığı sırada infilak etmesi sonucu 1 çocuk olay yerinde yaşamını yitirmiş, 1 çocuk ise, ağır yaralanmıştır" denildi.


Yayın Tarihi: 30.09.2017

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde gök yüzünde görülen esrarengiz cisim, saniye saniye kaydedildi.


Yayın Tarihi: 28.09.2017

2008'de birer ay arayla dağa çıkarak PKK'ya katılan Evin-Kajin Akçelik adlı terörist kardeşlerin geçen yıl hendek kazıp, barikat kuran PKK'lılara yönelik operasyonlarda öldürüldüğü ortaya çıktı. Mardin'deki operasyonlarda çok sayıda hendek kapatılmış, 870 terörist etkisiz hale getirilmişti.


Yayın Tarihi: 27.09.2017

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde PKK'lı teröristlerce yola tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu bir asker şehit oldu.


Yayın Tarihi: 22.09.2017

Hakkari Dağlıca bölgesindeki Gevana Kurki üs bölgesinde terör örgütü PKK mensuplarıyla çıkan çatışmada 1 asker şehit olurken, 2'si ağır 5 asker de yaralandı. Son dakika habere göre, yaralı askerler helikopterle Yüksekova Devlet Hastanesine kaldırılırken, bölgede operasyon başlatıldığı belirtildi.


Yayın Tarihi: 21.09.2017

Türk Silahlı Kuvvetlerince, Siirt'in Eruh ilçesi kırsalına düzenlenen hava harekatında eylem hazırlığındaki 7 terörist etkisiz hale getirildi. Art arda gelen son dakika haberlerine göre, Hakkari'nin Çukurca ilçesi kırsalına düzenlenen hava harekatında da, üs bölgelerine saldırı hazırlığındaki 3 terörist etkisiz hale getirildi.


Yayın Tarihi: 17.09.2017

Hakkari'den gelen son dakika haberine göre Yüksekova İlçesi'nde nakil hatlarında çalışan işçilere ateş açıldı. PKK'lı teröristlerin saldırısı sonrası 2 işçi hayatını kaybederken, 1'i ağır 3 işçi de yaralandı.


Yayın Tarihi: 06.09.2017

Hakkari-Yüksekova'da Mehmetçik, 2 bin 522 rakamlı üs bölgesindeki 'kartal yuvası'na ip merdivenlerle tırmanıyor, ihtiyaçlarını ise teleferik vasıtasıyla zirveye taşıyor. PKK'lıların önceden Irak'tan Yüksekova'ya geçişte kullandıkları en önemli noktalardan biri olan ve 'kartal yuvası' olarak bilinen bölge, hakim noktalarda kurulan üsler sayesinde güvenli hale getirilirken, bu bölgede terörle mücadele konusunda son sistem teknolojiler kullanılıyor.


Yayın Tarihi: 31.08.2017

Hakkari Yüksekova'da polis, rutin kontroller sırasında şüphelendiği bir aracı durdurdu. Bu sırada ara.ta bulunan PKK terör örgütü mensubu, paniğe kapılarak üzerindeki tabancayla intihar etti. Araçta yapılan aramada, 1 Glock marka tabanca, 2 el bombası,1 dolu şarjör, bomba yapımında kullanılan çok sayıda pil blokları, kablo düzeneği ele geçirildi.


Yayın Tarihi: 23.08.2017

Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Çobanpınar köyünde el yapımı patlayıcının (EYP) infilak etmesi sonucu 2 asker yaralandı.


Yayın Tarihi: 22.08.2017

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinin Irak sınırındaki İkiyaka Dağlarında terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda bir mağarada bulunan iki kedi, Mehmetçiğe arkadaşlık ediyor. Mehmetçiğe iyice alışan hatta nöbet noktalarını tek tek gezen kediler, askerlerin yanından bir an olsun ayrılmıyor


Yayın Tarihi: 20.08.2017

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde kaymakamlık ve emniyet müdürlüğü çevresinde keşif yaparken, yakalanan ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanan bir kadın teröristin ifadeleri doğrultusunda harekete geçen güvenlik güçleri, çeşitli eylemlerde bulundukları belirtilen 2 bölücü terör örgütü üyesini daha düzenlenen operasyonla yakaladı. Terör örgütüne yardım ve yataklıktan da 13 kişi gözaltına alındı.


Yayın Tarihi: 31.07.2017

Hakkari'de bir kadını takip eden emniyet güçleri, kadının bölücü terör örgütü PKK'ya üye olduğunu tespit etti. Keşif yaptığı belirtilen kadın terörist, gözaltına alındı. Teröristin, Yüksekova Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mahmut Kaşıkçı'ya suikast düzenlemek için keşif yaptığı ortaya çıktı. Teröristin gösterdiği yerde ise bir adet el bombası bulundu. Ayrıca bugün, Hakkari'de yapılan operasyonlarda 9 PKK'lının terörist öldürüldüğü, 2 teröristin de teslim olduğu belirtildi.


Yayın Tarihi: 25.07.2017

Hakkari'de 9 teröristin öldürüldüğü Buzul Dağı ve Cilo Dağı arasındaki 3 bin 468 rakımlı tepe, askerler üs kurmaya karar verdi. Böylece bu nokta, Türkiye'de insanların yerleştiği en yüksek nokta olarak kayıtlara geçti. Öte yandan İHA ve Hava Kuveetleri destekli operasyonlarda 9 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiği, 2 PKK'lının da güvenlik güçlerine teslim olduğu belirtildi.


Yayın Tarihi: 24.07.2017

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi Esendere Beldesi Ovaiçi Köyü yakınlarında bir patlamanın meydana geldiği, olay yerine çok sayıda ambulansın sevk edildiği bildirildi. Son dakika habere göre, Türk Silahlı Kuvvetleri'nden (TSK) yapılan açıklamada, "Askeri aracın geçişi esnasında el yapımı patlayıcının infilakı neticesinde dördü ağır olmak üzere 17 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır" denildi. Bölgede hava destekli operasyon başlatıldı.


Yayın Tarihi: 17.07.2017

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde PKK'lı teröristlerce iş makinelerini taşıyan konvoya düzenlenen saldırıda 4 kişi öldü, 1 kişi yaralandı. Teröristler, bir sivil aracı ateşe vererek kaçtı. Öte yandan Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde ise bir teröristin gösterdiği bölgede toprağa gömülü vaziyette bölücü terör örgütüne ait cephanelik ele geçirildi.


Yayın Tarihi: 09.07.2017

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi Dağlıca Bölgesi’ndeki 8 üs bölgesinden biri olan 2522 rakımlı Oramar Üs Bölgesi’nde Mehmetçik gece gündüz nöbet tutarak sınır güvenliğini sağlıyor. Üs bölgesi, Dağlıca’dan başlayan yol açma çalışmalarının bitmesinin ardından Modüler Geçici Üs Bölgesi (MGÜB) olacak. Üs bölgesinde bulunan tepelerde askerler nöbet değişimini dik kayalıklara monte edilen merdivenlerden inip çıkarak yaparken, gıda ve mühimmat ise teleferik ile gönderiliyor.


Yayın Tarihi: 24.06.2017

Hakkari Yüksekova ilçesi Dağlıca 6. Sınır Hudut Tabur Komutanlığı'na bağlı askerler, bölgede teröristlere yönelik operasyonlarına devam ediyor. Bölgedeki zorlu arazi şartlarında askerlerin ağır silah ve mühimmatları katırlarla taşınırken, keşif ise drone tarafından yapılıyor. Yüksekliği 2 bin 500 metreyi bulan bölgenin hakimiyeti artık tamamen Mehmetçiğin elinde bulunuyor. Hakim noktalara üs bölgelerinin kurulduğu bölgede, Mehmetçik gece gündüz el tetikte teröristleri adım adım takip ediyor.


Yayın Tarihi: 22.06.2017

Yüksekova’dan Ankara’ya havalanan uçağa elindeki saksafonla binen bir müzik öğretmeni, kaptan, hostes ve yolcuların isteğini kırmayarak mini bir konser verdi. Yol boyunca değişik türden parçalar çalan ve müzik resitali yaşatan öğretmen büyük alkış aldı.


Yayın Tarihi: 19.06.2017

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde yaşayan Aydın Güder'in Boğaz Köprüsü'nü görmek isteyen kızını maddi imkansızlıklar nedeniyle İstanbul'a götüremeyince köprünün ışıklı ve martı sesli maketini yapması, babalar gününe damga vurmuştu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 8 yaşındaki Yağmur'un İstanbul'u görme hayalini gerçekleştiriyor. Bugün İstanbul'a hareket edeceklerini belirten baba Güder, kızının hayalinin gerçekleşecek olmasından büyük mutluluk duyduğunu belirtti.


Yayın Tarihi: 19.06.2017

Hakkari'nin Yüksekova ilçesi terör olayları nedeniyle tüm Türkiye'nin yüreğini yakan haberler alınan yerlerden biri. Ancak yaşananlar nedeniyle böyle anılan ilçe eşsiz güzellikteki dağ ve yaylalarıyla büyülüyen bir yer.


Yayın Tarihi: 05.06.2017

HAKKARİ'nin Yüksekova İlçesine bağlı Armutdüzü Köyü'nde, 60 yaşındaki Esmer ve 65 yaşındaki Mehmet Sorun çiftinin hac için biriktirdikleri 13 bin TL para ve 8 cumhuriyet altını, evlerine giren hırsız tarafından çalındı.


Yayın Tarihi: 17.04.2017

Hakkari’nin Yüksekova ilçesi İki Yakalar bölgesindeki operasyon sırasında uçurumdan düşen bir binbaşı ve bir uzman çavuş şehit olurken 2 uzman erbaş yaralandı. Yaralı askerlerin Yüksekova Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındığı öğrenildi. Aynı bölgede geniş çaplı operasyonlar hızla devam ediyor. Olayın ayrıntıları ve yaralı askerlerin son durumuyla ilgili Genelkurmay Başkanlığı'ndan açıklama bekleniyor.


Yayın Tarihi: 15.04.2017

Hakkari'nin Yüksekova'da bulunan Kamışlı Jandarma Karakolu'nda elektrik kontağından çıktığı belirtilen yangında, 14 asker dumandan etkilendi. Edinilen bilgiye göre, ilçeye 10 kilometre mesafede bulunan Kamışlı köyündeki jandarma karakolunda yangın çıktı. Karakol bahçesinde bulunan ve askerlerin kaldığı konteynerlerde elektrik kontağından çıktığı belirtilen yangında, dumandan etkilenen 14 asker ambulanslarla Yüksekova Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.


Yayın Tarihi: 15.04.2017

Hakkari'de dünden beri devam eden yağmur sele neden oldu. Heyelan oluştu, yollar kapandı. Yüksekova'da sağanak yağışlar nedeniyle bir çok ev ve işyeri sular altında kaldı. İlçe merkezinde yağışın devam etmesi nedeniyle, ilk ve orta dereceli okullarda eğitime, öğleden sonra ara verildi. Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde günlerdir etkisini sürdüren sağanak yağışın ardından Habur Çayı’nın taşması sonucu Şırnak yolu ulaşıma kapandı. Vatandaşlar, yolda mahsur kaldı.


Yayın Tarihi: 14.04.2017

Hakkari'nin Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve Yüksekova ekipleri tarafından Nevruz öncesinde yapılan operasyonlarda, eylem hazırlığı içerisinde oldukları öne sürülen 8 kişi gözaltına alındı.


Yayın Tarihi: 20.03.2017

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde AK Parti Esendere Belde Başkanı Tayfun Ayhan ve ağabeyi Murat Ayhan, teröristlerin silahlı saldırısı sonucu yaralandı. Murat Ayhan, hastanede hayatını kaybetti.


Yayın Tarihi: 10.03.2017

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde yakalanan PKK'lının yer göstermesi sonucu çok sayıda silah, mühimmat bulundu.


Yayın Tarihi: 21.02.2017

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde geçen yıl düzenlenen terör saldırısını organize eden PKK'lı terörist E.Ş. güvenlik güçlerinin operasyonuyla yakalandı.


Yayın Tarihi: 21.02.2017

Hakkari'nin Yüksekova ilçesi'nde, Jandarma ve Polis ekipleri tarafından bazı adreslere yapılan operasyonlarda, 43 bin 500 paket kaçak sigara ile 500 kilogram nargile tütünü ele geçirildi.


Yayın Tarihi: 21.02.2017

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde polis tarafından gerçekleştirilen operasyonda, daha önce çaydanlık içinde el yapımı patlayıcı hazırlarken görüntüsü ele geçirilen PKK'lı terörist yakalandı.


Yayın Tarihi: 19.02.2017

Terör örgütüne yönelik operasyonda gri listede bulunan terörist yakalandı.


Yayın Tarihi: 06.02.2017

Yılın ikinci haftası İstanbul, son yılların en yoğun kar yağışına şahit olmuş ve şehir beyaza bürünmüştü. Şimdi ise Hakkari'nin Yüksekova ilçesi, İstanbul'a dönüştü ve ilçe kara gömüldü...


Yayın Tarihi: 28.01.2017

AK Parti Yüksekova İlçe Başkanı Müslüm Ortaay, alışveriş yaptığı marketten çıktığı sırada bir kişinin saldırısına uğradı.


Yayın Tarihi: 26.01.2017

AK Parti'nin, Hakkari'nin Yüksekova İlçe Başkanı Müslüm Ortaay, bir markette alışveriş yaparken kimliği belirsiz bir kişinin saldırısına uğradı.


Yayın Tarihi: 26.01.2017

Trafolar bir bir patlıyor


Yayın Tarihi: 27.12.2016

Yüksekovalı annenin çaresizlik gözyaşları


Yayın Tarihi: 24.12.2016

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde PKK terör örgütünün finans kaynağına yönelik operasyon düzenlendi.


Yayın Tarihi: 22.12.2016

Hakkari'nin Yüksekova Belediyesine Yüksekova Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı kayyum olarak atandı.


Yayın Tarihi: 19.12.2016

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi DBP’li Belediye Başkan Vekili Adile Kozay gözaltına alındı, Çukurca ve Şemdinli Belediyesi’ne de operasyon düzenlenerek arama başlatıldı.


Yayın Tarihi: 03.12.2016

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde yaşayan, doğuştan kısa olan sağ bacağı diz kapağı altından kesilen Neslihan Durmaz, diz kapaklarına takılacak elektronik protez sayesinde yürüyebilecek.


Yayın Tarihi: 29.11.2016

Hakkari Valiliği, Yüksekova ilçesine bağlı bazı köylerde ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini duyurdu.


Yayın Tarihi: 29.10.2016

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde meydana gelen patlamada 1 çocuk hayatını kaybetti, 1'i ağır 2 çocuk yaralandı.


Yayın Tarihi: 11.10.2016

Bakan Soylu, Yüksekova'da, zırhlı aracın kule kısmındaki silahın ateş alması sonucu 4 vatandaşın yaşamını yitirdiği, 2 kişinin yaralandığı, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı.


Yayın Tarihi: 08.10.2016

Hakkari Valiliği, zırhlı polis aracındaki silahın ateş alması sonucu 4 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Ölenler arasında, HDP milletvekili Pervin Buldan'ın yeğeni de var.


Yayın Tarihi: 08.10.2016

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde minibüsle TIR'ın çarpışması sonucu meydana gelen kazada 4 kişi öldü, 3'ü ağır, 11 kişi de yaralandı.


Yayın Tarihi: 30.09.2016

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde bir TIR ile minibüsün çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 4 kişi hayatını kaybetti, 3'ü ağır 11 kişi yaralandı.


Yayın Tarihi: 30.09.2016

Hakkari’nin Yüksekova ilçesi’ne bağlı Büyükçiftlik beldesinde mevzilerde nöbet tutan koruculara PKK’lı teröristler tarafından ateş açıldı. Çıkan çatışmada 3 korucu şehit oldu.


Yayın Tarihi: 29.09.2016