2020 Xiaomi’nin yılı mı olacak?

Çin’in yükselen Android’li akıllı telefon üreticisi Xiaomi’nin 2020 planları belli oldu. Direkt Xiaomi içinden gelen bilgilere göre şirket, 2020 yılında 5G konusunda deyim yerindeyse atağa kalkacak, onlarca 5G’li Android akıllı telefon ile piyasada olacak.

2020 Xiaomi’nin yılı mı olacak?

Xiaomi 5G konusunda atılım yapan şirketlerden biri. Özellikle henüz birçok ülkede 5G desteği yok iken bile birden fazla 5G destekli akıllı telefonla pazarda yer alan Çinli şirket, 2020 yılı için çok daha büyük şeyler düşünüyor gibi.

XİAOMİ 2020’Yİ ONLARCA 5G’Lİ AKILLI TELEFON İLE DOLDURACAK

Xiaomi CEO’su Lei Jun’dan gelen bilgilere göre Xiaomi’nin kafasında 2020 yılını 5G konusunda öncül olarak bitirmek var. Buna istinaden şirket 2020 yılında 10’dan fazla 5G destekli akıllı telefon çıkartmayı hedefliyor. Anlaşılan o ki Xiaomi hem orta seviyeye hem de üst seviyeye 5G destekli akıllı telefonlar sunarak 5G konusunda diğer firmalardan bir adım önde olmak istiyor.

5g

XİAOMİ’NİN 5G PLANLARI İSTEDİĞİ GİBİ GİTMEYEBİLİR

Xiaomi’nin 2020 planları her ne kadar hazır gibi gözükse de aslında 5G konusunda hala büyük eksiklikler var. Özellikle baz istasyonu yerleşimi ve konumu gibi konularda sorunlar yaşanan 5G’nin yayılması ve altyapısının oturtulması hayli zaman alacak gibi. Yani 2020 değil ancak 2021 Xiaomi’nin yılı olabilir. Yine de şirketin Apple gibi diğer şirketlere nazaran daha erken bir zamanda 5G yatırımlarına başlaması uzun vadede kendisine büyük katkı sağlayacaktır kuşkusuz.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler