Akşam yemeğinde soğan yiyenlere kötü haber var!

Her zaman severek ve sağlığımız açısından önemli bir yeri olan bazı yiyecekleri akşam tüketmemek gerekiyor. Aksi takdirde uykusuzluk sorununa neden olabiliyor. İşte akşam tüketildiğinde uykusuzluğa neden olan yiyecekler...

Akşam yemeğinde soğan yiyenlere kötü haber var!

Uyku sağlıklı yaşam için şart. "6 ila 8 saatlik iyi bir uyku sadece gözlerinizin parlamasına, cildinizin gerilmesine zihninizin açılmasına neden olmaz aynı zamanda sizi 3 yaş genç gösterir" diyen uzmanlar, uyku kaçıran yiyecekleri sıralayıp bunlardan sakınılmasını istedi. İşte o besinler:

Sarımsak, acı biber ve öteki baharatlar mide yanması yapabilir.

sarimsak

Soğan, şişkinlik ve gaza sebep olmasının yanı sıra mide asidinizin artırır bu da size rahatsızlık verir. Bu yüzden akşam yemeğinde çok fazla soğan tüketmenizi önermiyoruz.

iStock-155392853

Kafein vücutta 12 saat boyunca kalır. Uyku sorununuz varsa çay, çikolata, kola ve öteki kafein içeren içeceklerden uzak durmalısınız.

kahve

Fasulye, brokoli, karnabahar, Brüksel lahanası gibi gaz yapan sebzeler akşamları tüketilmemeli.

fasulye

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
soğanı kim bulmuş mynet artık soğanda patateste alamıyoruz keşke alabilsekte tüketsek...midemiz biraz yanmış sorun değil..
@baris27488 cebindeki I phoneyi alacagina sogan al da ye
@baris27488 1liraya bile var iyisi 1.5 lira. niye alamıyorsun birader.
Bizim Gaziantep'te şöyle özlü(ata) sözümüz var : Soğanı sabah kendin ye, Öğlen dostuna yedir, Akşam da düşmanına yedir... Demek ki doğruymuş.
eeeee ne yicez beee
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler