Ankara'da kaybolan küçük Eylül'den çok acı haber

Ankara'nın Polatlı ilçesi Uzunbeyli Mahallasi'nde 7 gün önce kaybolan Eylül Yağlıkara'nın cesedi bulundu. Küçük Eylül’ün cinayete kurban gittiği belirtildi. Cesedin bulunduğu yerden çıkarma işlemlerinin devam ettiği ve Ankara Valisi Ercan Topaca'nın da olay yerinde incelemelerde bulunduğu belirtildi. Uğur K.'nin gözaltına alınan annesi H.K. ve sevgilisi olduğu iddia edilen bir kişinin de sorgusunun sürdüğü kaydedildi.

Ankara Polatlı'da bir haftadır aranan 8 yaşındaki Eylül'ün cansız bedenine ulaşıldı.

ELEKTRİK DİREĞİNİN DİBİNE GÖMÜLMÜŞ

22 Haziran'da kaybolan Eylül'ün cesedi Yüzükbaşı Mahallesi yakınlarında bir elektrik direğinin dibinde gömülü olarak bulundu.

EYLÜL 22 HAZİRAN'DA KAYBOLDU

Bursa'da yaşayan İbrahim ve Şerife Yağlıkara çiftinin 3 çocuğundan en küçüğü olan Eylül, misafirlik için gittikleri Ankara'nın Polatlı ilçesi Uzunbeyli Mahallesi'nde, 22 Haziran'da kayboldu.

BİR KİŞİ TUTUKLANMIŞTI

Arama çalışmaları devam ederken, Yağlıkara Ailesi'nin köydeki komşuları Uğur K. ve annesi H.K. gözaltına alındı. Çelişkili bilgiler verdiği belirlenen Uğur K.'nın evinde yapılan aramada kanlı bir eldiven bulunurken, otomobilinin arka koltuklarının kısa süre önce yıkandığı belirlendi. Koltuktan ve eldivenden alınan DNA örneğinin Eylül'ün babasından alınan örnekle örtüşmesi üzerine, Uğur K. tutuklandı.

ŞÜPHELİNİN ANNESİ VE SEVGİLİSİ GÖZALTINDA

Uğur K.'nin gözaltına alınan annesi H.K. ve sevgilisi olduğu iddia edilen bir kişinin de sorgusunun sürdüğü kaydedildi.

KATİLİ ARABANIN TEKERLEK İZLERİ ELE VERDİ

Küçük Eylül cinayetinin detayları ortaya çıkmaya başladı. Eylül'ün cesedi babasının tarlasında bulundu. Cinayeti katil zanlısının arabasının tekerlekleri ele verdi.

VALİ ERCAN TOPACA'DAN AÇIKLAMA

Ankara Valisi Ercan Topaca, bölgede yaptığı incelemelerin ardından açıklamalarda bulundu.

Vali Topaca'nın açıklamalarından satırbaşları şu şekilde;

"Eylül'ün sağlam bir şekilde bulunduğu haberini vermeyi çok isterdik. Maalesef yavrumuzun katledildiğini bildirmek durumundayız. Bir elektrik direğinin dibinde cesedini bulduk. Teknik çalışmalar sürüyor.

Şuan tutuklu bulunan kişinin çocuğumuzun kaybolduğu gün bölgede görülmesi ve bir vatandaşımızın verdiği ifadeyle bölgedeki çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Arama köpeğinin verdiği işaretin ardından cesedin olduğu bölge belirlendi.

Olayla ilgili başka kişilerin bağlantısı var mı yok mu, bunlar araştırılıyor. Bunlar ilerleyen saatler ve günlerde yapılacak incelemelerde netleşecek. Tutuklu bulunan bu kişinin bu olayı yaptığına dair deliller mevcut. Ekiplerimizin konuyla ilgili çalışmaları devam ediyor.

Ben yavrumuza tekrar Allah'tan rahmet diliyorum. Yavrumuzun ailesine, yakınlarına, arkadaşlarına başsağlığı diliyorum. Umarım bu tür olayları tekrar yaşamayız."

Gözaltılarla ilgili soruya Topaca, "Şuan kimseyi töhmet altında bırakmak istemiyoruz. Gerekli incelemelerin ardından olayla ilgili başka birinin bağlantısı varsa, hepsi ortaya çıkacak." dedi.

Okuyucu Yorumları 54 yorum
Bu tür insanları halkın içinde linç edeceksin bu canilere böyle bir kanun çıkması lazım kesin
bu yorumu beğenmeyenler var HAYRET !!! o zaman bu yorumu beğenmeyelerde o cinayeti işleyen şer..fsiz gibi verecen halkın eline soracan "NEYİNİ BEĞENMEDİN BU YORUMUN?" HALKIN TATMİN EDEBİLİRSE KUEÇRTULSUN. YOK ÖYLE KLAVYE ARKASINDAN...
Allah belanı versin senin şerefsiz herif ne istedin küçücük çocuktan
allah ailesine sabırlar versin
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler