SPOR

CANLI

Arda Turan'dan itiraf!

İsveç maçı öncesinde A Milli takım kaptan Arda Turan ve Onur Kıvrak önemli açıklamalarda bulundu.

Arda Turan'dan itiraf!

Türk Milli Takımı'nın iki önemli yıldızı Onur Kıvrak ve Arda Turan İsveç maçı öncesinde basın toplantısı düzenledi.

İşte Arda Turan ve Onur Kıvrak'ın basın toplantısında söyledikleri;

Arda Turan: 16 hedefimiz devam edecek inşallah iyi bir başlangıç yapacağız. Herkesi keyifli bir akşam bekliyor.

Onur Kıvrak: Hayırlı akşamlar hoş geldiniz. Amacımız gelenlere iyi ibir maç izletmek. İnşallah kazasız belasız tamamlanır mücadele...

EURO 2016 Eleme Grubu değerlendirmesi!

Onur Kıvrak: Grubumuz önemli ekiplerden oluşuyor ama biz geçmişte çok turnuva kaçırdık bu kez kaçırmak istemiyoruz. Bizim için ve ülkemiz için çok önemli. Allah'ın izniyle başarcağız buun...i

Arda Turan: Zor bir grup gerçekten. Disiplinli oynamamız gerekiyor. Hocamızın dediği gibi o soğuk ülkeleri bir Avrupa Şampiyonası görmüş biri olarak bunu yeniden başarmalıyız. Yaşımız ilerliyor turnuvalar kaçıyor bakalım desteğinizi bekliyoruz. Hayatta hep mantıklı gitmek gerekiyor. Hollanda ve Çek Cumhuriyeti Kazakistan'ı son anda attığımız golle yenebildik. Disiplinli ve ciddi olarak oynamalıyız. İyi başlarsak tutuştuğumuz zaman birşeylei iyi yapabiliyoruz. Kolay bir iş değil yapacağımız.

Genç oyuncular ve Fatih Terim için düşünceleri?
Onur Kıvrak: Milli Takım, bayrağı taşşıyoruz bundan büyük onur yoktur. İyi bir ekibimiz var Terim hakkında zatne konuşmaya gerek yok. Onunla çalışmak herkes için büyük bir şans ve başarı. Umarım iyi bie şekilde ilerleriz.

Arda Turan: Genç arkadaşlarımız için bu ülkenin forması herşeyin üzerindedir. Burası Milli Takım, özel bir yer asla bu formayı birkez daha giyemiyebiliriz, arkadaşlarımız Fatih hoca için birşeyler söylemek haddieme değil. Bu ülkeye kazanma umudu aşılayan insandır kendisi. Türk futbolunda çok büyük devrimler yaptı. İnşallah hep başımızda olur. Allah başımızdan eksik etmesin.

Onur Kıvrak: Fatih hoca başımızda onunla birlikte bunu aşacağız. İyi bir ekibiz Arda başta olmak üzere diyaloglar çok iyi... Biz iyi sonuçlar aldıkça takım arkadaşların motivasyonu ve ülkemizdeki taraftarların kaynaşması anlamında çok öenmli. Sonuçta Milli Takımız, bayrak göğsümüzde, maça gelenler kırmızı ve beyaz formalarlar gelmeli böyle başarılı olabiliriz.

Arda Turan: Milli Takım bir oyuncunun ünvanı ğiçin en büyük yerdir. Oyuncularında biz burada kulübümüze gideceğiz orada kazanıcağız düşüncesinden uzak olmalılar. Bu zaman zaman sıkıntılar yaratıyor. Bizim arkadaşlarımız bu durumun farkında, yarın insanlar asla burada olmayacaklarmış gibi mücadele etmeliler. Bireysel başarıların üstündedir bu turnuva, bunun farkında olmamız çok önemli.

2016 için neleri yapmalıyız?
Arda Turan: Sürekli bir yenilenme, oluşum ve gelişim yeri gibi gösteriliyor ama burası öyle bir yer değil. Eleştiriyorum benimde bunda suçum var ama oyncular mutlaka değerini bilmeli ve performanslarını arttırmalıdır. Dönüp geriye televizyonlarda izlemek istemiyorum nefret ediyorum. Sonra arkadaşlarıma söylüyorum keşke Macaristan'da biraz daha sıkabilseydik diye ama olmuyor. Yapmalıyız, gazeteninde, oyuncununda herkesin değeri artar, inşallah bunu hep beraber yaparız.

18 yaşında bir Arda veya Onur'u karşısınızda görseniz neler olurdu?
Onur Kıvrak: 18 yaında olsaydım. Zlatan kadar değil yaşımda ama sürekli öğrenmek isterdim. Hayatında da hep doğru kişilerin çıkması gerekiyor. Zlatan'ın dediği gibi önün açık derdim onun gibi...

Arda Turan: 18 yaşında yapmak isteyeceğim herşeyi yaptım. Çalışmak olurdu kendime öğüt olarak bunu söylerdim.

2014 Dünya Kupası'na neden gidemedik ?
Arda Turan: Direkt gidebilecek şekilde gitmeliyiz. Hollanda'yı orada ve İstanbul'da yenebileceğimiz gösterdik bu sefer yapabiliriz ama Hollanda maçında 10 tane gol kaçırmışız. Amsterdam'da çok net goller kaçırdık.

Onur Kıvrak: Hep rahat yenebileceğimiz dediğimiz takımlara puanlar kaybettik. Biz bir Macaristan'ı yenelim ondan sonra konuşuruz.

2014 Dünya Kupası için favorileri kim?
Arda Turan: İspanya ve Brezilya benim favorim. Takım arkadaşlarım

Onur Kıvrak: Biz katılamıyorsak kim alırsa alsım kupayı...

Süper Lig ile ilgili düşünceleri nedir?
Arda Turan: Türkiye Ligi çok iyi gözüküyor. İnsanlara sevdirmek lazım futbolu, bizden büyük insanların ve yöneticilerin dikkatli olması lazım. Futbolcu ayrıştırıcı değil basın daha iyi davranıyor gibi o yüzden kimseyi suçlamayacağım.

Onur Kıvrak: Biz Milli Takım oyuncularıyız. Her kulüp taraftarı bizi sevse çok gurur duyarız, aslında böyle olmalı... Arda'nın dediği gibi takım içinde ligde olan olayları hiç düşünmüyoruz. Arkadaşlık seviyemiz üst seviyede, takım içinde inanılmaz derecede huzur var. Bşarılı olacağımızı düşünüyorum, taraftar çok önemli, Milli Takım'ı desteklemeleri gerekiyor.

Arda Turan: Takım olmak çok önemli. Yurt içi ve dışı fark etmez. Milli forma başka formayla kıyaslanmaz. Buraya gelen herşeyini vermeli burada. Milli Takım'a gelen oyuncuya verilen değerde fazladır. Güzel soruydu tebrik ederim.

Zlatan'ın fantastik golleri var, Onur senin de fantastik kurtarışların var. Yarın ne olur?
Onur Kıvrak: Şunu söylebilirim. Demirden korksam trene binmezdim. Hocam bana şans verirse en iyi şekilde oynarım. Ben kimseden korkmuyorum. Görevimi en iyi şekilde yerine getirmek istiyorum.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
ARDA TURAN NEDEN NEFRET EDIYOR HANI NERDE O YAZI NE BICIM BAŞLIK ATIYORSUNUZ
Dönüp geriye televizyonlarda izlemek istemiyorum nefret ediyorum. Sonra arkadaşlarıma söylüyorum keşke Macaristan'da biraz daha sıkabilseydik diye ama olmuyor. Yapmalıyız, gazeteninde, oyuncununda herkesin değeri artar, inşallah bunu hep beraber yaparız.
Eleştiriyorum benimde bunda suçum var ama oyncular mutlaka değerini bilmeli ve performanslarını arttırmalıdır. Dönüp geriye televizyonlarda izlemek istemiyorum nefret ediyorum. Sonra arkadaşlarıma söylüyorum keşke Macaristan'da biraz daha sıkabilseydik diye ama olmuyor. Yapmalıyız, gazeteninde, oyuncununda herkesin değeri artar, inşallah bunu hep beraber yaparız.BOŞA OKUMAYIN BURADA NEFRET EDİYORUM DİYOR
Bu haberi yazan arkadaş Türkçe biliyor mu? Her an "sayfanın dili Türkçe' ye çevrilsin mi" uyarısı çıkacak diye bekledim. Cümle ne başlamış ne bitmiş, devrik cümleleri anlamaya çalışmaktan yazıyı okuyamadım. Bunun için Türk Dili profesörü olmaya gerek yok, okuduğunu anlayan biri bir kez okusa fark eder toplasan 10 anlamlı cümle bile çıkmayacağını. Emeğinize yazık, haber yapılmış, yazılamamış. Eğer ki toplantıda konuşulanlar değiştirilmeden yazıldıysa o zaman futbolculara yazık, size söylediklerimi de geri alırım.
Takım
O
Av
P
Geri Dön