Arka Koltuk King Size'a konuk olan Can Kazaz: Artık susmayı daha çok önemsiyorum!

Kent FM ve Mynet işbirliğiyle hazırlanan 101.4 Saatlik Arka Koltuk King Size programında günün bir başka konuğu Can Kazaz oldu.

Arka Koltuk King Size'a konuk olan Can Kazaz: Artık susmayı daha çok önemsiyorum!

"Müziğe başlamadan önce İKÜ'de 1 yıl fizik okudum, o sırada Bilgi Üniversitesinin müzik bölümüne hazırlanıyordum" diyen Can Kazaz, "Sürsün Bahar" ile ilgili çok olumlu eleştiriler aldığını belirtti.

"3. yeniler yerine 'yeni nesil müzisyenler' ifadesini tercih ediyorum" diyen Can Kazaz açıklamalarının devamında şu ifadeleri kullandı:

  • (İstanbul'da yaşam) Kırsala göçtüm, 1,5 yıldır Çanakkale'nin Biga İlçesinde yaşıyorum. Oradaki bir kolektifle beraberim, hayvancılık, tarım ve benzeri konularda danışmanlık yapan insanlar da var aramızda.

"MÜZİK BİRAZ KARAKTER MESELESİ"

  • Sosyal medyada aktifim ancak, artık susmayı daha çok önemsiyorum.

  • Müzikten alakasız olarak tarımla da haşır neşir oluyorum.

  • Kendim gibi anlatabildiğini düşündüğüm, daha doğrusu benim feyz alıyor olduğum Andrew Bird gibi insanlar var. Ayrıca Sena Şener'in sesini de çok beğeniyorum. Sena istediği müziği yapıyor ve önünde seçenekleri var.

  • Müzik biraz da karakter meselesi.

  • Sadece şarkı söyleme ve yazma becerisinin yanı sıra imaj da önemli. Ben daha çok işin mutfağını seviyorum. Örneğin Ed Sheeran Bruno Mars olmaya çalışmıyor. Kendi çizgisi var ve bir şeyler başardı.

"SAFİYE AYLA BAŞTA"

Eskilerden etkilendiğin isimler var mı sorusuna Kazaz "Safiye Ayla ve Barış Manço başta yer alıyor" cevabını verdi. Albümlerde edindiği tarzlarla ilgili her seferinde bir şeyi değiştirmek istediğini belirten Can Kazaz, kendini "Eskiden daha evde yaptığım kayıtları paylaşırken, son iki albümümü stüdyoda yapmayı tercih ettim. İmkansızlıktan değildi, sadece ben öyle istedim. Yeni albümümün prodüktörlüğünü ben yaptım ama çalgılar konusunda işi ehline teslim ettim." sözleriyle ifade etti.

"TV'YE ÇOK ZOR ÇIKIYORSUN"

"Yeni neslin pazarlama ile ilgili çok yardıma ihtiyacı var. Televizyona çıkmak radyoya çıkmaktan daha zor ve TV'ye çıkınca daha çok ortaya çıkıyorsun" diyen Can Kazaz, sözlerini "Bir anda diziden kariyer yaptı densin istemem" diyerek bitirdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler