Aşiret düğününde geline bir kilo altın, damada ise 100 bin lira takıldı

İstanbullu Meryem Aydemir, burada tanıştığı Şırnaklı Cüneyt Aydemir ile Beytüşşebap ilçesinde 3 gün 3 gece süren düğünle dünyaevine girdi. Aşiret düğününde geline bir kilo altın, damada ise 100 bin lira takıldı.

Aşiret düğününde geline bir kilo altın, damada ise 100 bin lira takıldı

Meryem ve Cüneyt Aydemir çifti İstanbul’da tanıştı. Bir süre flört eden çift daha sonra evlilik kararı aldı. Aşkı için İstanbul’dan Şırnak’a gelen Meryem Aydemir, 2 bin 800 rakımlı Kato Dağı eteklerinde bulunan Boğazören köyünde 3 gün 3 gece süren rüya gibi bir düğünle dünyaevine girdi.

GELİNE 1 KİLO ALTIN DAMADA 100 BİN LİRA TAKILDI

Aşiret düğününde geline bir kilo altın damada ise 100 bin lira takıldı. Türkçe ve Kürtçe şarkılar eşliğinde halayların çekildiği düğünde davetliler takı takma yarışına girdi.

2

Damadın kuzeni Agit Aydemir Türk bayrağı altında halaylar çekilmesinin kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi. Aydemir, “Yıllardır bölgemizde bu güzel düğünler olmuyordu. Çok şükür artık düğünlerimiz yapabiliyoruz. Bu güzel günde bizleri yalnız bırakmayan herkese çok teşekkür ederiz” dedi.

1

Milliyetçi Hareket Partisi Beytüşşebap İlçe Kadın Kolları Başkanı Hafize Aydemir ise ailelerinin düğünlerinin hep böyle güzel geçtiğini söyledi. Hafize Aydemir, “Korucubaşı Bahri Aydemir’in oğlu İstanbul’dan sevdiği biriyle evlenince düğünü bir başka güzel oldu. Türk-Kürt ayrımcılığı yapanlara en güzel mesaj bu olsa gerek. Ay yıldızlı Türk bayrağımız altında Kato Dağı’na çok yakın bir yerde İstanbullu biriyle akrabamızın düğünü var, bugün çok mutluyuz” diye konuştu.

sdadsadad

Jirki aşiretine mensup Aydemir ailesinin 3 gün 3 gece süren düğünlerinde gelin ve damat gönüllerince eğlendi.

(İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 50 yorum
Güneydoğu'da bu insanlar ne iş yapar ki bu kadar altın akçe para takarlar. millet akşam eve nasıl ekmek götüreceğim derdinde bunların harcamalarına bak. Sonrada biz açız devlet baba bize bakmıyor diye veryansın ederler.
Cahil olduğun ve ayrica ırkçı olduğun belli.. Batida sen ne isi yapıyorsun acaba... Doguda ne us yapilir, hayvancılık, bu işte kazanc car va devletten ne alabilirler acaba sana gore.. ama eminim sen devletin sirtinda sülük gibi yasayan hir tipsin
@kurt_ahmet_1971 kım bilir belkide ALLAH gönulewrıne göre verıyordur insan oldukları için çamur yapmadıkları için
O insanların yüzde doksanı ekmeğini taştan çıkarıyor, taş derken kafan gibi değil. Doğu insanlığın tanımıdır. (istisnalar kaide bozmaz)
@beykent27 Sen Şırnağı gördünmü hiç, kaç tane hayvan ağılı var. Kaç tane fabrika var. Bu takılar hayvancılıkla kazanılıyorsa ülkede niye et krizi var. Geç bu işleri herkes biliyor oralarda nasıl para kazanıldığını. Devlete vergi vermezler, elektrik parasını ödemezler, kız çocuklarını okula göndermek için devletten utanmadan para alırlar. Sizin gibiler in ciğerini biliyorum ben.
Sen Şırnağı gördünmü hiç, kaç tane hayvan ağılı var. Kaç tane fabrika var. Bu takılar hayvancılıkla kazanılıyorsa ülkede niye et krizi var. Geç bu işleri herkes biliyor oralarda nasıl para kazanıldığını. Devlete vergi vermezler, elektrik parasını ödemezler, kız çocuklarını okula göndermek için devletten utanmadan para alırlar. Sizin gibiler in ciğerini biliyorum ben.
kacakcilik yapiyolar iste ne yapacaklar
@kurt_ahmet_1971 git gez gor ne yer ne icer ne is yaparlar cahilce konusma
Fakir aşiretmiş.
düğünün tek eğlenceli yanı takıdır. yoksa düğünler de eğlenen gelin damat çok nadirdir.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler