Bakan Pakdemirli'den THK'nın yangın söndürme uçaklarıyla ilgili açıklama

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli THK'nın yangın söndürme uçaklarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Pakdemirli "Kim uçmak istiyorsa uçsun bunlarla. THK uçakları işimize yaramıyor, almak zorunda değiliz. Ne yazık ki THK siyasetin oyuncağı olmuş konumdadır. Ana muhalefet partisiyle birlikte hareket ediyor." dedi.

Bakan Pakdemirli'den THK'nın yangın söndürme uçaklarıyla ilgili açıklama

Bakan Pakdemirli'nin açıklamaları şöyle;

THK'nın verdiği sertifikaların hiçbirine güvenmiyorum. Ne kadar rakam verildiğinden çok bu uçak 3,5 misli daha pahalı. Tabiki ormanın pahalısı olmaz. Ama bugünkü şartlar içinde işimize yaramayan bir filo var. İçinde bulunan finansal durum çok kötü. Bundan da hükümetimiz sorumlu değil, geçmiş dönemdeki başkanlar sorumlu. Ne yazık ki THK siyasetin oyuncağı olmuş konumdadır. Ana muhalefet partisiyle birlikte hareket ediyor. Kim uçmak istiyorsa uçsun bunlarla. THK uçakları işimize yaramıyor, almak zorunda değiliz. Hükümetimize siyasi saldırı var.

Bırakın işimizi yapalım. Bu teknik bir konu. Yangına karşı yangınla mücadele tamamen teknik bir iştir. Devletin üniformasını giymiş bir insan bir şey yapıyorsa biraz da güveneceksiniz arkadaşlar.

Çıkan yangınların piknikçi yangını olduğunu düşünüyoruz. Bu yangınlarının yarısının çıkış nedeni maalesef bulunamıyor.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 65 yorum
adam haklı 17 senedir ülkeyi yöneten cehapeyi bı uçak alamadıkları için kınıyorum.
Tarım bakanı dedikleri zavallı biri kendi başına sadece tuvaletin yolunu bulabilen bakanlık yapıyor
yarin da izmir büyükşehir belediyesine suç atıp kasıt var diyerek kayyum atarlarsa şaşırmam
akp dediği gibi (seçimlerden önce salladığı gibi) chp olmazsa şimdi türkiyeyi uçururdu. ama hem chp hem koalisyon, olmeyyo beya.
THK yıllarca neredeyse silah zoruyla kurban derisi ve fitre topladılar. nereye gitti bu kadar para!
@toprak3380 ama siz THK ya değil o zamanın cemaati şimdinin fetösüne verdiniz o derileri en son konusacak insanlar bile değilsiniz o yüz yok sizde dicem de masallah teneşir gibisiniz.....
siz ülkeyi siyaset oyuncagi yapmışsınız.. bu devran hep böyle gitmez...
@hakan_boyner o uçaklarla israildeki büyük yangını 45 dk da söndürdüler ama iş Türkiye olunca yok yaramaz yok güvenilmez bu millet ne zaman anlayacak bunların Türk düşmanı oldugunu çok merak ediyorum
Siz varya siz şeytansınız, canım vatanımızı hiç ediyorsunuz... Hesabı sorulur sizden bunun!
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler