Bakkal eline aldığı cipsi "Vallahi istemeyerek satıyorum" diyerek ateşe verdi

Kayseri’de küçük bir market işletmecisi, dükkanında satılan cipslerden bir parçasını yakarak, “Vallahi istemeyerek satıyorum. Çok pis koku, plastikten daha hızlı yanıyor” dedi.

Kayseri'nin Develi ilçesinde market işletmecisi Bülent Durusoy, sosyal medya hesabından dükkanında bir cips parçasını ateşe verdiği görüntüleri paylaştı. Cips yanarken de düşüncelerini açıkladı.

"PLASTİKTEN DAHA HIZLI YANIYOR"

Görüntülerde cipsin nasıl yandığını gösteren Durusoy, takipçilerine de “Vallahi istemeyerek satıyorum. Lütfen çocuklarınıza yedirmeyin, siz de yemeyin. Bir tanesinden ne idiği belirsiz 1 kaşık yağ çıkıyor. Çok pis koku, plastikten daha hızlı yanıyor. Düşünün mideyi nasıl eritiyor. Neden mi çok arttı hastalıklar? Alın size bir örneği cips” diye yorum yazarak, cipsin zararlı olduğunu göstermeye çalıştı. Durusoy’un takipçileri de videonun altına ‘İyiymiş karanlıkta kalırsak mum, soba tutuşturmak içinde çıra görevi yapar’ yorumu yaptılar.

"TAMAMAMEN YASAKLANMASI GEREKİR"

Öte yandan İHA’ya konuşan market işletmecisi Bülent Durusoy, “Bana o zaman 'satma' diyenler oldu. Sigara, cips, kola sağlığa büyük zarar veriyor ama tek kişinin satmaması bir anlam ifade etmez. Ben bunları satmasam bile her yer market, büfe dolu. Müşteri gider, ileriden alır. Bu tür zararlı abur cuburların tamamen yasaklanması gerekir” diye konuştu. (İHA)

AW652754_02

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 26 yorum
Mısırözü ciplerinin yanması gayet normaldir. Çünkü Mısır ve Yağ bir araya gelirse ateşe tuttuğunuzda alev alır. İnanmıyorsanız evde patlattığınız mısıra bi çakmak tutun, Cipsten daha hızlı yandığını göreceksiniz. Bu şekilde cahilce haberlerle halkı kandırmayın. Cipsler sağlıklı değildir ancak bunu anlatmanın yolu böyle aldatıcı olmamalı
zeka tebrikler
@anaforum denedim mısır patlağı yanmıyor sen kımı kandırıyorsun
Bizim millet sığır yine yer..
@00_asill senin gibi galiba. Her şeye hakaret ederek yaklaşıyorsun
Madem halkın sağlığını düşünüyorsun o arka plandaki tüm cips, gofret, çikolata, browni, topkek, jelibon hatta onlardan daha zararlı olan bu kasanızın önünde sattığınız merdiven altı üretimle aynı sağlık değerlerine sahip saçma sapan şekerlemeler hepsini marketinden kaldır. Hatta ve hatta o saç boyası, parfüm, sigara hepsini kaldır marketinden. Sağlıklı yaşamak istiyorsanız marketlerden ve bakkallardan uzak durun. Çocuğunuza bu yiyecekleri tattırmayın, kendiniz ekin ve kendi yetiştirdiğiniz ürünü yiyin. Modern yaşamın getirdiği dezavantaj sağlık problemi bundan kaçış yok.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler