YURTHABER

Başarılı Polislere Ödül

Isparta Valisi Memduh Oğuz, Isparta Emniyet Müdürlüğü'nde görevli 7 polise başarı belgesi verdi.

Isparta Valisi Memduh Oğuz, Isparta Emniyet Müdürlüğü'nde görevli 7 polise başarı belgesi verdi.

Vali Oğuz, Valilik'te düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Isparta'da Emniyet ve Jandarma ekiplerinin büyük bir gayretle çalıştıklarını, özellikle son dönemlerde uyuşturucu ile mücadelede üstün bir başarı elde edildiğini söyledi.

Isparta'da uyuşturucu ticaretinin fazla olmadığını, ancak bunun ileri de olmayacağı anlamına gelmeyeceğini anlatan Oğuz, "Bu standardın muhafaza edilebilmesi, bilhassa gençlerimizin kötü alışkanlıklardan, uyuşturucudan korunabilmesi için de ilgililerin üstün gayret göstermesi gerekir. İşte bizim güvenlik güçlerimiz bunu yapıyor" dedi.

Son üç ay içerisinde yapılan 56 operasyonda gözaltına alınan 130 kişinin 38'inin tutuklandığını dikkati çeken Oğuz, bu durumun ciddi bir önleyici tedbir olduğunu belirtti. Buradaki amaçlarının sadece suça karışmış kişileri cezalandırmak olmadığına işaret eden Oğuz, "Bu kişilerin toplumda menfi unsur, zararlı unsur olarak kötü alışkanlıkları yaymalarına engel olmak veya bu konuda eğilimi olabileceklere 'böyle bir şey olursa sıkıntıya girerim' diyerek engel olmaktır, hedefimiz budur. Bu başarılı çalışmalar Isparta kamuoyunda çok ciddi bir tesir meydana getirdi" diye konuştu.

Emniyet Müdürü Or ise yaptıkları çalışmalarda Vali Oğuz'un desteğini her zaman yanlarında hissettiklerini kaydetti. 24 saat boyunca Vali Oğuz'a ulaşabildiklerini dile getiren Or, "Her zaman desteğini yanımızda hissettik ve en ufak bir arzumuzda 'gereğini yaptı" dedi.

Konuşmaların ardından Vali Oğuz, Isparta Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğün'de görevli 7 polis memuruna başarı belgelerini verdi.

Muhabir: Murat Yolcu