YEMEK

Bayramda tatlısız olmaz! Kilo aldırmayan en hafif 4 tatlı tarifi

Ramazan ayında yavaşlayan metabolizmaya bayram günü bir anda yüklenerek sağlığınızı tehlikeye atmayın. Ramazan bayramının olmazsa olmazı tatlıyı en sağlıklı şekilde hazırlayarak hem kilonuzu kontrol altında tutabilir hem de sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Bayramda tatlısız olmaz! Kilo aldırmayan en hafif 4 tatlı tarifi

Ramazan bayramı tatlısız olmaz diyenler için en ideal 4 hafif tatlı tariflerini sıraladık, buyursunlar...

Dondurma külahında muhallebi

lükah

Sunumuyla göz dolduran tatlının yapımı son derece basit ve eğlenceli. Bu yüzden hazırlık aşamasına çocuklarınızı dahil edebilirsiniz :) Kışın külahın içine dondurma yerine muhallebi doldurduk, üzerine de bol tarçın... Dondurma külahında muhallebi kahveyle harika bir ikili oldular, bizden söylemesi :) Tarifin detaylarını görmek için tıklayın.

Çilekli kadayıflı muhallebi

çilekli
Güzelliği dillere destan olacak bir tarif kendileri... Pasta görünümlü ancak kalorisi bir pastanın neredeyse yarısı! Hem çok hafif hem de gerçek bir lezzet bombası yaşamak istiyorsanız tarifin detaylarına tıklamalısınız!

Su muhallebisi

su muhallebesi

Sizleri geçmişe götürecek nostaljik bir lezzetten bahsedeceğiz. Kaşık kaşık yiyeceğiniz, son derece leziz ve basit bir tatlı. Tarifin detaylarını görmek için tıklayın.

Kaçamak muhallebi

kaçamak
Diyette olanlara şiddetle tavsiye edilir, çünkü bu tatlıyı yerken asla suçluluk hissetmeyeceksiniz. Kuş kadar hafif kaçamak muhallebi tarifi için tıklayın.


Geri Dön

En Çok Aranan Haberler